Pytania starego nooba

z ciekawosci bo wszedlem tam a tam za 45 zl

Tak ale ja kupiłem wersję deluxe za 61 zł + opłata 4 zł.
Normalna wersja kosztuje 45 zł + opłata, czyli jakieś 48-49 zł

P.S.
No i nie odpisali, czyli mam w plecy. Ale lepiej stracić nerwy, przyjemność z gry przez trzy dni i 65zł na fałszywym kluczu, niż wpaść pod samochód - takiego podejścia się trzymajmy. :crazy_face:

Sluchaj a zrob taki myk bo ja keidys kupowalem klucze do gemow i tez po wklejeniu nie chcialy przejsc ale po wklejeniu wciskalem spacje po czym backspace i przechodzilo.
Ale po wprowadzeniu klucza cos wyskakuje ze klucz niewlasciwy czy cokolwiek? I gdzie go wprowadzasz w grze czy poprzez stron i czy wklejales czy przepisywales ?

Już to raz robiłem na innym koncie (z innym kluczem oczywiście) i wszystko było ok.
A teraz z tym drugim kluczem, wyskakuje mi taki komunikat —>

The serial code given was not recognized by our system. Please try again.

Dla wszystkich którzy mnie nie lubią, mam złą wiadomość - Eneba uznała moją reklamację i przysłali mi nowy, poprawny klucz. :slight_smile:

A przy okazji, jak działają te “essence of luck”? Do czego są? :thinking:
(miały być noobowskie pytanie - przypominam)

Essence of luck sluza do podbijania magic find.

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Essence_of_Luck

Tak sobie pomyślałem że do tego, tylko nie spodziewałem się że permanentnie.

A wracając do tematu różnych woreczków, skrzynek itp.
To jednak chyba mnie źle zrozumiałeś, bo znalazłem kilka mając mniej więcej poziom 20-sty i otworzyłem dopiero na 40-stym - i przedmioty które “wypadły” były na 40-sty. Więc albo mnie nie zrozumiałeś albo źle wyjaśniłeś.

Co innego sa materialy rzemieslnucze co innego itemy typu armor i jeszcze co innego dany rodzaj skrzynki. Sa np skrzynki za ukonczenie danego epizodu fabuly ktore zawieraja zawsze ten sam zestaw itemow (gdy jest to gear to podpasowany pod Twoja klase.
Co do skrzynek (bo juz nie pamietam odp mojej ani pytania) jest np farma na mapie silverwastes gdzie farmi sie postacia 80lvl a otwierac sie powinno postacia ok 50lvl zeby wydropily sie mat do craftu tieru 4 ktore sa drozsze od tierow wyzszych.
Ale tj pisze to wszystko tez zalezy od skrzynki bo sa skrzynki objete magic find sa i nie objete takze to temat szerszy.

@Majki83
A jak działają te bonusy na mapach? :face_with_monocle:

Jakie bonusy?

Mowisz o takiej tabelce nad mapa z roznymi nagrodami?
https://wiki.guildwars2.com/wiki/Map_bonus_reward

Tak, o te które pojawiają się w okienku na mapie, po najechaniu na nazwę regionu.
Wiem że na większość tych pytań sam mogę znaleźć odpowiedzi, ale jak żywy ludź odpowiada - to często jest ciekawiej. :wink:

To sa nagrody za wykonywanie eventow/jumping puzzle/mini dungeonow na danej mapie. Poza tym jest taki vendor Pact Suply Network Agent (codziennie w roznych miejscach) u ktorego kupuje sie za karme Pact Scout Maping Material i po ‘zjedzeniu’ go na danej mapie tez dostajesz te materialy.

Ok, ale nigdzie nie widzę pokazanego postępu i tego ile punktów danego dnia zdobyłem na danej mapie.

Ale to jest pula nagrod z ktorej jest losowany jeden po skonczeniu jakiegos eventu. Co do postepow na mapie ale w innym kontekscie (exploring) masz po otworzeniu duzej mapy tam jest progres maly na ktorej jestes oraz wszystkich map ale tylko central tyrii (bez dodatkow i lws)

Czyli jak skończę dowolny “pomarańczowy” event to dostanę coś losowego z tej buli aktualnych bonusów? :thinking:

Tzn bedzie to czesc skladowa nagrody bo czesto po skonczeniu np eventu dostajesz jakis gold, karme, jakies itemy plus wlasie item z tej tabelki
O ile normalnie sie tego nie bierze nawet pod uwage o tyle wlasnie ma to najwieksze znaczenie jak ktos kupuje te tokeny u Pact Suply Network Agent bo pozniej idzie na mape z najdrozsza konfiguracja tych itemow i je kupuje hurtowo a potem np sprzedaje na treading post lub uzywa do craftu.

Przepraszam, ale tej wypowiedzi nie zrozumiałem. :thinking:
Rodzi ona kilka pytań:

  1. Jakie tokeny u jakiego Pact Suply Network Agent?
  2. Jakie warunki muszą zostać spełnione żeby to kupować?
  3. Czyli te bonusy to nagrody za robienie eventów, ale oprócz tego można je jakoś kupować? Na jakich zasadach?
    :face_with_monocle:

Zaczne nie od poczatku ale uporzadkuje to zebys zrozumial lepiej:
3 - tak mozna je kupowac u vendora zwanego “Pact Supply Network Agent”. Jest to vendor ktory codziennie spawnuje sie w 6 miejscach w central tyrii. Miejsca spawningu sa tutaj:
https://wiki.guildwars2.com/wiki/Pact_Supply_Network_Agent

U tego vendora mozna kupic za karme (taka waluta ktora dostajesz za rozne aktywnosci w grze) przedmiot o nazwie “Pact Scout’s Mapping Materials”. Majac juz ten przedmiot mozna go uzyc/zjesc i teraz po uzyciu go dostajesz zawsze cos. I to cos to jest wlasnie ten jeden z tych itemow bonusowych ktore sa w tabelce jak ogladasz mape. I dostaniesz jeden z puli bonusow z mapy na ktorej uzyles ten przedmiot.

@Majki83
Zauważyłem że na 40 poziomie za ukończenie “story” też dostaje się ten klucz.
Czy ten klucz na 40 poziomie też podlega zasadzie “1 na tydzień”?
Pytam nie dlatego że zamierzam farmić klucze robiąc postacie do 40 poziomu, ale dlatego że w tym samym tygodniu dwie moje postacie wbiły 40 poziom, więc zastanawiam się czy poczekać ze zrobieniem “story” na drugiej postaci żeby klucza nie stracić, “story” może przecież poczekać.

Tak dokladnie to dwa momenty kiedy dostaje sie ten klucz (ten drugi to ta misja na mapie silverwastes gdzie sie chodzi w labiryncie i boss to troll). Jezeli masz zamiar wbijac druga to tak lepiej odczekac.