Pytania świeżaka

A więc, z racji że mój komputer pozwala mi grać w FFIV w które z chęcią kiedyś grałem, ale było to granie takie kilka minut i teraz chce się zabrać na poważnie za to. I mam kilka pytań żeby najlepiej, najprzyjemniej wdrążyć się w świat.
a) Aktualnie gram na serwerze Omega i chciałbym wiedzieć jak wygląda tam sytuacja z Polakami, są tam Polskie gildie? Czy dużo jest Polskich graczy i na jakim serwerze jest ich najwięcej?
b) Gram na trial’u ale chętnie kupię całą grę jak i dodatki , chciałbym wiedzieć w jakim momencie najlepiej kupić gre/dodatki. Czy powinienem kupować stopniowo, podstawkę -> pierwszy dodatek -> drugi dodatek ?
Czy może jakiegoś mega packa, nie wiem i liczę że ktoś doradzi w tej kwestii.
c) Na czym powinienem skupić się grając na trialu? Chodzi mi ogólne porady i jakieś małe tipy które dobrze jest przestrzegać w trialu a później w kolejnych etapach gry.
d) To chyba tyle, jeżeli ktoś ma ochotę może powiedzieć coś od siebie nie zwidzianego z moimi pytaniami, chętnie przeczytam!

Miłego piątku!

A) Nie wiem, ale ogólnie w grze nie ma wiele polskich skupisk, więc albo szukaj jakiejś międzynarodowej gildii, albo graj na tych serwerach, które są z góry ustalone i mają znane polskie gildie (Moogle i Phoenix).

B) Grę i dodatki najlepiej kupić w momencie, kiedy uznasz, że chcesz grać dalej niż pozwala Ci na to trial, to chyba oczywiste? Jeżeli chodzi o stopniowe kupowanie to już zależy od Ciebie, jeśli twierdzisz, że wolisz się do gry przekonywać stopniowo to możesz tak zrobić, ale dużo bardziej opłaca się kupić paczkę podstawka + oba dodatki, która jest (z tego co pamiętam) jakieś 20-30zł droższa niż sama podstawka.

C) Nie ma czegoś takiego w tej grze, gra jak przystało na jrpg jest dość liniowa, a wszelki aktywności dodatkowe i poboczne są przedstawiane po kolei wraz z wprowadzającymi do nich questami i tutorialami, więc robisz co chcesz z naciskiem na main storyline, bo on pozwala Ci odblokowywać kolejne funkcje gry, a nawet dodatki (Cała gra jest tzw. story-driven, więc nie ominiesz setek questów, dlatego jeśli znasz angielski to polecam wkręcić się w historię i faktycznie ją poznawać bez skipowania, bo jeśli masz problem z angielskim, a historia Cię nie interesuje to gwarantuję, że gra bardzo szybko Ci się znudzi i stracisz tylko pieniądze).

D) Po prostu graj, największym problemem aktualnych graczy jest to, że chcą wiedzieć wszystko o grze zanim jeszcze ją dotkną, co w rezultacie może częściej odrzucić niż pomóc. Odkrywaj grę po swojemu, nie omijaj story i baw się wszystkim co gra oferuje. Przede wszystkim nie spiesz się, bo w tej grze nie ma to absolutnie sensu, end-game to i tak głównie monotonne daily i dziesiątki tego typu aktywności pobocznych, dlatego dobrze jest od początku się przyzwyczajać do takiego tempa gry, bo szybki rush do end-game z nadzieją na nie wiadomo jakie cuda może skończyć się zawodem.

Teraz chyba zwłaszcza się opłaca spróbować jak complete pack jest za ok 90 zł