RAM dla Ryzen 5 1500X na Asus Prime B350M-A

Witam,
obecnie używam na Ryzen 5 1500X na Asus Prime B350M-A ramu Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL15. Niestety nie idą na więcej jak 2133mhz mimo, że próbowałem różnych wartości na rożnych napięciach. Chce kupić nowe kości x2 8gb i teraz pytanie jakie, żeby chodziły na większej częstotliwości?

Czy to nie ma znaczenia jakie kości kupie i nie obejdzie się bez aktualizacji biosu?

Pierwsze co powinieneś zrobić, to akutalizację biosu, skoro nie idzie ci więcej jak 2133 mhz.
To jest jedyny konkretny temat jaki znalazłem odnośnie RAMu https://forums.tomshardware.com/threads/best-ram-for-ryzen-5-1500x.3241262/

Z niego wynika, że w tym przypadku ważniejsza jest płyta główna, od typu RAMu i twoja 3000 powinna być wystarczająca.

Ja mam te RAMy z Ryzenem 2400g na plycie MSI Tomahawk B350 i smigaja na 3000 bez zadnego kombinowania, poprostu po przestawieniu w BIOSie, wydaje mi sie, że jak kolega wyzej mowi trzeba aktualizowac BIOS

Hmm boje się, że coś zepsuje ;p No ale spróbuje. A co do kości to jakie polecacie? Te same kupić x2 8gb? Bo teraz mam x2 4gb to te sobie zostawię albo sprzedam.

Popatrz na necie ale ja bym kupil takie same i zrobił quad channel

@trzyszesc quad channel gówno daje w grach, normalny użytkownik nawet nie zauważy różnicy, a tym bardziej taki który nie potrafi komputera ogarnąć.
Prędkość mhz też nie ma aż tak znaczenia w grach (powyżej 2400 znikoma różnica) , płyty główne mają swoje limity i nie muszą obsługiwać wszystkich prędkości, zależnie od generacji i klasy płyty głównej i procesora, upgrade biosu może ale nie musi pomóc…
@Organista na przyszłość pytaj w miejscach do tego przeznaczonych a nie na śmiesznym forum dla śmiesznych graczy, tutaj nikt nie daje sensownych odpowiedzi…
20 letnia technologia i dalej nie ogarniają…