Serwer Atlantiss co dalej?

Witam , jak w tytule temat tyczy się serwera Atlantiss a dokładnie jego dalszego życia.

Zupełnie normalną rzeczą jest to że prywatne serwery upadają , wielu z was zapewne doświadczyła upadku waszego ulubionego serwera co powodowało zadawaniem sobie pytań czemu akurat ten serwer…

Widząc mierną liczbę graczy prędzej czy później każdy z was zada sobie takie pytanie.
Czy serwerowi grozi upadek , sam na początku tego roku widząc małą liczbę osób online na serwerze Atlantiss zastanowiłem się nad tym zagadnieniem, dochodząc do wniosku jeżeli dalej tak mała liczba graczy będzie towarzyszyła temu serwerowi to ludzie zaczną odchodzić z serwera stwierdzając że nic się na nim już nie dzieje a administratorzy będą zmuszeni zamknąć serwer. Z zamknięciem serwera towarzyszy często migracja na inny serwer co sprawia że gracze którzy poświęcili sporo godzin na progresowanie swojej postaci męcząc rajdy z ulubionymi bossami lub namiętnie grając w pvp będą musieli zaczynać od początku lub od jakiegoś konkretnego lvla co i tak pozostawia mały niesmak oraz tęsknotę do upadłego już serwera.
Chyba że ludzie opiekujący się przybytkiem Atlantiss mają jakąś alternatywę dla graczy i chcą utrzymać serwer przy dalszym żywocie.

Zachęcam również do napisania jaką alternatywną opcję byście widzieli dla serwera.

Piszę ten temat ponieważ chcę znać również wasze zdanie oraz zachęcam was do dyskusji na dany temat.

Według mnie obecnie serwerem na którym można pokusić się o grę jest Sunwell. Za jakiś czas wypuszczają nowy progresywny serwer TBC. Na realmie Angrathar , który również jest progresywny lecz na dodatku WOLTK jest obecnie 2061 osób, zapewne przez event exp x3 do soboty.

Jak wiadomo, każdy serwer ma różnego typu mankamenty, jednakże według mnie jest to dobra alternatywa, by pograć sobie.

Gdyby był ktoś chętny do gry, z chęcią pogram poprzez TS3 jako healer+tank czy inne opcje.

Słyszałem o tym serwerze i oczywiście może być inną opcją, chociaż z jednej strony ten serwer powstał ponownie gdyż już raz umarł ale nie wiem z jakich konkretnie przyczyn a powstały ponownie faktycznie cieszy się sporą rzeszą ludzi. Chociaż nie do końca ufam stabilności tego serwera gdyż na serwerze Sunwell realm Feronis o ile nie mylę się z nazwą to powoli wygasa o ile już nie zakończył swojego życia. Następną zaś opcją może być MoP na serwerze Tauri w którą jeszcze nie miałem okazji zagrać. Grałem na serwerze Freakz w dodatek legion i tym czym byłem zachwycony na filmikach tak mogę powiedzieć że czar prysł.

Ja jeżeli już gram na prywatnych, to trzymam się z daleko od serwerów zagranicznych. Dwa proste powody, ogromne P2W oraz spora szansa na to, że projekt zostanie po prostu szybko zamknięty przez interwencję Blizzarda.

Sunwell kilka lat temu upadł, działo to długo. Właściciel położył na to lagę i przez wiele miesięcy nie były żadnych zmian czy aktualizacji. Serwer po prostu został samemu sobie. Tak samo jeżeli chodzi o moderację.

Tak jak piszesz, na Feronis jest teraz mała populacja, bo wszyscy po prostu przeszli na ten nowy - progresywny. Zamiast grać na starym serwerze gdzie wszystko już odkryte woleli nowy. Jednak nie jest to główny powód, ten nowy serwer jest wyłącznie International, na czacie można korzystać tylko z języka angielskiego, dlatego można spotkać sporo Gildii z innych krajów.

Ja do soboty pogram na tym exp x3, bo inaczej jest to płatna usługa (dość drogo) w panelu gracza i zobaczę, czy będzie sens grania dalszego. Fajny będzie na pewno ten realm TBC - Outland, jak tylko wyjdzie na pewno przejdę pograć.

W grze jest do skorzystania system RAF, przy którym do 60 poziomu ma się stały exp x3, nie wiem, czy kumuluje się to natomiast z eventem.

Więc jeżeli ktoś chciałby pograć to zachęcam można we dwójkę polatać. Byle dłużej niż 30 minut dziennie :wink:

IMO głównym problemem Atlantiss jest to, że jest… Blizzlike. Grałam tam jak ten serwer raczkował i dawno nigdzie nie napsułam sobie tyle krwi co tam. Questy w Cata skryptuje się okropnie, bo Blizzard wprowadził w nich sporo zmian, w niektórych krainach są questy linowe, przez co jeśli jeden nie działa to utykasz w martwym punkcie po prostu na stałe. Oskryptowanie tych questów zajęło im strasznie dużo czasu. Moim zdaniem jakby byli mid-rate to z pewnością grałoby tam więcej osób. Według mnie granie na privie gdzie masz Blizzlike to strata czasu, właśnie dlatego, że zajmuje to długo, a potem… Serwer jest zamykany i elo, idź sobie na inny i rób wszystko od nowa.

