Pytanie o skan dowodu przy sprzedazy konta wow

Witam, czy przy sprzedazy kont ludzie nie boja sie wysylac swoich skanow dowodow ? Chcialby sprzedac, a z tego co widze potencjalni nabywcy tego wymagaja.

Wystarczy pomyslec chociaz przez chwile… Ktos kto jest w stanie wyslac skan dowodu komus kogo nie zna komus kto nie (potencjalnie) nie zachowa minimum srodkow bezpieczenstwa jest proszeniem sie o klopoty. Poza tym taka osoba nawet jezeli nie bedzie np zaciagac kredytu czy cos w tym stylu na dane tej osoby zapewne moze takowe dane sprzedac.
Abstrahujac w ogole od tego ze sama sprzedaz konta jest nielegalna.

1lajk

Sama prośba o skan dowodu w świetle prawa jest już wykroczeniem. Tzn może nie prośba, ale wymóg.

Nie masz obowiązku wysyłać skanu. Ja sam sprzedałem już kilka kont, niekoniecznie moich. Nikt nie prosił mnie o skan. Wystarczy robić to z głową, potwierdzić że to Twoje konto i gitara. W razie problemów z kontem gość pisze do Ciebie i załatwiasz sprawę z blizzardem jako Ty. Możesz też podać mu wszystkie dane, czyli kody do gier, mail na którym zostało stworzone konto itp. Żeby gość dla blizzarda był jak najbardziej wiarygodny. Rzadko sam blizzard wymaga skanu dowodu.