RIFT - Popularny czy umierający?

Cześć :)

Szukając sobie jakiegoś fajnego MMO do pogrania zauważyłem, że wiele osób poleca RIFTa. Zainteresowany tematem sprawdziłem Steam stats odnośnie ilości graczy i niestety bardzo zasmucił mnie widok jak mało ludzi w to gra. Czy faktycznie populacja RIFTa jest tak mała jak pokazuje steam?

Ciekawi mnie jeszcze fakt, że niby to gra F2P ale na steam widze dość drogie DLC do kupienia. Czy to są bardzo istotne rzeczy?

Pozdrawiam

O ile mi wiadomo to sporo osób gra, poza tym Steam pokaże Ci tylko własnych użytkowników grających w Rifta, a nie tych którzy mają konto i grają z Trion Worlds :)

Dodatkowo niedawno nowy dodatek wyszedł i sporo ludzi wróciło do gry oraz wielu zaczęło dopiero swoją przygodę z Riftem, więc mówienie że gra umiera jest dalekie od prawdy, mam nadzieję że Ci to pomogło.

Jeśli chodzi o DLC to jak w większości gier nie jest niezbędne, ale jak Ci gra podejdzie to i tak kupisz :D

Większość ludzi grała w to zanim weszło na steam, więc pewnie dalej grają na normalnych klientach. Steam pokazuje tylko ilość graczy, którzy używają ich platformy do gry. Nie sądzę, żeby populacja tej gry była niska zważywszy na to, że na każdej stronie o MMO zajmuje pierwsze miejsca w topkach. Ręki sobie uciąć nie dam, ale myślę, że nie musisz się martwić o brak ludzi do gry. Co do aspektu DLC to niestety nie mogę Ci nic powiedzieć, bo nie znam się. ^^

Część graczy korzysta z klienta poza Steam (w tym ja), a co do populacji to raczej nie można narzekać http://www.riftstatus.com/

Dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Rozwialiście moje wątpliwości co do ilości graczy. Orientujecie się może na jakim serwerze warto rozpocząć przygodę? Gdzie są polskie gildie albo po prostu serwer jest ciekawszy?

Dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Rozwialiście moje wątpliwości co do ilości graczy. Orientujecie się może na jakim serwerze warto rozpocząć przygodę? Gdzie są polskie gildie albo po prostu serwer jest ciekawszy?

// Double post przypadkiem :c

Na Zaviel działa polska gildia Wiewiórki Chaosu

Grałam w tą grę dosłownie parę tygodni temu i z populacją raczej nie ma co narzekać, przy Riftach zwykle są tłumy, zależy też od jego typu(tłumy są głównie przy tych typu "nightmare" bo najdłużej są otwarte i najlepsze nagrody), na niskich lvl też zawsze można gdzieś kogoś spotkać, nie są to tłumy ale powiem nawet, że "porównywalnie do WoWa"(chodzi mi o ilość osób expiących).

Teraz chwilowo nie gram ale z pewnością do tej gry wrócę. I tak jak pisali inni - w Rifta nie wszyscy grają na Steamie, sama na nim nie gram chociaż mogłabym(w sumie teraz się zastanawiam czemu właśnie tam nie gram... xD)

Te DLC co są na Steam to tzw. "Upgrade" konta, dostaje się z nich głównie unikalnego mounta(każdy DLC ma innego), ten najdroższy ma Instant 60 lvl jeszcze oraz dostaje się dodatkowe bag sloty(całkiem przydatne ale można to odblokować bez kupowania tych DLCów) więc raczej nic niezbędnego.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D

W takim razie od jutro zapewne zacznę grać w RIFTa :> zgaduję, że dla starego gracza wow'a jakim jestem powinno się spodobać

polecam jedna z lepszych gier :D

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam was tutaj :D Wiem, że pytanie banalne ale..

Wg. was ciekawszy gameplay ma Cleric czy Mag? Ciężko mi się zdecydować prawde mówiąc i mam nadzieję, że mi lekko pomożecie z wyborem

imo bardzo podobny. i to i to mozna budowac na kilka "sposobow", ale spróbuj i zobacz co Ci bardziej podpadnie do gustu ;) Jak chcesz to możesz dodać mnie na steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561198101444555 to Ci poopowiadam conieco ^^

Cześć :)

Szukając sobie jakiegoś fajnego MMO do pogrania zauważyłem, że wiele osób poleca RIFTa. Zainteresowany tematem sprawdziłem Steam stats odnośnie ilości graczy i niestety bardzo zasmucił mnie widok jak mało ludzi w to gra. Czy faktycznie populacja RIFTa jest tak mała jak pokazuje steam?

Ciekawi mnie jeszcze fakt, że niby to gra F2P ale na steam widze dość drogie DLC do kupienia. Czy to są bardzo istotne rzeczy?

Pozdrawiam