Rift jak tam sytuacja?

Witam serdecznie. Chciałbym wam zadać małe i konkretne pytanie jak wygląda sytuacja w Rift online??

Chodzi mi przede wszystkim o:

-zaludnienie czy liczba graczy powiększa się czy zmniejsza

-content zmienia się czy zostaje taki sam jaki był rok temu?

-instancje raidy,bossy ulepszają pogarszają czy dodają jakieś nowe??

-system PvP jest już jakiś balans czy nadal kilka buildów są OP ??

-czy gra jest warta uwagi i czy ma coś do powiedzenia jako klon WoW'a na rynku gier MMORPG??

-czy waszym zdaniem Rift jak gra MMORPG jest lepsza od Guild Wars 2??

-zaludnienie czy liczba graczy powiększa się czy zmniejsza << wszędzie medium/high na brutwacht (niemiecki shard)

-content zmienia się czy zostaje taki sam jaki był rok temu? << w 3.0 dochodzi podwodny content i zimowy

-instancje raidy,bossy ulepszają pogarszają czy dodają jakieś nowe?? << usuneli potrzebę serca planebreakera do upgrade zbroi kupionej za frozeny, czyli łatwy start w 3.0, do tego w 3.0 dochodzi nowy rajd 10man, a tak to doszło T3 (580hit+)

-system PvP jest już jakiś balans czy nadal kilka buildów są OP ?? << jeszcze większy nerf dla healerów, OP warrior, stormcaller, harbi

-czy gra jest warta uwagi i czy ma coś do powiedzenia jako klon WoW'a na rynku gier MMORPG?? << jest dużo do zrobienia, kwestia tego czy umiesz znaleźć gildie do tego przeznaczoną

-czy waszym zdaniem Rift jak gra MMORPG jest lepsza od Guild Wars 2?? << grałem w GW2 na trialu 5 dniowym, nie wypowiem się negatywnie o tej grze, chociaż przestałem grać zanim skończył się trial, jeden lubi sernik, drugi piernik.

Dzięki za info może ktoś jeszcze wie coś ciekawego na temat tego produktu lub jakieś opinie ??

Przecież grałeś... :P

tak ale rok temu i może coś się zmieniło o to mi chodzi bardziej

Doszła profesja dreamweaver, czyli coś na dimension, można robić klucze dimension, itemy, oraz tworzyć orby(coś jak runy) na 4 części EQ. Teraz tylko czekać na 3.0, farmić platynę.

no to tyle co doszły raidy t3, nowa instancja pre-nightmare tide, 4 nowe soule,

dzięki za odpowiedzi hmm to chyba czas znowu zawitać do Rifta na jakiś czas. Ten dodatek który ma wyjść wyglądam bardzo interesująco jak to mówią lepszy Rift w garści niż WoW na dachu :)

Do twojego pytania odnośnie GW2, to GW2 wygrywa z Riftem tylko systemem walki (ale to też zależy od gustu). No i opowiadanie historii jest typowe dla takich p'n'c (jak WoW), ale jeśli zdarzy ci się wczytać w questa, to nie będzie taki kolorowy jak w GW2.

@PVP w GW2 jest lepsze? Śmiechłem.

GW2 wygrywa z Riftem tylko systemem walki (ale to też zależy od gustu).

Niekoniecznie. GW2 wygrywa też pod względem pvp. Jest lepsze w każdym aspekcie.

Tak czy inaczej to teoretycznie dwie inne gry. W obydwu chodzi trochę o coś innego i są inne rzeczy do roboty. Co jest dobre w GW2, wejdziesz sobie raz na jakiś czas to masz co robić. W Rifcie co jak co, prędzej czy później czeka lekki no life i (moim zdaniem) trzeba mieć na tą grę trochę czasu.

zastanawiam się która gra będzie sprawiać więcej radości w end-game przede wszystkim aby była różnorodność. System PvP na 100% lepszy ma jednak GW2 chyba że w Rifcie są już areny 5vs5 to by było już co innego bo to co się dzieje na ekranie monitora to wielki chaos moim zdaniem.

Rift pod względem pvp jest słaby, istnieją areny 5v5, ale nikt z nich prawie nie korzysta, więc kolejkuje się jak DPS na dungeon (1-2h).

