Ragnarok online w 2022

Heja,
Są tu jacyś starzy wyjadacze w RO? Ostatnio mam trochę więcej czasu i zastanawiam się czy nie wrócić do tej gry po latach nieobecności. Z tego co widzę to większość prywatnych serwerów jest już niestety zamknięta :frowning:
Są tu jeszcze jacyś gracze oldschoolowcy którzy grają w ragnaroka? Jak tak to gdzie gracie, lub jaki serwer polecacie? Może ma ktoś namiary na jakiegoś discorda jakiejś polskiej ekipy, która dalej w to pyka :wink: ?

@edit

Jakby ktoś kiedyś szukał to jest polskie comunity na discordzie “Czarne miasto”, poniżej link :arrow_heading_down:

Ja gram z przerwami na
“oficjalnym europejskim serwerze Prime”
Tutaj możesz sobie zobaczyć ile ludzi gra na serwerze itd.
https://prontera.ru/

Fajnie ze jeszcze ktoś gra :slight_smile:
Grasz sam, czy masz jakąś ekipę? Nigdy nie grałem na oficjalu, bo słyszałem same złe rzeczy (masa botów, pay2win itp.). Mozesz powiedzieć jak to wygląda?

Jak by się zebrała jakaś ekipa też chętnie wrócę obojętne off czy priv

Odradzam oficjalny serwer EU czyli PRIME - ze względu na P2W, co dwa-cztery tygodnie nowe paczki z itemami, ruletki itp… z tego powodu też spadła mocno ilość graczy, niestety ruski wydawca, to tylko na Twoje Euro będzie czekał :frowning: .

Jak w 99% grach F2P na rynku. Masz jakąś lepszą alternatywę w czasach kiedy prywatne serwery są masowo zamykane? Teraz strach w ogóle zaczynać grać na prywatnym serwerze, bo nie wiadomo jak długo postoi.

Aktualnie chyba największa polska społeczność gra na OathRO.
Dla zainteresowanych zostawiam link do gildiowego discorda:

Myślałem o tym serwerze tylko serwery stoją w stanach, ciekaw jestem jaki macie tam ping.

Jaki ping dokładnie, to nie wiem ale generalnie jest bardzo dobry. Przy logowaniu wybierasz serwer proxy z EU i nie ma totalnie żadnych lagów.
Zapraszam :wink:

110-120 ms, mi generalnie lepiej się gra bez proxy, proxy potrafi czasami wywalić albo są skoki do 150-200ms.

U mnie bez proxy dziala odczuwalnie gorzej i czuje pod kliknieciem myszy delikatne opóźnienie (na proxy tego nie czuc), wiec jak zawsze to zależy :yum: