Pytanie

Witam. Mam pytanie. Czy jak cały czas nosiłem 2h miecz, to jak zmienie na 1h miecz + tarcza to bede słabiej walił? Wiem że 1h sword ma mniejszy dmg, ale chodzi mi o "Umiejętności władania bronią". Np. Mam 2h miecz dwuręczny 34/39, a miecz jednoręczny 0/75 to to coś zmienia? To że jest mniejszy skill miecza jednoręcznego? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.

Nie wiem czy będziesz słabiej walił :D

A tak na serio to z tego co pamiętam w RoM dla każdego rodzaju broni umiejętność nabija się oddzielnie. Czyli w konsekwencji ataki staną się trochę mniej efektywne.

Ciężko nałożyć 1 zestaw i sprawdzić ile masz dmg, a potem 2 i porównać wyniki?

Chciałem, ale niewiem ile powinienem walić na danym poziomie...

Zakładfam że grasz knight/? , wieć zasada jest prosta : na moby 2h na instancje 1h+tarcza

Tak, mam Knight/Warrior, a dziś zrobiłem Knight/Priest. Ale czy ten skill coś robi???

Z tego co ja pamitam... im mniejszy skill w wladaniu bronia tym wieksze szanse na miss. walka 2 bronmi to walka 2 bronmi. A walka 1 bronia to walka 1 bronia. Poryte wiem... ale tak to juz jest z tymi MMO :)

Tak, mam Knight/Warrior, a dziś zrobiłem Knight/Priest. Ale czy ten skill coś robi???

Knight/Priest ma wiekszego kopa do defa i mniejszy dmg wiec dalej nos ten 2h bo z 1h+tarcza sila ataku z mizernego spadnie do beznadziejnego :D

zreszta nie wiem po co zmieniales bo jedynym plusem Knight/Priest jest przezywalnosc ,a K/W jest bardziej hmmm uniwersalny :)

Knight/Priest ma wiekszego kopa do defa i mniejszy dmg wiec dalej nos ten 2h bo z 1h+tarcza sila ataku z mizernego spadnie do beznadziejnego zreszta nie wiem po co zmieniales bo jedynym plusem Knight/Priest jest przezywalnosc ,a K/W jest bardziej hmmm uniwersalny

No to zapominasz o elitce dającej buffy na zmniejszenia agra, dzięki której jako tank K/P spisuje się świetnie.

Wracając do tematu, jeśli zależy Ci na szybkim wbiciu poziomu władania bronią jest na to pewien sprytny sposób, idź do "Reinford", są tam moby które potrafią się leczyć, załóż słabiutki miecz i zostaw postać na jednym z nich :)

btw knight bez tarczy to żaden knight ;)

Sam miałem kiedyś K/P 50/xx przez 90% gry biegałem z 2h - bo co tu ukrywać K/P ma dość kiepskawy dmg, a dzięki reg i healom możesz spokojnie pozwolić sobie na większe otrzymywane obrażenia. Wyjątek to instancje. Tam potrzeba tarczy jak nigdy, bez niej żaden healer Cię nie uratuje. O skille w broni się nie martw. Odpowiadają za trafienie, a nabicie go zwłaszcza jeśli będziesz używał broni jednoręcznej (duuużo mniejszy dmg) to dosłownie chwila na potworkach na Twój lvl.

Te poziomy nic nie daja do dmg tylko wieksza szanse na trafienie. K/w troche gralem, tarcza +1h bron i wymiatasz na pve, zbierasz z 6-7 mobkow i walisz 3 AOE 10-20(zalezy od eq) sekund i all nie ma, pozdrawiam.

Wyjątek to instancje. Tam potrzeba tarczy jak nigdy, bez niej żaden healer Cię nie uratuje.

No nie do końca, bo to kwestia eq, tarcza jest niezbędną do 'agrowania' grup mobów, jeśli tego nie zrobisz, to moby zaatakują healera, który nabije sobie agro poprzez gh.

Oczywiście, ale wątpię by zadając takie pytania latał z fioletowymi setami +7-8.

Witam. Mam pytanie. Czy jak cały czas nosiłem 2h miecz, to jak zmienie na 1h miecz + tarcza to bede słabiej walił? Wiem że 1h sword ma mniejszy dmg, ale chodzi mi o "Umiejętności władania bronią". Np. Mam 2h miecz dwuręczny 34/39, a miecz jednoręczny 0/75 to to coś zmienia? To że jest mniejszy skill miecza jednoręcznego? Prosze o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje.