Runes of Magic Arcadia/Insomnia

Jeśli chodzi o ilość polaków to na obu serwerach jest podobnie.

Paradise jest większym serwerem jeśli chodzi o ogólną ilość graczy i chyba jedna polska gildia, na Legacy są aktualnie dwie lub trzy gildie.

Myślę, że jeżeli będziesz w stanie się jakoś zaprezentować to dostaniesz się do każdej na obu serwerach.

Do Ciebie należy decyzja jaki typ contentu i rozwoju gry Cię interesuje abyś mógł dokonać właściwego wyboru.

Witam,

gra ktoś jeszcze w RoMa od starego3D ? Chciałbym zacząć grać, lecz nie wiem czy warto dzisiaj.

odświeżam:) staliśmy się ostatnio najlepszą gildią na serwerze i mamy samych polaków, my kontra reszta świata i rośniemy w siłe, zapraszamy polaków chętnych do gry:) nie pozwólmy zgasnąć temu świetnemu mmo.

Właśnie wyszła duża aktualizacja ze strefą i instancją.
Szczegółowe notki można sprawdzić tutaj: Patch 4.2.2.1822

Jeżeli ktoś się jeszcze nie zdecydował zacząć, to świetna okazja.
Sporo graczy będzie sprzedawać poprzednie przedmioty wymieniając je na nowe.

4221822_slider

Na jakim serwerze zacząć grę by spotkać polskie gildie z ts lub discord

Na obu są polskie gildie używające komunikatorów głosowych :slight_smile:
Także wybór należy do Ciebie!

Witam :wink: Tak myslalem czy nie zaczac przygody za jakies 2-3tyg, tak o, z sentymentu do starego RoM’a, oczywiscie na serwerze Legacy, coby pograc bez spiny i ladowania chorej ilosci pieniedzy na gre xD Z tego co widzialem diasy na ah stoja 8-10kk golda za 1k diasow co jest osiagalna kwota :wink: Widzialem ze serwer jest na poziomie ToSH’a (70lv) to sa juz czasu mojego konca gry, konczylem chyba jak ta insta zostala dodana na oficialu. Zastanawiam sie czy zwiadowca w tym patchu byl dobra klasa w jakims polaczeniu? Lucznicy od zawsze w kazdej grze byli moimi ulubionymi klasami, ale paradoksalnie w RoMa gralem tankiem. Wiec sie zastanawiam czy zwiad jest dobra klasa czy jest raczej pomijany przy instach bo inni dpsi sa lepsi i lepiej zaczac czyms czym nigdy nie gralem i pojsc w jakiegos mag/woja? No chyba ze na serwerze jest przesyt dpsow i lepiej zaczac gre healerem, ale nigdy healem nie gralem a jak wiadomo jak healer nie ogarnia to cale pt pada xD (wiem z doswiadczenia, gralem z takim healem kiedys - nie polecam). A no i jeszcze jedno pytanie pewnie najlepiej zgarnac 5znajomych i zaczac wspolnie lvlowac postacie i farmic slabe insty po pierwsze itemki i sie po malu progresywnie ubierac na coraz lepszych, ale to raczej nie realne, a na ah nie widzialem itemow do kupienia na np 55lv z HoSa (chyba tak sie nazywala ta insta) wiec jakby co znajduja sie ludzie chetni pomagac farmic itemy z takich inst? Bo staty widzialem sa na ah wiec to nie problem. Staty za luski zawsze mozna samemu wyfarmic dodac do tego jakies staty slabsze z ah i sie mozna po malu ubierac, tylko czy bedzie z kim takie insty jak HoS, DL, ZS, AW pozniej RT itd.robic, zeby itemki do statowania zdobyc? Bo obstawiam ze insty na 65lv i wyzej nadal sa farmione aktywnie (chociaz itemow setowych na ten lvl, czy jakiejs bizu tez nie widzialem na ah), ale taki poziom najpierw trzeba jakos osiagnac :wink: A nizszo lvlowych raczej nikt nie biega bo jest to nie oplacalne, gdyz jest za malo nowych graczy, ktorzy kupowaliby takie itemki. No chyba ze najlepszym sposobem aby zaczac jest jak najszybsze wyfarmienie questami 65lv, dojscie do jakiejs gildi i poproszenie o pomoc w zdobyciu itemow na ten lvl i te dopiero statowac :wink: Ale sie rozpisalem xD Mam nadzieje ze jednak ktos to przeczyta i udzieli jakies rady co do klasy postaci i powie jak wyglada sytuacja z nowymi graczami na serwerze :wink: Pozdrawiam i zycze udanej majowki ;D

Generalnie wszystkie klasy są dobre, i jest sporo ciekawych połączeń ale na serwerze przydał by się dobry tank, bo to właśnie na tą pozycję jest największe zapotrzebowanie :smiley:
Jeżeli planujesz dłuższą grę to może K/W jako tank i DPS S/W i R/W zawsze coś pobiją.
Generalnie nie ma mega OP klas, a jeśli chodzi o healerów to jest wystarczająco.
Gdybyś zaczął levelować ze znajomymi to świetna sprawa, im więcej osób na serwerze tym lepiej.
Legacy to świetne miejsce gdzie możecie grupą grać od początku, mając fun z niższych instancji i na pewnym poziomie albo stworzyć coś swojego albo dołączyc do polskich gildii.
Stat i możliwości ich zdobycia jest MASA! Instancja, pamiątki, łuski, burzowe wzgórze, starożytna kraina, i na wielu festiwalach zawsze dają dobre staty.
Teraz farmiony jest TSH, i czasem runy na GC i SC, ale np. inne itemy mogą być na sell dla elitek.
Sposobów zarobku też jest wiele, nawet jak ktoś się uprze na farmienie KS to można szybko ogarnąć diasy, bo przy cenie 8k (gdzie u GF było 60k na tym poziomie) to aż chce się grać.
Jak będziesz miał jakieś pytania to dawaj śmiało, tylko nie zapomnij o enterach bo ciężko się czyta :smiley:
Pozdrawiam i miłej majówki również!

