ROM- pierwsze refleksje

Zacząłem przygodę z ROM niedawno- kilka dni temu. Spodziewałem się zwykłego MMO, niczego nadzwyczajnego. Ściągam klienta, patche i zaczynam grę. Stoję w makiejś małej osadzie, otaczają mnie jakieś grzybopodobne stwory. Nic nie zwiastuje rewelacji, walka jest przeciętna. W końcu przekonałem się do niej za sprawą dwóch rzeczy- niezwykłego, gestego klimatu, który wręcz zmusza do grania oraz doskonałego systemu craftingu w grze. Obecnie mam 7 lvl, szybko nabijam kolejne poziomy, na razie głównie craftingu, którego tak dobrze rozwiązanego nie wiedziałem od czasów początku gry w Airrivals- ba! Napisałbym nawet, że crafting w ROM jest lepszy! Dla mnie grafika nie gra dużej roli, ale w tym przypadku również muszę pochwalić produkcję i za nią. Podsumowując- warto grać w ROM! Zapraszam do niej wszystkich- opłaci się.

Ja sobie czekam na nowy server EN :)

Bylo juz psoro tematow o tej grze. Po co zakladac nowy? Jeszcze moge zrozumiec, gdybys pisal recke, ale tak? Tego posta mogles upchnac w innym temacie.

W gre kiedys chcialem zagrac, ale poczytalem i jak sie okazalo: Kolejny typowy mmorpg. Ja mam dosyc -.=.

Czy ja wiem, czy typowy? Grind zwykły, ale klimat ma ta gra niezwykły oraz moim zdaniem najlepiej rozwinięty crafting i system sojuszy oraz rozmaitych instancji.

No i co z tego, skoro gra polega na tym samym? Bede lazil od wioski do wioski, robil denne questy i patrzyl na respawnujace sie moby. Wszytskie mmo sa takie same -.=.Czy to prawda, ze w RoM, tylko mu widzimy swoj domek?

No i co z tego, skoro gra polega na tym samym? Bede lazil od wioski do wioski, robil denne questy i patrzyl na respawnujace sie moby. Wszytskie mmo sa takie same -.=.Czy to prawda, ze w RoM, tylko mu widzimy swoj domek?

Łazić z wioski do wioski trzeba tylko raz, ponieważ są teleporty :lol:. Questów nie trzeba robić- większość polega na znalezieniu czegoś albo zabiciu X sztuk moba, ale zdarzają się wyjątki. Nooby nie respawnują się w oczach postaci, a dopiero, kiedy gracze odejdą odpowiednio daleko. W ROM po domku można chodzić, z zewnątrz go nie widać.

Heh, a mnie nie pozwala grać mój marny pixel shader na karcie graficznej, który wynosi jedynie 1.4... Czy warto kupić nową kartę + zasilacz dla tej gry? :>>>

Nooby nie respawnują się w oczach postaci, a dopiero, kiedy gracze odejdą odpowiednio daleko.

OWNED xD

Heh, a mnie nie pozwala grać mój marny pixel shader na karcie graficznej, który wynosi jedynie 1.4... Czy warto kupić nową kartę + zasilacz dla tej gry? :>>>

Warto, i to nie tylko z powodu gameplayu, ale także jeśli ci zależy to wyglądu, ponieważ ładniejszego MMORPG nawet na zbliżeniach nigdy nie widziałem. Poza tym- ogólnie cała gra jest wciągająca strasznie.

No i co z tego, skoro gra polega na tym samym? Bede lazil od wioski do wioski, robil denne questy i patrzyl na respawnujace sie moby. Wszytskie mmo sa takie same -.=.Czy to prawda, ze w RoM, tylko mu widzimy swoj domek?

Jka nie podobaja ci sie typowe MMO... polecam zagrac w DarkFalla... wtedy opadnie ci szczena i wyplujesz wszystko co mowiles o MMO. Bo darkFall nie jest zwyklym MMO. Jest swiatem gdzie to gracz decyduje kim chce byc... a nie gra z swoimi klasami postaci.

2 takim MMO jest Age Of Conan. Podzielenie watku fabularnego i zwyklej gry MMO robi naprawde wrazenie... a questy tylko mocniej przyciagaja do gry :)

Ta, ale darkfall narazie jest w poczatkowej fazie i podobno to widac. Albo poczekam, az bedzie troche starszy, albo poczekam na Mortala.

Ta, ale darkfall narazie jest w poczatkowej fazie i podobno to widac. Albo poczekam, az bedzie troche starszy, albo poczekam na Mortala.

Mortal Online.. z tego co wiem tez ma byc next genowym MMO.. ale czy dobrym... mam narzieje ze tak. Sam darkfall nie ma problemow z geodata czy iloscia bugow... co z cheaterami... gra okazala sie slabo zabespieczona ;/. ALe dla samych mozliwosci OOO boze mozna sie poswiecic. Jara mnie to ze moge byc kim chce.. piepsz*** farmerem, miec wlasny sklepik czy to mysliwski czy kowalski. To ze moge byc piratem.. albo walczyc z piractwem. Nalezej do bandy krola... albo robin hooda :D. Miooodzio :D

A wiec w to grasz? Ja moze zagram, ale raczej po wakacjach. Teraz bede mial zamalo czasu na gry, wiec szkoda tracic kase na abonament. Kto wie, moze do tego czasu nie bedzie juz problemow z cheatami?:)

Zacząłem przygodę z ROM niedawno- kilka dni temu. Spodziewałem się zwykłego MMO, niczego nadzwyczajnego. Ściągam klienta, patche i zaczynam grę. Stoję w makiejś małej osadzie, otaczają mnie jakieś grzybopodobne stwory. Nic nie zwiastuje rewelacji, walka jest przeciętna. W końcu przekonałem się do niej za sprawą dwóch rzeczy- niezwykłego, gestego klimatu, który wręcz zmusza do grania oraz doskonałego systemu craftingu w grze. Obecnie mam 7 lvl, szybko nabijam kolejne poziomy, na razie głównie craftingu, którego tak dobrze rozwiązanego nie wiedziałem od czasów początku gry w Airrivals- ba! Napisałbym nawet, że crafting w ROM jest lepszy! Dla mnie grafika nie gra dużej roli, ale w tym przypadku również muszę pochwalić produkcję i za nią. Podsumowując- warto grać w ROM! Zapraszam do niej wszystkich- opłaci się.