Rozgrzewka/rozciąganie

Polecacie jakieś? jestem newbie w tych tematach.

Jak ja sie rozgrzewam to na poczatek take zwykle cwiczonka wymachy krazenia ramion itp . A pozniej szpagaty mostki itp.

Polecacie jakieś? jestem newbie w tych tematach.

A przed czym właściwie się rozgrzewasz? Po wyjściu z łóżka? Nie wiemy nic o tobie, napisz trochę więcej szczegółów o tym co robisz, gdzie to robisz, cokolwiek.

Jak przed ćwiczeniami to rozgrzewaj się z 10 minut, ale tak by nie szarpać i nie wykonywać gwałtownych ruchów.

Standardowo rozciągaj nogi, ręce, poskacz troche, karczycho,dłonie,stopy powykręcaj, strzel sobie z 20 pompek i kilka przysiadów.

Jak poczujesz, że jesteś rozciągnięty i jakieś mocniejsze wygięcia rąk lub podskoki są juz wygodniejsze niż na początku to możesz ćwyczić.

Jak zaczniesz się rozgrzewać robiąc gwałtowne ruchy np wymachując rękoma do tyłu bez opamiętania itd to możesz zapomnieć o ćwiczeniach... na dłuższą mete nie wyrobisz bo coś sobie uszkodzisz.

Zawsze rób wolno i stopniowo zwiększaj siłe, rozmach itd i po kilku rozgrzewkach będziesz wiedział na co stać twój organizm i co warto robić by go porozciągać odpowiednio.

I nie śmiej sie z tych co mówią, że rozgrzewka jest najważniejsza bo taka jest prawda :) nie raz nie dwa na siłowni się widziało, jak przyszedł ktoś nowy i od razu jazda ciężary, a potem z pytaniami czy to normalne, że mnie boli ta ręka, noga itd itd.

Sam mam przez takie bzdury na które człowiek nie zwracał uwagi operacje na lewej ręcę więc mam nauczke.

Pozdrawiam!

Dogrzanie mięśni przed wysiłkiem jest jak wyżej napisali istotne, unikniesz wielu kontuzji. Ale rozgrzewka powinna być rozgrzewka a nie wysiłkiem, nie przemęcz mięśni bo nie wykażesz się potem w właściwym treningu.

Lekka rozgrzeweczka, podawali ci już przykłady, można także sie dogrzać na orbitreku lub bieżni , ale skupiaj sie na tych partiach które bedziesz katował

Polecacie jakieś? jestem newbie w tych tematach.