Podrzucam invite linka jak byś chciał doczytać info:
https://playernetgames.com/games/runesofmagic-arcadia/web/invite_pl

A przepraszam za brak enterow, pisalem posta o 3 w nocy na telefonie xD

Teraz pogram pewnie 2 tygodnie w PoE bo startuje nowy event, ale jak mi sie znudzi to zaczne zabawe z RoMem. Jednego kolege raczej na pewno namowie, bo gral na oficialu dluzej odemnie i jakbysmy grali to razem :wink:

Pogadam z nim i ustalimy kto jaka klasa zacznie zeby sie przyjemnie lvlowalo. Jak pisalem tankiem gralem na oficialu i pewnie nie bedzie mi sie chcialo grac tym samym, ale do czasu zanim zaczne grac to moze jeszcze mi sie zmieni xD

Dzieki za odpowiedz i do zobaczenia w grze :wink:

Ponownie zachęcam do spróbowania Legacy.
Ostatni patch to darmowy instant level 60, wraz z EQ wystarczającym do questów, więc dużo łatwiej zacząć.
Info o booście: [link]
Ostatni patchnote: [link]

Jest też fajny YT contest, nagrywasz video i co miesiąc możesz zgarnąć spore ilości diamentów, o wartości:
TOP1 - 350 PLN, TOP2 - 200 PLN TOP3 - 130 PLN [link]

@Alis1971 dla kogoś kto nigdy nie grał w runes of magic łatwo będzie zacząć grać na legacy?

@paweu Dla kogoś kto nie grał nigdy, zdecydowanie Legacy :slight_smile:
Na pewno będzie mniej do ogarnięcia, bo na Arcadii jest tak dużo contentu, że aż niektórzy wyjadacze czują się przytłoczeni :smiley:

Polecam zobaczyc nowy patch nowa ini

Moje osobiste odczucie - to jedna z najfajniejszych instancji w tej grze wydanych do tej pory :smiley:
Design graficzny i taktyki na bossach, szacun za to przy tak małym teamie.
Co prawda wydropienie elementów zajmie więcej czasu, ale zawsze to milej napracować się nad nagrodą.
Jak dobrze że nie będzie jej u GF :sweat_smile:

Przeczytałem calutką powyższą konwersację, ściągnąłem wreszcie to MMORPG, zagrałem i jak na razie mnie wciągnęło :slight_smile: Miło wrócić do Rune…“Chronicles of Legacy” ok. 10 lat temu (sprawdzam : gra wydana 19 marca 2009) :wink: Jak ja dobrze pamiętam jak się jarałem jako mały knypek, że ta gra 1) Będzie dostępna dla Polaków 2) W języku polskim 3) A także udostępnią polski serwer xd

Wracając do Insomnii :
Trochę szkoda, że takie pustki pewnie dominują do samego end game :confused: Tak czy siak chcę to przejść na nowo od początku do końca heh. Chciałbym tylko sobie trochę ożywić czat by mieć świadomość, że ktoś za tą SZYBĄ ŻYJE! (((O>O).

W związku z czym - czy Polacy na Insomni (Chronicles of Legacy) dalej grają ? Prosiłbym o namiary :slight_smile: whisper address or any GUILD NEEDED!

Swoją drogą - skoro pełnoprawny, licencjonowany klient gry działa legalnie a opinie są zadowalające to dlaczego nie postarają się o lepszą promocję ? Ostatnimi LATAMI ciężko o dobrego, porządnego oldschool-owego (+ wowopodobnego) MMORPG na rynku. Prawda chyba jest jednak taka, że to ja jestem stary a młodsi ode mnie wolą już chyba tylko i wyłącznie MOBA/Battle Royale/produkcje mobilne :frowning: Smutek i żal ściska me serce…

Jednak na serwerze Insomnia są już tylko zmergowane gildie international :slight_smile: Prędzej na Paradise znajdziecie gildię z Polakami (sam serwer jest bardziej oblegany :slight_smile: ].

Witam mam pytanie czy warto ? jak na prawde jest z online ewentualnie jezeli ktos by chcial tez zaczac grac to pisac pw

@sirAble
Pewnie trochę późna odpowiedź ale WARTO!
Niestety na Legacy jest dość mało graczy, zależnie od tego czego oczekujesz od gry próbuj Legacy lub Arcadią bo jest trochę znaczących różnic.

@Pichek
Świetna i rzetelna recenzja! Podpisuję się rekoma i nogami. :wink:
Grało dość sporo polaków, właściwie Egoist było TOP1 gildią ale się rozleniwili, może wrócą z KBN więc ja pogrywam w multijęzykowej gildii aktualnie.
Co do promocji, z tego co wiem to promowali na portalach, FB, YT ale niestety mały wydawca z kilkaset graczami vs wydawca z kilkoma tytułami i kilkunastu tysiącami nie ma zbyt wiele szans.

Podbijam temat.
Wie ktoś jak to jest dokładnie z możliwością odblokowania wszystkich 10 klas na jednej postaci ( Arcadia ) ? Temat zakurzony, ale może ktoś odpowie ^^

Jest możliwość posiadania wszystkich klas na jednej postaci można w każdym momencie zmienić rasę i dobrać nową klasę