Pytanie o RAM

Hejka, szybkie pytanie. Aktualnie mam RAM - 2 x 4gb DDR 3000Mhz Corsair Vengeace LPX, ustawiony na 2933mhz. Ostatnio RAM jest w fajnej cenie, więc pomyślalem dokupic. Najtaniej mi wychodzi jak kupie z tej samej firmy ale 2x 8GB 3200Mhz i tu pytanie, czy te RAMy beda wspolpracowac?

Jak ustawie profil XMP na 2933 to powinny smigac z taka predkoscia, czy jest jakies ryzyko ze nie beda dzialac? Mam procesor Ryzen 2400g i płyte b350 tomahawk, takie Ryzen obsługuje w ogóle Quad Channel? Dosyc tanio to wychodzi i mam zagwostke. Licze na pomoc! Z gory dzieki!

Będzie działać w dual channel, jeśli nie potrzebujesz niesamowicie dużo ramu to wsadź 2x8 a te 2x4 sobie zostaw na wszelki wypadek.

Dokładnie, nie powinno być problemów. Zależy to też od płyty głównej. Możliwe, że porty oznaczone są dwoma różnymi kolorami, wtedy powinno się włożyć RAM tak, aby jeden zestaw był w jednym kolorze.

  1. Prędkość ramu powyżej 2k ma prawie znikome znaczenie w grach, tylko na benchmarki i niewiem WINRAR wpływa… No Chyba że zintegrowana grafika AMD…
  2. Dual channel itd też najczęściej ma znikome znaczenie, patrz 1.
  3. Sprawdz sobie na stronie producenta / user manual / compatibility.
  4. Powinno działać bez problemu ale żadne pytanie nie jest głupie podobno…
    Hejka xDDDD