Runescape - Życie rolnika lepsze niż wojownika

Ahoj! :muscle:
Odkąd moje komentarze na gurublogu cieszą się dużą popularnością, postanowiłem spróbować swoich sił na forum i dlatego przed wami jest post o który nikt nie pytał.

Dzisiaj na celowniku mamy temat o Runescape 3, raczej jako ciekawostkę, niżeli poradnik.

Co to Runescape? :face_with_monocle:
RuneScape to gra, której nie trzeba nikomu przedstawiać, ale rozmawiać o niej też się nie da, bo każdemu wydaje się, że wie na czym gra polega, mimo że nie logował się do niej ostatnio 13 lat temu, a jedyny komentarz jaki można zacytować to ‘PvP ssie’, mimo, że stanowi mniej niż 2% gry. Czyli jak powiedzieć, że Pamela Anderson miała kuzyna pochodzenia Germańskiego, i dlatego nie będę oglądał słonecznego patrolu.

POF3

Ale o co chodzi z tym rolnikiem? :pig:
Runescape posiada 28 umiejętności, w których możemy zdobywać expa i poziomy.
Wśród nich jest farming.
Farming jest dość nietypowym gathering skillem.
W przeciwieństwie do innych umiejętności, gdzie idziemy na spota i wydobywamy co trzeba - tutaj zabawa jest inna.

Po całej mapie rozsiane są instancjonowane (tylko Ty możesz widzieć i farmić swoje rośliny i zwierzęta) farming spoty. Jak to w klasycznym farmville, musisz sadzić, nawozić, podlewać i zbierać swoje plony. Do Twoich zadań też należy hodowanie, karmienie, leczenie i sprawdzanie zwierząt.

POF4

I gdzie tu zabawa? :money_mouth_face:
Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że :

  • W grze istnieje jeszcze 27 umiejętności, które cieszą się znacznie większą popularnością
  • Farming jest Time Gated, trzeba poczekać zanim się zbierze plony.
  • Farming wymaga odblokowania części contentu, farming jest mało opłacalny bez niezbędnych unlocków, które chronią nasze rośliny przed chorobami, oraz dają bonusy przy zbiorach.
  • Zbierasz tylko kilka - kilkanaście plonów na raz
  • Zbiory są rozsiane po mapie
  • Rzeczy pochodzące z farmingu są KLUCZOWE w wielu miksturach, NIEZBĘDNYCH do gry, zwłaszcza w end-game.
  • Farming jest level based, czym większy masz poziom tym więcej plonów zgarniasz

To od razu widać w którą stronę to idzie.
Wymaksowany Farmer jest w stanie zgarnąć kilka milionów dziennie ze sprzedaży zwierząt na farmie. Do zgarnięcia jest również ponad 1,5 miliona na sadzonkowym obchodzie mapy, który zajmuje 10 minut, powtarzalnym co 1 godzinę 20 minut.

Zakładając, że taka osoba obskoczy sadzonki 3 razy dziennie to jest około 7-8 milionów golda. (200+ mln / msc)

POF5

Da się zarobić na premium? :1st_place_medal:
Z samego farmingu taki rolnik jest w stanie utrzymać swoje premium bez większego wysiłku. Runescape dostępny jest również na urządzenia mobilne, farmić można dosłownie wszędzie. Biorąc pod uwagę, że w grze istnieje kilka innych dziennych aktywności, za które zgarniamy milion w mniej niż 5 minut, możemy spokojnie uznać - że Runescape to gra w której nie da się zbankrutować.

POF1.PNG

Ile to kosztuje? :brain:
W Runescape Premium (tzw. Member) można zakupić od innych graczy za premium walutę BOND
Bond’a możemy wymienić za 14 dni premium.
Możemy też raz do roku wymienić 20 bondów za 360 dni premium.
30 dni premium to około 90 milionów golda lub 360 dni premium to 900 milionow golda.

Pytania do was :ok_hand:
A wy jak oceniacie Runescape po swoim doświadczeniu?
Spodziewaliście się ukrytego farming symulatora w Runescape?
Znacie inne gry, w których farming to żyła złota?
Co sądzicie o tej ciekawostce Runescape, czy chcecie więcej?

2lajki

W wiekszosci mmorpg. Gathering / craft to zyla zlota na ktorej zarabia sie miliony gdy ma sie juz je na maxa , takze ameryki nie odkryles . A co do farmy ? Albion masz wlasna wyspe na ktorej hodujesz , uprawiasz etc . O samym Runesoace nie ma w sumie nic . A co do Runescape ? Brak systemu party eliminuje dla mnie ta gre , ogolnie servery po 500 online czy 100 tez jest to mega slabe . Gra glownie dla fanow gry innych raczej nie wciagnie.