Jeśli chodzi o Cata to chyba Monster-WoW jako taki trzyma się w miare ok, teraz ma prawie 2000 online. Dawno tam nie grałam, ale pamiętam, że był to serw po prostu przeciętny jeśli chodzi o stopień grywalności - ale jednak grywalny.

Jest jeszcze Wow-Freakz ze swoim serwer Legion, na którym jest prawie 4000 online i jest to chyba aktualnie najlepiej oskryptowany priv na Legionie.

A z dodatkiem MoP to w sumie tylko PandaWoW, ale on ma tam rate aż x100 więc nie wszystkim może pasować.

Beryfes z Sunwellem i grą na TBC kusząca opcja ale w WOTLK jakoś nie mam ochoty grac, mimo to pewnie i tak się zastanowię czy tam nie zagrać chodź z drugiej strony tak jak pisze Hasira serwer Freakz jest w miarę dobrą opcją ale legionu nie kupuję, chociaż podejrzewam że serwer Freakz jak i serwer Firestorm będą chcieli wypuszcić BFA jako pierwsze. Widziałem gdzieś na forum że to Firestorm chce wypuścić BFA jako pierwszy no i temu na 100% będzie towarzyszyło masę błędów, pytanie ile w tym prawdy.
Z drugiej strony Firestorm chyba wypuścił patch 7.3.5 więc po tym można przypuszczać że chyba faktycznie chce tego dokonać, ale to tylko moje zdanie oraz spostrzeżenie.
Odnośnie Atlantiss to mi się tam w miarę dobrze grało, choć to prawda z tymi questami bo sam tego doświadczyłem, na max lvlu i tak przeważnie grałem pvp więc mega wymagającym graczem nie jestem a Legion skierowany jest bardziej ku pve.

Ja polecam serwer Hades - owszem, jest blizzlike cata, jednak jest to serwer progresywny. Został otwarty jesienią ubiegłego roku, a w 2k18 jeszcze wydadzą Dragon Soul. Mają na stronie Content Schedule, w którym można sobie zobaczyć co kiedy wychodzi. Po DSie planują za jakiś czas wprowadzić mopa.

Anheyn dzięki za cynk choć chyba jak ten serwer upadnie, mam tu na myśli oczywiście Atlantiss, to pewnie nie pójdę znowu na CATA a raczej będę chciał czegoś nowego jak właśnie MOP o którym to wspomniałeś, lub czekał na BFA na jakimś prywatnym serwerze.
Jeżeli chodzi o BFA wolał bym zobaczyć jak to zrobili gdyż np. Legion nie do końca przypadł mi do gustu, takie samo mam podejrzenia do BFA że może nie trafić w mój gust, z drugiej strony będzie przystosowane bardziej pod pvp, które lubię.

A ja zapewne nie będę oryginalny mówiąc żebyście zagrali na globalu. Też wywodzę się z privów grałem na hellgroundzie całe życie aż do wipe. Ale po obejrzeniu filmu warcraft kiedy dostałem kod na battlechesta i miesiąc grania to od tamtej pory gram wyłącznie na globalu. Polecam każdemu. …brak bugów, brak problemów z ilością graczy czy nawet samym zamknięciem serwerów, co prawda nowe dodatki są mierne w przeciwieństwie do TBC ale cóż, wszystko idzie do przodu i robione jest pod nowych graczy. Poza tym ostatnio na plus dla mnie zrobili to że już sie nie ma milion hp i nie bije sie po 100k :smiley:

Nex1 , domyślam się że globalny serwer jest sprawniejszy itd. , tylko jeżeli bym miał grać na globalnym serwerze dziennie około 1 h lub 2h albo czasami w ogóle to raczej ekonomicznie się to nie opłaca , no chyba że poświęcił bym wszystkie niedziele ;p z drugiej strony sam myślałem o tym aby w końcu przetestować sobie ten słynny global tylko potrzebny mi jest czas :smiley:

Z globalem jest taki problem, że jak już płacisz to po prostu musisz grać min te 12h dziennie (ja grywałam 16h) bo inaczej się nie opłaca i będziesz strasznie w tyle, zwłaszcza od Legionu tak jest jak wprowadzili to grindowanie artifact power co jest rakowe. Więc jeśli serio chcesz grać w to dziennie tylko 2h to nawet nie zaczynaj. No chyba, że chcesz grać full casual, ale ta gra nie ma trochę sensu wtedy, bo ani na żadne mythic raidy nie pochodzisz, ani nic.

