Pytanie - Aion, który serwer, jak zaczać?

Cześć, widziałem sporą aktywność graczy w temacie Aion’a dlatego postanowiłem sprawdzić ten tytuł.

Mam kilka pytań, jak się rozeznałem, są różne wersje, w zależności od regionu, niektórzy grają też na NA.

Gdzie najlepiej zacząć grę, jeżeli na wersji tej europejskiej to na jakim serwerze, Barus?
Może ktoś ma jakieś rady na początek, jaka klasa czy inne podpowiedzi.
Również interesuje mnie jak jest z tym całym premium, czy bez tego opłaca mi się w ogóle zaczynać?

Może jest jakaś ekipa która również będzie zaczynać od 0.

Pozdrawiam

Hej , więc sprawa wygląda tak , na Barusie po połączeniu ogólnie to przewagę mają Elyosi , serwer Deyla ma największą popularność , jeśli chodzi o pvp to ciezko będzie nadgonic ludzi ale jest to możliwe , w 2 dni robisz 66lvl - 68 a pozniej to insty craft i siege , pvp itd , Gra jest fajna jak jest ekipa :slight_smile:

1lajk

@Tali
Każda gra jest fajna jak się ma ekipę :slight_smile:
@beryfes
Zależy czy chcesz grać z Polakami wtedy Barus Polski serwer, ale jeżeli chcesz grać na serwerze gdzie jest większa populacja, to Deyla. Na Deyli na tą chwilę jest największa populacja, co za tym idzie najwięcej itemów na broku itd.
Co do klas to zależy kim lubisz grać magicznymi, fizycznymi? Na dystans z bliska?

Co do klasy to ogólnie zawsze wybierałem te, które miały największą przydatność, bo nawet z gorszym sprzętem można było po prostu znaleźć party a i o Gildię nie było problemów. Jeżeli jednak Aion opiera się nie na raidowaniu a na PvP, to wybrałbym tę, która ma największy potencjał.

Myślę o tym serwerze Deyla, jak z frakcjami, którejś jest zdecydowanie więcej?
Oraz czy mogę zarobić na to premium będąc darmowym graczem czy raczej nie będzie to możliwe lub bardzo czasochłonne.

zarobisz na suplementach , pozniej na crafcie i kamieniach można zarobić fajnie , na stygmach tez :slight_smile: Mogę zacząć z Tobą grę na serwerze Deyla :slight_smile:

@Tali
Korzystasz z jakiegoś komunikatora głosowego?
Zaczynam pobierać Aiona w tej chwili

Jeśli nie macie nic przeciwko panowie, to pogram z wami, właśnie pobieram Aiona, za 1,5 h będzie. =)

Ja nie widzę problemu tylko na pewno nie uda się zrobić tak, żeby wspólnie każdy lvl wbijać, bo zawsze kogoś nie będzie czy nie będzie mieć ochoty w danym czasie grać :wink:
Lecz posiedzieć razem na TS/Discord zawsze można a później na wyższych lvl robić insty itp to już nie będzie przepaści lvl.

Spoko, dziś zacznę grę, jak już będzie jakiś Discord czy coś to podeślijcie na PW.

O najważniejszym bym zapomniał, na jakim Service gramy, jestem za Deyla.

Pozwolę sobie wtrącić swoje “3 grosze” jeżeli chcecie to mogę zapodać mój Discord na którym gramy we 4 ze znajomymi, ogólnie jesteśmy na etapie zbierania jakiejś fajnej ekipy na Deyla. Wszystko ogólnie odbywa się u nas “Casualowo” gramy 4fun, bez spin, w różnych godzinach. Zazwyczaj wtedy kiedy ktoś po prostu może, albo zgadujemy się właśnie na Dicordzie. Mogę też w ten sposób odpowiedzieć na dręczące was pytania. Jak zarabiać, jak Expić itd. Jestem do waszej dyspozycji. Także jeżeli bylibyście zainteresowani to zapraszam: https://discord.gg/8fDqT36

Więcej info też znajdziecie tutaj:
https://forum.mmorpg.org.pl/t/aion-serwer-deyla-asmo-cp-casual-pvp/107867/4

@beryfes
Co do Twoich pytań na Deyli jesy mniej Asmo, dlatego proponuję wybrać właśnie tą frakcję. Co do tego co napisałeś to jest to bardzo ciekawe. Aion to ogólnie gra nastawiona bardziej na PvP (tak było na początku, teraz gra to trochę “zgubiła” ale znowu tak ma być w 6.2) ale uwierz mi, że ma tyle “kontentu PvE” że nie jedna gra mmorpg tyle nie ma.

Ok, grę mam pobraną, wieczorkiem wbiję na discord. Czekam jeszcze na chłopaków, którzy chcieli zaczynać od 0, zawsze te początkowe levele można wspólnie przeskoczyć. Jak się odezwą to wbije się i pogada głosowo już.

Również mam grę pobraną (przez STEAM), niestety mam mały problem. Gdy uruchamiam grę: luncher - > rozpocznij grę, pojawia się logo Aion, i nic, gra się nie uruchamia, ktoś ma jakiś pomysł?!

Pisz do supportu, miałem podobnie na win 7, podpowiadali co robić, nie pamiętam czy nie skończyło się u mnie formatem, ściągalem chyba grę 2x nie przez steam, na win 10 gra chodzi bez zarzutu.

No właśnie też mam win 10, w każdym bądź razie pobrałem luncher nie przez STEAM, i próbuje skopiować pliki gry z folderu STEAM do folderu gry z poza STEAM (żeby nie pobierać ponownie), jeśli nie zadziała, to spróbuję pobrać grę ponownie. Dziś i tak już raczej nie będę grał ponieważ jestem umówiony na 22, ale jeśli wszystko będzie działać to zacznę grę jutro z samego rana. XD

U mnie za pierwszym razem przez Steam także długo było to logo jednak tyle wczytywało. Po uruchomieniu gry się zawiesiła musiałem zrestartować. Jeżeli macie możliwość to lepiej poprzez klienta, ponieważ przez Steam i tak odpala się później pobieranie z klienta osobne.

Gramy po stronie Asmo , mam ts , preferuje bardziej ten kkomunikator , gram takze templariuszem :slight_smile: mój nick to Azkan

A u mnie niestety nie działa. =/

Dlaczego, co się dzieję?

Cały czas to samo, nie ważne czy pobieram przez STEAM, czy bezpośrednio przez luncher ze strony głównej, po kliknięciu rozpocznij grę, pojawia się logo gry, które po chwil znika i tyle, gra się nie włącza… =/
Dodam że grałem w tym roku w Aiona (chwilkę) i wszystko działało jak powinno.

Napisałem do supp, trzeba czekać.

Przez weekend oni nie odpowiadaja, jeśli będę pamiętać passy do supp to Ci napisze w jaki sposób mi pomagali. Niestety żadne hasło nie działa do supportu:/