Rysik do Tabletu

Witam. Jako że brat stał się posiadaczem tabletu Lark FreeMe X2 10.1 i pozwolił mi się nim ciut pobawić :) to chciałbym się dowiedzieć jaki byłby najlepszy rysik do niego.

Zależało by mi żeby nie był drogi i dobrze ( bardzo ) się nim jeździło po ekranie. Miałby on być do gry: Osu!

za małe pieniądze to wszystko jedno co kupisz.

A to ile trzeba wydać żeby dostać coś sensownego do gry w osu! ?

Jak chcesz funkcjonalny rysik z fajnym wyglądem to polecam parówkę. Chyba, że ma ekran oporowy to nie warto.

Sam gram w osu, więc mogę ci powiedzieć co nieco:

1. Rysik nie ma znaczenia, ważne jest jednak, żebyś miał jakieś zapasowe, jeżeli zamierzasz grać jeżdżąc rysikiem po powierzchni tabletu.

2. Jest jeszcze inna opcja, a mianowicie: grając w osu na tablecie nie musisz rysować po powierzchni tabletu - wystarczy, że będziesz trzymał rysik nad tabletem - większość graczy tak robi, chyba, że zgadza się im hajs na rysiki.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie grania "wymachując w powietrzu" piórkiem, polecam obejrzeć to:

Edit: No i jeszcze padło pytanie, ile trzeba wydać na coś sensownego do osu. Wystarczy ok. 150 zł na dobry tablet Wacom Bamboo (jakbyś kupił używany to wyjdzie jeszcze taniej), ale skoro masz już tablet, to nic więcej ci do szczęścia nie potrzeba (ew. dobra klawiatura, jeśli zamierzasz grać na poważnie).

Git dziś/jutro pojadę kupić jakiś rysik tylko jeszcze takie pytanko. Jak najlepiej podłączyć tablet do pc żeby zamiast myszki używać właśnie tablet. Używam programu pobranego z android market: Air HiD i tam podaje ip pc + na pc muszę włączyć pewien programik. Czy jest coś mniej skomplikowanego ? + neta mam szybkiego ale obawiam się że może być lekkie opóźnienie. Fajnie by było gdyby starczyło połączenie usb tabletu i pc.

Yyyyyy... chyba się do końca nie zrozumieliście. Mefisto posiada tablet typu "taki mały laptop" a BlastBlue opisywał tablet graficzny, który ma z tym pierwszym wspólną tylko nazwę :)

Ale to prawda, przez tą modę sporo grafików tęskni za czasami, kiedy słowo "tablet" było jednoznaczne :D

A co do łącza - internet jest Ci tylko potrzebny do wysyłania wyników na swój profil, nie ma absolutnie znaczenia podczas gry. Bitmapy masz przecież ściągnięte na swój sprzęt, więc żadnymi lagami się nie przejmuj.

Swoją drogą to pierwszy raz słyszę o podłączaniu "gadżetowego" tabletu do komputera by grać na nim w osu o_O Tak się robi przy tabletach graficznych, które nic nie wyświetlają i patrzysz się na ekran monitora.

ale chodziło mi o to że ja mam tablet podłączony do neta a nie usb i się bałem o małe opóźnienie.

Czy da się jakoś kabelkiem podpiąć tablet do pc? bo tak to muszę podawać ip w programiku na tablecie następnie włączyć program w pc i dopiero jest. + chciałbym żeby ten rysik ładnie się przesuwał po ekranie i żeby jego ruchy były płynne w grze.

@Edit. Z tym podłączeniem chodziło mi oczywiście o przeniesienie ekranu ewent jak bd ruszać tym rysikiem to żeby mi się myszka na ekranie pc przesuwała.

Witam. Jako że brat stał się posiadaczem tabletu Lark FreeMe X2 10.1 i pozwolił mi się nim ciut pobawić :) to chciałbym się dowiedzieć jaki byłby najlepszy rysik do niego.

Zależało by mi żeby nie był drogi i dobrze ( bardzo ) się nim jeździło po ekranie. Miałby on być do gry: Osu!

Ja gram na XP-Pen Star G430 OSU Tablet i tez jest spoko.Używam 2 miesiące i dobrze działa, więc polecam. Do każdego tableta trzeba się przyzwyczaić. Czyściutko wszystko chodzi, daje radę nim grać na insane’ach.

Do osu (według mnie) nadają się najlepiej: XP-Pen Star G430S , XP-Pen Star G640