Runes of Magic Arcadia/Insomnia

Ostatnio zaktualizowali też klienta gry, także możesz pobrać zarówno z linka od ReaXtic'a jak i z oficjalnej strony.

Co do serwera, tak jak wspomniałem w moim poprzednim poście - dla Ciebie polecam Legacy, a jeśli będzie za mało wtedy możesz zmienić na Paradise.

Legacy to typowy oldschool, więc jeśli nie grałeś jeszcze w tą grę będzie to świetny wybór bo cofa nas do czasów świetności, które są jeszcze fajniejsze w rękach aktualnego wydawcy.

Jak wygląda sprawa z populacją serwera legacy? Bo pograłem, co prawda tylko chwilę, ale żadnej żywej osoby nie spotkałem a przynajmniej nie po stronie elfów.

Jak wygląda sprawa z populacją serwera legacy? Bo pograłem, co prawda tylko chwilę, ale żadnej żywej osoby nie spotkałem a przynajmniej nie po stronie elfów.

srednio jest ponad 100 os online

w godzinach kolo 2:00 jest z 30 online a w godzinach szczytu 150. ogolnie od 10 do 50lvla jak zobaczysz 6osob expiacych to bedzie sukces, z 80% z ludzi online to max lvle. Daje serverom od gameforge pol roku do zamkniecia ich to ludzie sie przerzuca na tego wydawce a moze nawet otworza nowy serwer jeszcze ala Arcadia.

Jak wygląda sprawa z populacją serwera legacy? Bo pograłem, co prawda tylko chwilę, ale żadnej żywej osoby nie spotkałem a przynajmniej nie po stronie elfów.

Na stronie serwera jest zakładka ze statystykami po zalogowaniu:

Status: https://playernetgames.com/games/runesofmagic-legacy/web/server

Rankingi: https://playernetgames.com/games/runesofmagic-legacy/web/toplist

Tak jak napisał kwadrat, większość zbiera się wieczorami po pracy i szkole.

Gildii jest wystarczająco aby czyścić cały kontent, najważniejsze żeby dobrać sobie ekipę.

Co do strefy startowej - przy pierwszych NPC spotkasz tylko nowo logującego się gracza, reszta brnie dalej do następnych stref.

W ROM są one w miarę spore a większość przebywa na tych najbardziej aktualnie potrzebnych, np. podczas XP/TP eventu na Xavierze lub Czerwonych bo tam leci najwięcej expa. Odpalają też sporo kanałów, więc jeśli na jakiejś strefie będzie więcej graczy to jest to w ten sposób balansowane.

Cartand57

Chronicles of Arcadia to gra non target?

13Gb ściągania? Ile musi byc contentu? Masakra zaciekawiła mnie ta gra. Czekam na RaiderZ i szukam czego ciekawego do pogrania.

Cartand57 

Chronicles of Arcadia to gra non target? 

13Gb ściągania? Ile musi byc contentu? Masakra zaciekawiła mnie ta gra. Czekam na RaiderZ i szukam czego ciekawego do pogrania.

Ja też czekam na RaiderZ :) Zapraszam na Runes of Magic serwer legacy bo tam własnie jest najfajniej. Contentu jest masa i jeszcze więcej (na pewno więcej niż w RaiderZ <3 ) Wszystko jest target :)

Cartand57 

Chronicles of Arcadia to gra non target? 

13Gb ściągania? Ile musi byc contentu? Masakra zaciekawiła mnie ta gra. Czekam na RaiderZ i szukam czego ciekawego do pogrania.

Z addonami możesz zrobić nontargeta na myszy, gdyż gra pozwala na wiele modyfikacji UI, ale bazowo to targetówka :)

Chronicles of Arcadia to świetny rewowork startego dobrego ROM'a z masą nowego contentu.

Według mnie, bez względu na to czy ktoś jest starym wyjadaczem czy nowicjuszem, można tu spędzić lata.

