Seriale kryminalne z genialnym klimatem

Witam, mam do polecenia 3 dobre seriale kryminalne, jakby ktoś lubił może obejrzeć.

"The Fall"

Feministyczna pani detektyw tropi seryjnego mordercę, a do tego akcja dzieje się w Belfaście. Ciekawa zabawa w kotka i myszkę, bo wiadomo kto od początku jest mordercą.

"The Killing"

Historia morderstwa młodej dziewczyny i nie tylko, amerykańska wersja europejskiego serialu z trudną nazwą do wymówienia. Fajny mroczny, klimatyczny serial, gdzie nie wiadomo, kto jest tym złym.

"The Bridge Na Granicy"

Amerykańska wersja europejskiego, bardzo dobrego serialu "Most Nad Sundem" co również polecam, jednakże według mnie jest trochę lepszy. Na granice amerykańsko-meksykańskiej zostają znalezione zwłoki dwóch kobiet. Fajnie przedstawiony świat, gdzie czarny i biały to nie jedyne kolory, jest pełen odcieni szarości.

Utopia

.

.

.

.

.

.

and (jak to śpiewa pewien znany zespoł) nothing else matters.

Utopia, w jakim sensie, że słabe? Nie powiedziałbym.

Utopia, w jakim sensie, że słabe? Nie powiedziałbym.

Serial Utopia, a reszta może nie istnieć bo nie mają do niego startu, pomimo tego że prezentują niezły poziom.

Że nikt nie wspomniał o najgenialniejszym serialu ostatnich lat: True Detective, lepszego serialu z genialnym klimatem to nie widziałem od bardzo bardzo dawna.

Pierwszy sezon kręci się wokół rytualnych morderstw, a drugi wokół korupcji i niesprawiedliwości w małym miasteczku. Naprawdę gorąco polecam.

Teraz rozumiem.

Wymieniłem te 3 seriale, bo najbardziej mi się spodobały. Przecież jeszcze jest m.in. Twin Peaks, też dobry serial.

http://www.filmweb.pl/serial/Broadchurch-2013-662945

Oczywiście, że Broadchurch też oglądałem.

http://www.filmweb.pl/serial/Broadchurch-2013-662945

Ajj.. Ubiegł mnie, również polecam mocno! Świetny serial - skupia się bardziej na relacjach, bohaterach a nie samych zaskakujących zagadkach (a raczej zagadce)

Może... Lucyfer?
Pani detektyw oraz diabeł we własnej osobie ^ ^.


To może Elementary? Fajna pozycja, warto obejrzeć.

A może polski Belfer? Albo Odwróceni?

Sherlock też klasa sama w sobie.

Do The Killing dorzuciłbym jeszcze http://www.filmweb.pl/serial/Tajemnice+Laketop-2013-633726

świetne Nowo Zelandzkie krajobrazy i śledztwo w małej mieścinie gdzie wszyscy siebie znają i kryją :)

I nie lubie jak ktoś stawia 1szy sezon True Detective na równi z 2gim. Dzieli je przepaść. PRZEPAŚĆ.

Trzymam się z dala od polskich seriali, nawet jeśli sporo tracę.

Lucyfera i Tajemnice Laketop mam na liście na obejrzenia, tak samo jak Fargo, ale nie mogę znaleźć odcinków online.

Jeszcze zacząłem oglądać Luther i Fortitude, oglądam też Twin Peaks w końcu jest nowy sezon.

I nie lubie jak ktoś stawia 1szy sezon True Detective na równi z  2gim. Dzieli je przepaść. PRZEPAŚĆ.

Czy ja wiem czy przepaść? Drugi faktycznie był bardzo chaotyczny i miejscami widz mógł się pogubić co i jak, jednak całość fabuły i ogólne zakończenie naprawdę dały do myślenia, jednak co na 100% było lepsze w drugim sezonie to soundtrack, śpiewająca Lera Lynn w pubie i jej "depresyjne" piosenki nadawały świetnego klimatu.

True Detective tylko pierwszy sezon widziałem, też Hannibal jest ciekawym serialem, choć ostatni sezon nieco słabszy od poprzednich sezonów.

Zapomniałem dodać, że Sherlocka też oglądałem, a Elementary nie spodobał mi się, jednakże może dam jeszcze jedną szansę jak nie będzie co oglądać.

Trzymam się z dala od polskich seriali, nawet jeśli sporo tracę.

Dziwne uprzedzenie.

Belfer, Odwróceni, albo pierwszy sezon Paktu z M. Dorocińskim to naprawdę dobre produkcje. Bardzo dobre.

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod True Detective- pierwszy sezon to najgenialniejszy serial wszechczasów. Od siebie dorzucę "The Wire", "The Night of" i "Jordskott". Ten ostatni zawiera też elementy fantasy.

Ja tam polecam mentaliste , kości i mniej kryminalny ale jednak to Dexter

@guru

Tak, wiem dziwne uprzedzenie, może kiedyś się przełamie i obejrzę.

Dexter jest fajny z 4 razy go obejrzałem.