Grałem ostatnio w RS3, dobry pochłaniacz czasu. Ale ekonomia jest zwalona strasznie, jak zaczynałem miesiąc premium kosztował 50kk, jak kończyłem 70kk a ty teraz podajesz że 90kk. Ekonomia jak i farming znacznie lepszy posiada Albion, za to RS posiada masę questów no i typowe w MMORPG expienie i farmienie bossów coś czego brakuje w Albionie.

Ten cały temat jest o tym, że w runescape masz farmę.
W runescape istnieje ‘party’.
Wiele bossów jest tak stworzonych, że o wiele lepiej podejmuje się z innymi. Są też dedykowane bossy grupowe, w których potrzebna jest kooperacja.

W runescape nie masz serwerów po 100 - 500 osób. Każdy świat to osobny channel, do którego w każdej chwili możesz się przenieść w dowolnej chwili.

Dzięki temu wiele aktywności ma dedykowany świat, co ułatwia dobieranie graczy, handlowanie. Świat numer 2 jest światem na którym gracze głównie handlują, ale to jedyny świat gdzie sprzedają zwierzęta.

Przykro mi, że nie przeczytałeś mojego wpisu zanim napisałeś, ani nie spróbowałeś gry - a wypowiadasz się jak specjalista ds. Runescapeologii i Jagexogistyki
POF

Albion nie ma bossow ? Kiedy ostatnio grales w Albiona ? ;| Albion to obecnie najlepszy mmorpg na rynku jedyny minus to utrata calego eq po smierci na pvp jak dla mnie . I to ze tylko hardcore end game gracze no liferzy biegaja w dobrych setach .

Przeczytalem caly i caly tekst jest praktycznie o tym ze jest tam farma . chciales cos przekazac ale wyszlo jak wyszlo . Tylko te chanele niczym nie roznia sie od serverow . Tak naprawde . Dla mnie mmo to 1 server na ktorym gra xxxx osob razem jak Lineage , albion i tym podobne . Rs to specyficzna gra tak jak napisalem .

Szkoda ze jest inflacja. Grałem mało, ale wykupowalem sobie premium za bondy. Przez długi czas były po 20-25m. Co sie stało, że nagle są po 45+?

Bond dostał potrójnego kopniaka z półobrotu.

Zaczęło się od sierpniowo - październikowego Yak Tracka, w którym Jagex po raz pierwszy w ramach Yaka rozdawał bonusowy exp. Gracze wykupowali bondy dla skipów, żeby zwiekszyć exp na nadchodzący dxp.

Potem, pojawiła się paczka dla akcji charytatywnej za bondy, która oferowała kolejne duże dawki bonusowego expa w bardzo niskiej cenie.

Elder God Wars 3 spustoszyło market, obnizając ceny wielu dotychczas ekskluzywnych materiałów, mnożąc profity graczy do czasem kilkudziesięciu mln na godzinę.

W międzyczasie Premier Club jak co roku sie odpalił, którego premiera podniosła bondy do 50m

Niestety to nie był koniec - Jagex wypuścił Golden Partyhat, którego można farmić wyłącznie altami premium, spekulacyjna cena tego hata siedziała koło 600 mln golda, więc zamiast grać, ludzie farmili “GPH” dla szybkiego zysku, niszcząc cenę Bonda jeszcze bardziej. W pewnym momencie bond stał około 69 mln

gram :smiley: ale w OS - wersja nowa mi nie przypada, jednak wolałem stare klimaty

Napewno RS ma lepsze comu ity niz Albion …zreszta. polskie komunity albiona to komedia tam na czacie leca tylko wyzwiska i nasmiewanie sie z innych ludzi . Gralem w rozne mmo na polskich serverach ale to co dzieje sie w Albionie jest katastrofa .Czym to jest spowodowane nie wiem .

jest f2p, jest nowszy i bardzo przystępny dla każdego. Bardzo łatwo zacząć gre. Natomiast jeśli chodzi o comu to jest takie samo jak w lolach, csach, metinach tibiach itp oczywiście wiadomo, że najwięcej do powiedzenia ma największy ściek graczy, ale mimo wszystko ci fajniejsi gracze raczej na czacie ogólnym się nie odzywają