Z addonami możesz zrobić nontargeta na myszy, gdyż gra pozwala na wiele modyfikacji UI, ale bazowo to targetówka  

Chronicles of Arcadia to świetny rewowork startego dobrego ROM'a z masą nowego contentu.

Według mnie, bez względu na to czy ktoś jest starym wyjadaczem czy nowicjuszem, można tu spędzić lata.

Jeśli pokażesz mi jak zrobić z tej gry non target, to od jutra zaczynam ściąganie.

Możesz spróbować czy zadowoli Cię walka z przeciwnikami za pomocą mouse overlay czyli tylko nakierowania na nich swojego kursora.

W grach typowo non targetowych robisz podobną operację ustawiając w ten sposób swoją kamerę.

https://www.curseforge.com/rom/addons/target

Są też klasy które operują dość mocno skillami AOE, a jak wiadomo do tego targetu nie potrzeba.

Napisz ewentualnie jak według Ciebie ma wyglądać dokładnie walka i operowanie interfejsem w niej to może będę wiedział jakie lepsze rozwiązanie zaproponować. Masz może jakieś przykłady konkretnych gier gdzie można by było zobaczyć system walki który Ci przypadł do gustu?

Ja korzystam z auto namierzania celu za pomocą addonu target :) Mi to wystarczy.

@Cartand57

Jeśli chodzi o gry które moge Ci przytczyć to ESO i RaiderZ

Ja korzystam z auto namierzania celu za pomocą addonu target  Mi to wystarczy.

Myślę że to najciekawsza opcja + ewentualne ustawienie podążania kamery w opcjach gry.

Mam nadzieje że w weened juz bede miał możliwość zagrania :)

Sobota wieczór to świetny termin, co prawda nie wbijesz pewnie jeszcze wymaganego poziomu do nagród ale możesz uczestniczyć w fajnym in game evencie z okazji drugich urodzin.

Tam mocniejsi gracze zbijają bossy, ale drop jest dostępny dla całego rajdu więc może wychaczysz jakiś przedmiot :D

Więcej info tutaj:

https://playernetgames.com/games/runesofmagic-legacy/forum/index.php?page=Thread&threadID=1182

Właśnie odpalili świąteczny 7-dniowy event z podwójnym doświadczeniem i punktami talentu (z questów też!).

Jeśli ktoś chce dołączyć, to dobry termin :)

@Cartand57

Ściągnąłem wszystko. Jak teraz zainstalować giere poprawnie?

Weszłem do gry ale nie moge sie zalogować. Wyskakuje komunikat o błędzie konta lub hasła

//

Z tym też sobie poradzilem. Ostatnie pytanie jak zainstalować owe addony by przekształcić tą gre w non target?

@Cartand57

Pomożesz?

Aby zainstalować addon, wchodzisz do folderu gry, tworzysz tam katalog Interface a w nim katalog Addons.

Do katalogu Addons wrzucasz wszystkie addony które chcesz ze strony curse a jest ich około 800 więc jest w czym wybierać.

https://rom.curseforge.com/addons

Najnowasza wersja targeta to 1.5.3 https://rom.curseforge.com/projects/target/files/785073/download

Pobierasz więc i wrzucasz katalog Target do katalogu Addons.

Po zalogowaniu do gry powinna pojawić Ci się czerwona ikonka koło minimapy z celownikiem i tam można konfigurować.

Po konfiguracji ustawiasz kursor na środku ekranu, przyciskasz prawy myszy, i poruszasz się strzałkami i kierujesz kamerą myszką.

Niestety idealny notarget to nie jest ale jeśli komuś tak jest łatwiej :)

Ja generalnie używam prawego do kontroli kamery i myszką latam po targetach.

Jest ok, narazie sobie spokojnie gram:)

Siema, na którym serwerze obecnie gra więcej polaków? Mam ochotę wrócić do runesa, grałem jakieś 4-5lat ale chyba jak większość osób miałem już dość polityki GFa. Poczytałem i jakoś każdy zachwala runesa od playerneta. A i czy ktoś wie czy jakaś polska gildia przyjmuję w swoje szeregi?