Riftowy endgame wygląda jak na razie tak:

Zdobywasz 60lvl, robisz Storm Legion Experty, zbierasz gear 400hit, idziesz na T1 totdq/idh/ft/ee robisz 500hit idziesz na T2 GA/PBB/IG tutaj niestety jest różnie, na PBB i IG możesz wybrać się z pugiem raz biorą z achievem i najczęściej kończy się fiaskiem, albo uda ci się wkręcić do w miarę ogarniętej grupy (czytaj 1.5/5PBB 1/3IG), na GA ostatnio robią progressy, ale kończą się 0/4, rzadziej 1/4. W międzyczasie robisz reputacje, żeby kupić dobre lessery do focusa (choć teraz powstały nowe DRR z których lecą świetne esencje, ale i tak cape musisz wbić za torvan rep+żeby nosić runy). Na T3 wybierzesz się jeśli masz 600+ hit, polskie gildie nie robią T3, więc musisz znaleźć sobie jakąś zagraniczną, z kolei i tak tam kolejkują składy - weekly raid squad >> reszta, czyli ty.

Trzeba czekać na 3.0

a czemu trzeba czekać na 3.0 ?? Bardzo zmienia rozgrywkę w Rifcie ??

nie, po prostu wejdzie nowy lvl cap = wbijanie lvl'a i progressowanie "od zera" ;) Czyli będzie sporo roboty jeśli chodzi o żmudne farmienie nte (nightmare tide expert)

Btw. jeśli chcesz zacząć wgl robić SLE (experty), musisz jakoś te 300 hita wbić. Warto zaraz po wbiciu 60go porozglądać się na AH. Za grosze można kupić itemki żeby dobić dość szybko te 300 hita (świeża 60ka ma około 250), ewentualnie jak masz gildie to poproś kogoś żeby Ci coś lepszego skrobnął ;) Do tej pory wiszę 150 platyny za ringi :((

A ja mam pytanie czy zmieniło się coś z optymalizacją bo jak ostatnio grałem jakies 2.5 to w głównych miastach max 20fps a na raidach kolo 10 nie wiem może to wina pc (4x2.5ghz 6GB ramu karta graficzna GTX650 Ti)??

Up coś miałeś z kompem bo na twoich wymaganiach powinna gra spokojnie chodzić :) mi na 3GB ram, Core 2 Duo 1.8 i geforce 8600 gta GDDR3 256MB działa na minimalnych bez żadnych ścin czy to w mieście czy na raidach :)

hmmm skoro tak mówisz jutro zobaczymy co będzie bo naprawdę Rift to gra warta uwagi dużo roboty do zrobienia ale chyba przez te low fps przestałem grać zobaczymy jak to będzie :)

Rift ma skopaną optymalizacje, widziałem archeage i tam stało na sobie tysiąc graczy i nic, a w rifcie tempest bay laguje jak sie ludzie teleportują... A jak idziesz na weekly 100 graczy, to tylko spamujesz przyciski i oglądasz power point. Wyłącz cienie i masz skok fps, chociaż na głupim biciu trashy ma się 15 :). 20FPS wystarczy na grę mmorpg, nie mówię o warfrontach (battleground), bo tam są masakryczne lagi czy to conquest, czy port scion. Ale komu chcę się grać przy 2-3fps? Kamera w ziemie i walisz/leczysz aoe.

Jak masz dużo pytań odnośnie gry to chętnie udziele, czy to na privie, czy gg, czy ts (najlepiej się tłumaczy podczas pogawędki :)). Zapraszam osobiście na Zaviel, jest tam gildia Definition of Insanity. Wiewiórki 2-3online, semper invictum 2-3online, a z tego co się ogłaszają na Gelidrze Steel & Magic, to takie pół casuale pół rajdowcy. Na Typhirii też jest polska gildia, ale tam są fresh 60tki, które dopiero robią SLE.

Właśnie też to zauważyłem grałem chwile w rosyjską wersje AA i byłem sceptycznie nastawiony, ale nie pograłem długo bo czekam na wersje Eu zobaczymy jak to będzie max ustawienia i spokojnie płynna rozgrywka :) a co do Rifta wbiłem 60 ale nic po za tym Na CQ lagi w mieście lagi na BG i Dungeonach dało sie jako tako grać ale raidy odpadają fps lecą na łeb na szyję. Zobaczę czy zmieni się coś po 8 października po tym dodatku :) mam nadzieję że poprawią optymalizację :)

Trion jest zbyt leniwy na zrobienie optymalizacji, każda aktualizacja przynosi ze sobą bugi, co w next dniu dochodzą fixy, więc pewnie 3.0 przyniesie mase bugów. Tak jak wszedł nowy system AH, od razu się zbugował i wyłączyli go 24h, bez żadnego słowa i wszystkim aukcje poszły się za przeproszeniem jeb**. Zresztą widać ich chęci po skinach potworów, 10lvl takie same moby, 20vl takie same, 30lvl takie same choć trochę większe itd itp. nawet w 3.0 będą takie same moby jak teraz są, bo widziałem kilka filmików. Ale dojdą nowe rifty, nightmare. Nie ma co liczyć na optymalizacje gry, tak jak w L2 :P