Runescape: Potrzebuje porady co do wersji gry

Witam.
W związku z tym że już niedługo pojawi się runescape na steam mam zamiar spróbować swoich sił w tej grze. Nie mam sentymentu do wersji oldschool dlatego moje pytanie brzmi. Która wersja jest lepsza dla nowego gracza runescape?
Z tego co sprawdzałem po liście serwerów osrs jest o wiele bardziej zaludniony. Szukam sporej ilości contentu pve i pvp, wspólnego pogrania ze znajomymi oraz polskiego community.

Ps. Odpowiedź w stylu nie warto ani jednej ani drugiej też wezmę pod uwagę ale jeśli będą sensowne argumenty :smirk:

Z góry dzięki za pomoc

Czesc,
Gra jest bardzo rozbudowana moim zdaniem z chęcią bym pograła tylko pytanie brzmi czy serwery będą te same czy całkiem nowe ?

Po pierwsze to community w RS jest zdrowe i zawsze znajdzie się osoba która będzie chciała z tobą zagrać :slight_smile:
Np. Ja

Membership obowiazkowo, od kiedy membership daje dużo nowych możliwości i odblokowuje 80%+ kontentu w grze.

Daj znać jak to jest z tymi serwerami jak są stawiane od początku to z chęcią zagram zwłaszcza że mam sentyment do gry RS3.

Ok widzę że gra jest ta sama serwery te same, czyli wszystko po staremu, a szkoda myślałam że będzie totalny reset ekonomi gry, niestety gra przez lata nasiąkła botami, pieniądzem.

Gra dalej jest dobra ale kiedy wiesz że nie będziesz w stanie dogonić innych lub zrównać się z ich poziomem gra odrzuca.

RS3 jest dla bardziej casualowych graczy (nikogo nie obrażam), masz mniejszy próg wybicia i sama rozgrywka jest łatwiejsza. W 3 jest również więcej contentu oraz zabawy.
W OSRS masz to co jest najlepsze w RS i tyle. Żadnych zbędnych dodatków które znajdziesz w 3.
Nowy gracz? RS3.

1lajk

Ja zacząłem grę w 2006r. gram z przerwami na tym samym koncie po dziś dzień. Konto zostało przeniesione na RS3 gdzie bawie się całkiem fajnie jeszcze trochę i wbije maxa. Generalnie w porównaniu z OSRS w RS3 wbijasz poziomy dużo szybciej masz bonus expa w przeciągu roku grania casualowego jesteś w stanie wbić maxa nie wydając pieniędzy na jakieś wspomagacze pomijając membersa oczywiście. W OSRS masz przyjemniejsze PvP takie serwisy jak np na youtube oraz twitch są dużo bardziej aktywne niż RS’a 3. Osobiście polecam gierkę.

Rs3 jest chyba lepszy dla nowych graczy. Osrs to oldschool i nowy gracz ma większą szansę się odbić. Rs3 to więcej kontentu, wydaje mi się że pve też jest trochę bardziej wymagające (osrs to głównie autoatakowanie+prayery i Item swiche a w rs3 są dodatkowo umiejętności do używania). Skillowanie również jest przystępniejsze w rs3. Aktualnie gram w osrs, ale mam postać że skillami 99+ w rs3 i obydwie gry daja mi dużo radości, również przez zróżnicowanie aktywności . Jedyny problem to tick system przez co wydaje się że postać reaguje z opóźnieniem, ale przywykniecie do tego nie powinno być problemem.

Jeśli chcesz zagrać w produkt runescapopodobny który został scasualizowany i poprowadzony trendami które narzucają inne nowe gry mmo (skiny, skrzynki, koła fortuny, brak hardkorowegro grindu) to wybieraj RS3. Jeśli chcesz zagrać w produkt który stara się trzymać klimat za który ludzie pokochali tą grę 15 lat temu i kochają do teraz czyli prosta grafika, prosta rozgrywka i hardkorowy grind w połączeniu z obszernym kontentem (dodawanym regularnie przez głosowania społeczności) to zapraszam do osrs’a :slight_smile:

Populacja stan z dnia 08.10.2020rok:
Rs3 - 370k aktywnych graczy
OSRS - 1.15mln aktywnych graczy
Osobiście polecam Ci nową wersję. Nie martw się tym, że gra niecałe 370k graczy. Masz moje słowo, że kompanów do gry na pewno Ci nie zabraknie. “Community” w większości jest w miarę kulturalne i pomocne. Za czasów mojej aktywnej gry w Runescape ogrywałem obie wersje jednocześnie. Są zróżnicowane i oferują inną jakość rozgrywki na tyle, że nie porównywałbym ich do siebie. Osoby grające w OSRS to głównie pasjonaci gry i osoby dotknięte nostalgią za wersją gry z ich dzieciństwa (o mnie mowa) + na OSRS idzie po prostu dobrze zarobić. Jak uparcie robisz Coxy (najtrudniejszy “dungeon” w grze), to masz szansę na wydropienie Twisted Bow, który jest wart 700 $. Znajomek z gildii wydropił 2 w ciągu miesiąca, nie licząc śmieci wartych od kilku do kilkudziesięciu $, a ludzi chętnych do kupna golda nie brakuje. Zawsze jest ten sam problem, że ludzie chcą kupić 100 razy więcej niż jesteś wstanie nafarmić… Jednak nowa wersja jest nieporównywalnie udoskonalona. Mamy aktywny system walki ze skillami, ulepszoną grafikę, nowy silnik, nowe UI, większy content, więcej przedmiotów w grze (w tym zbroi i broni), system losowania nagród dziennych otwieranych kluczami (również do zakupienia) i dodatkowych za questy, system trenowania statystyk za nagrody dzienne…
W skrócie i bez zbędnego pier$%^enia.
OSRS - hard/farming (maxa wbijesz w półtorej roku)
RS3 - casual gaming (maxa wbijesz w 2 miesiące)

1lajk

Hej jak by co zaczęłam dzisiaj grać, kto ma ochotę dołączyć to jutro o 18

Chetnie. Ts3 czy discord ?

+1 też chętnie dołączę do wspólnej zabawy :stuck_out_tongue:

Discord

Zachecam wszystkich nowych i początkujących na wspólną gre dzisiaj, ja mam poziom 14 mag.
Godzina 18
Discord.

Mój discord
Karolinka 1993#3771