[Ścinanie, trud z odpaleniem starych gierek] Problem z laptopem

Witam.
Posiadam problem z laptopem, otóż problem polega na tym że posiada problem nawet z bardzo starymi grami np: Need for speed underground, Conflict: Global Storm czy też Valorant na najniższych.
Gry potrafią się ścinać, częste drop fps. Czego może być to przyczyna?
Sprawdzałem dysk i nie było błędów.

Laptopa to Asus.
prosecor : i3 5005u 2ghz
Ram : 4gb
karta graficzna = Geforce 920m
Dysk HDD 1T
System : W10 64Bit

Po 1. 4gb na win 10 to lipa,nawet do przeglądania netu. Dołóż na 8gb
Po 2. Dysk sprawdź programem HD tube może jest uszkodzony. A najlepiej odrazy na SSD wymień HDD w dzisiejszych czasach to przeżytek a SSD kosztuje grosze.

Edit. Teraz doczytałem że sprawdzałeś dysk . Czym sprawdzałeś. Pokaż screena

Sprawdź jakie masz obciążenie w menadżerze zadań. Może masz jakiegoś syfa

Skanowałem HDDScanem bodajże, ss nie mam bo robiłem to w pracy.

Daj screena z HD tube z zakładki health

Ale lepiej wywal HDD i wstaw SSD. Praca na HDD to katora

HdTube czy HdTune :sweat_smile: Bo to lekka różnica mordo

Tune, telefon jebaniec poprawia;p

W 10 jest tak często że w tle leci aktualizacja i system zamula a ty tego nie widzisz w przypadku HDD wręcz staje demba

On wie co potrzebne :rofl:. Jutro ogarne w pracy

Nawet przy braku aktu się stare gry tną co mnie dziwi

Sterowników może brak, dużo przyczyn może byc

Trzeba sprawdzić dysk, temperatury, stery, ram, zasyfienkie systemu

Widziałem przypadek że zasilacz zamiennik spowodował wolne działanie laptopa, przez źle napięcia uwalił element sterujący napięciem procesora i on ciągle działał na obniżonych zegarami. Więc naprawdę wiele przyczyn może być .

Sprawdzę to, bodajże w domu mam jeszcze kilka zasilaczy jakiś

Hwmeter sprawdź temperatury

  1. Masz oszczędzanie baterii jakoś rygorystyczne ustawione. Może wyłącz je całkiem.

  2. masz wirusa i to dość niebezpiecznego bo skanuje wszystkie dane i wysyła do kogoś, np helper.exe. tutaj musiałbyś puścić jakieś skany, się nie orientuje się jaki program będzie odpowiedni aby polecić.

  3. wyłącz monitor zasobów i zobacz na czym masz 100% oraz jaki proces jest temu winien. może to pokazać ci jakieś programy których nawet nie znasz a zjadają zasoby. Przykładowo u mojej żony laptopie instalator aktualizacji wpadł w błędne koło przez to że musi pobrany pliki do aktualizacji, ale wszystko i tak musiał wypakować na Co: na co miejsca nie miał bo wymagał 10gb wolnego. Musiałem jakoś znaleźć to miejsce i pozwolić się mu zainstalować i problem minął.

Przeskanuj kompa adwcleanerem, tak na zaś.