Poza tym z privami to jeszcze chodzi o stary content. Ja lubie np latać po Azeroth z czasów Wotlk (wtedy nie można było po nim latać, ale na niektórych privach można) bo Blizzard w wielu dziwnych miejscach poukrywał ciekawe rzeczy, nawet Emerald Dream można znaleźć w Azeroth :wink:

Generalnie podejście do gry na privie a globalu jest zupełnie inne i osobiście wole community z privów - to z globala czasem jest zbyt zdziczałe (zwłaszcza jak chodzi o mythic dungeony…). Na privach natomiast można się pobawić i mało kto spina o to tyłek.

Mhm , dzięki za info Hasira :slight_smile:

Widać ze nowy na tym forum :smiley: Ty hasiry nie słuchaj bo on cały czas pod kazdym tematem/newsem o WoWie wypisuje brednie jaki to ten WoW jest zły, wszyscy mają z hasiry bekę xD

Tak Kolega.Jezusa , jestem tu nowy :smiley: a to jest mój pierwszy temat na tym forum.

Beke raczej wszyscy mają z ciebie, bo niestety ja piszę gorzką prawdę, a ty jesteś fanbojem co nawet Mythic Emerald Nightmare jeszcze nie ma zrobionego xD

A skoro twierdzisz, że to co piszę nie jest słuszne to może podasz jakieś sensowne argumenty, a nie typu “mamy z niej beke” ? Co on zrobi w ciągu 2h dziennie aktualnie w WoWie? Nic, może ze dwa mythic dungeony (na które trzeba się jeszcze wcześniej odpowiednio przygotować i ogarniać) no i LFM Raidy, gdzie bossy są kukłami do bicia i przeklikowywujesz je na jednym klawiszu. A gdzie czas na np. World Questy do Artifact Power? :wink:

Niestety WoW aktualnie wymaga poświęcenia zbyt wiele czasu i po prostu jeśli ktoś nie gra w niego 24/7 to marnuje niepotrzebnie pieniądze. Są inne dobre MMO dla casuali np. GW2 lub TESO, ale WoW absolutnie do nich się nie zalicza. W Legionie w dzień w dzień siedziałam po 12h - 16h, robiłam world questy, trochę mythiców, a o 20 miałam codziennie raidy (gildia semi hardcore) do północy. A wspomnę, że byłam rezerwą, nie głównym raiderem :wink:

P. S. Jestem dziewczyną, co powtarzałam już wielokrotnie, no ale zakuty łeb fanboja Blizzarda nie jest wstanie pojąć jak kobieta może być lepsza w grze od faceta. Przykre.

Zgadzam sie :] - z ostatnich “smaczków” za zwrócenie uwagi że w jednym zdaniu zrobił 2 albo 3 błędy otrzymałem odpowiedź w której zarzucił mi że jestem biedny (wtf )a on ma kupe “zer na koncie”. Do dziś szukam korelacji między moim komentarzem a odpowiedzi “Kolegi itd” na nie. :]

Dobrze kochani ale nawet jak bym postarał się poświęcić od 3 do 4 godzin na globalny serwer, to czy to już by miało jakiś sens?
Graczem pve to raczej nie jestem a bardziej wolę grę pvp, choć czasami nie ukrywam że lubię zrobić jakiś df.
Ale wracając do mojego pytania czy by mi się opłacało i czy w tym czasie , trybie po 4 lub 3 godziny poświęconych na grę , uzbierał bym golda na wykupienie miesięcznego abonamentu?

Global ma więcej sensu niż prywatny serwer, także warto. A co do golda, żeby uzbierać ~200k na token musiałbyś najpierw wbić lvl cap dla ułatwienia :wink:

Szczerze? Jeśli chcesz zasmakować dobrego PvP to IMO prywatne serwery na dodatku Wotlk. Dlaczego? Bo od Cata PvP w WoWie to żałość i tona mułu. W Legionie jeszcze doszedł Demon Hunter, który jeszcze bardziej namieszał, teraz już go ponerfili, ale na początku to co się przez niego działo przechodziło ludzkie pojęcie. Nadal jednak PvP jest według mnie (a za czasów Wotlk grywałam competive areny) niezbalansowane i totalnie popsute. Co większy patch wypuszczają takie zmiany dla klas, że klasa z OP może się stać kompletnie useless bo taki kaprys ma Blizzard.

Natomiast za czasów Wotlk balans był chyba najlepiej zrobiony, aczkolwiek paladyni były tam trochę OP.
Dobre PvP to aktualnie ma GW2, nie WoW.

Co do farmienia golda na tokeny - niestety bez zrobienia kilkunastu altów i poświęcenia sporej ilości czasu na ogarnięciu na czym można dużo zarobić niestety na to nie licz :wink: Na PvP na pewno tego golda nie wyfarmisz. Tokeny są dla osób, które grają w to 24/7 i są już kompletnie uzależnieni od WoWa, laik/casual nie zbierze tyle golda w życiu. Wiem, że teraz tokeny mają spadek, ale przez reszte roku ich ceny są naprawdę wysokie.

No dobrze na samym PvP nie zarobię i w sumie jest to normalne , ale są również profesje , mogę zarabiać gold na jakichś starszych DFach czy rajdach.
Tylko wiadomo , muszę mieć postać na max lvlu no i czas.