Pytanka

Cześć, ostatnio testuję i sprawdzam każdą możliwą grę w poszukiwaniu tej, której będę mógł poświęcić większość wolnych jesienno-zimowych wieczorów. Teraz padło na FF i stąd parę pytań. Trial. Z tego co wiem jest trial do 35 poziomu bez ograniczenia czasowego. Czy przez te parę poziomów będę w stanie poczuć klimat, wkręcić się czy zabawa zaczyna się dalej? Jeśli gra mi się spodoba to jak wygląda abonament i dodatki? Klucze z oficjalnej strony czy może z jakiejś zewnętrznej? Słyszałem też, że jest coś takiego jak Complete Edition, która zawiera wszystkie dodatki plus 30 dni abonamentu. Czy dodatki na początku zabawy są potrzebne czy dopiero po jakimś czasie dostrzegę ich brak? Ostatnie pytanie jest odnośnie serwera. Który wybrać? Który ma największą populację? Na którym jest najwięcej/najmniej rodaków?
To tyle. Jeśli ktoś będzie chciał odpowiedzieć chociaż na jedno z pytań to będę wdzięczny. Pozdrawiam :slight_smile:

Dodatki mozesz kupić pozniej a to dlatego ze aby wejść w dodatek heavensward to i tak musisz ukończyć MAIN story z podstawki, w FF XIV nie da się od razu wskoczyć w nowy dodatek więc musisz przebrnąć najpierw podstawkę a potem heavensward by wbić na dodsatek stormblood. ostatnio z ich oficjalnej strony była chyba do kupienia wersja FF XIV Complete Edition za jakieś 70 zł(w tym 30 dni gry) więc poelcam kupić od razu grę z dodatkami i będziesz miał z głowy

Jeśli chodzi o abonament to masz 2 wersje do wyboru na Mog Station, jedna za 13 euro i na niej mozesz mieć kilka postaci, i druga opcja to 11 euro i mozesz mieć tylko jedną postać. ja osobiście od zawsze uzywam opcji tańszej bo w FF XIV i tak ZAWSZE grasz jedną postacią bo klasy mozna zmieniać do woli na JEDNEJ postaci

Najwięcej polaków jest chyba na serwerze Moogle

edit///
Promocja na Complete Edition chyba się skonczyla i teraz kosztuje 40 euro= 170 zl( ja osobiście kupowałem na steamie, rowniez 170 zl kosztuje

Ogólnie grę polecam, początek moze być nudny ale pozniejsze triale, dungi i rajdy są świetne
No i fabuła dobra, jeśli znasz angielski to fabuła Cię pochłonie

Witaj :slight_smile:

Nie polecam kupować gry na Steam - bardzo rzadko są tam promocje (na Square było 2 miesiące temu -60% i niedługo znowu ma się pojawić).

Jeśli już spodoba Ci się po trialu to zdecydowanie od razu warto nabyć Complete edition (cyfrową).

Główny serwer Polaków to Moogle.

Co do abonamentu - kupując Complete edition dostajesz 30 dni gry w droższym abonamencie - 12,99 Euro (pozwala na stworzenie do 8 postaci na serwer, jednak nie ma to większego sensu, gdyż wszystkie klasy możesz mieć na 1 i tworzenie altów mija się z celem). Następnie grasz do momentu, gdy abonament skończy się całkowicie i uruchamiasz wersję podstawową (10,99 Euro), którą ładujesz np. PaySafeCard na miesiąc lub dłużej.