Ryzen 2200G i win 7

Witam mam mały [nie taki mały] problem :slight_smile:
Sprawa wygląda następująco rodzina kupiła sobie komputer z ryzenem 2200G problemy z USB udało się rozwiązać ale podobno nie są w stanie rozwiązać problemu z igpu :slight_smile:
Też patrzę za rozwiązaniem jako że jestem częściowo winna zaproponowania tego CPU nie biorąc pod uwagę że będą zmuszeni pozostać na starym win 7 64bit. x|
Zna ktoś sposób na instalację sterowników pod zintegrowane GPU od AMD vega 8 na systemie win7? Podpowiem ze AMD nie wydało sterowników dla win 7/8/8.1 wiec chyba jedynym rozwiązaniem jest kombinowanie z sterownikami od win 10 :|.

P.S. jak coś ja używam win 10 [to tak jakby ktoś chciał insynuować dziwne rzeczy] i jakoś się dziwię ze ludzie budując nowy komputer nie biorą pod uwagę zakupu nowego systemu :|.

Niby dlaczego są zmuszeni? Niech instalują na czysto Windows 10 i wpiszą klucz od 7-ki a się sam aktywuje.

  1. musiałabym im użyczyć mojej 10 do instalacji xD bo sami sobie nie ściągną instalatora z M$ xD
  2. Nie wiedzieć czemu maja awersję do 10 [nie moja sprawa] xD
  3. Win7 maja oryginał wiec chyba dlatego przy niej chcą pozostać. Sama nie wiem jak to jest z tym przenoszeniem teraz, bo to co było kiedyś [przejdź z 7/8/8.1 za free] już dawno wygasło z tego co pamiętam xD
  1. Pobierasz czystego win 10 (np. za basewin)
  2. Robisz bootowalny pendrive/wypalasz na płytce
  3. Instalujesz wpisując klucz z wina 7
  4. Cyk masz normalnego legalnego wina 10, win 7 to już dinozaur

Rodzina Ryzenow 1 i 2 gen. nie maja wsparcia do win 7 i nizej. Podobno 8.1 wejdzie ale z konbinacja. Win 10 to jedyny windows ktory wejdzie pod ryzenem. Potwierdzam po swoich doswiadczeniach z ryzen 5 2400g i ryzen 5 1600x. Aktualnie mam ryzen 5 2600 i ta sama sytuacja. Podobno sa sposoby na instalacje win 7 z jakas nakladka ale jesli sie uda to bedzie problem z oprogramowaniem jak sterowniki.