Sesja RolePlay

Hej, witam wszystkich miłosinków RolePlay'a. Chciałym jutro zorganizować sesję SoftRP na czacie.Co oznacza Soft ? SoftRP to taki roleplay, w którym klimat nie musi być zachowany w 100% ja kto na HardRP. Czy są jakieś wymagania ? W sumie nie, ale muszę wam przedstawić mały słowniczek roleplay'owy :)

Przykładowo:

Ugahul: *wyciąga połyskujący złoty miecz z pochwy i wbija go w serce potwora*

Słowniczek:

OOC - oznacza Out of Character. Jest to pisanie poza samym roleplayem. Kiedy dwóch bądź więcej chatRoleplayerów chce się ze sobą dogadać.

IC - oznacza In Character. Jest to po prostu odgrywanie naszą postacią.

B2S - skrót oznaczający Back2Story. Gdy dwóch bądź więcej graczy rozpoczyna rozmowę na IRC, zamiast chatRPować, a są inne osoby, którym to przeszkadza bo chciałyby roleplayować, B2S oznacza powrót do IC.

IRC - Internet Relay Chat czyli po prostu chat, który widnieje na górze naszej strony.

Roleplayerować, rpować, klimacić, rpić, odgrywać, chatrpować oznacza jedno i to samo. Odgrywanie naszą postacią w sposób klimatyczny na IRC.

Nawiasy [[ ]], [ ], ( ), { }, (( )) bądź OOC: - w takich nawiasach piszemy poza naszą postacią. Możemy dzięki temu rozmawiać z graczami.

OP/IMBA - overpowered. OP znaczy postać bądź rzecz, która jest cholernie potężna, dużo lepsza od innych. (Staramy sie nie robić postaci OP, aby każdy miał szansę)

Gwiazdki i tekst w nich * * - oznacza, że nasza postać dokonuje jakiejś akcji. Możemy tam przykładowo napisać *Podnosi miecz*, *atakuje hydrę* i *patrzy na obraz*.

Nawiasy ostrokątne < > - służą do opisywania różnorakich miejsc, wyglądów czy też ewentualnie wyglądów czarów. Przykład - .

Myśli - myśli wyrażamy tak *m* bądź *myśli* przykład: *m* "I co ja ma teraz zrobić...*

No to tak ogólnikowo już wam opowiedziałem :D Aha jest pare zasad każdy jest takjakby bogiem na SoftRP. A czemu ? Jeśli np. gracz nas zaatakuję, my możemy tego uniknąć, np.

Ugahul: *Podnosi miecz i szybkim ruchem ręki wbił miecz w Altusa* A masz gnido.....

Altus: *Odskakuje i unika pchnięcia mieczem* Chyba oszalaałeś. *powiedział śmiejąc się szyderczo*

Zasada jakaś tam z kolei jeśli operator RP'a (w tym wypadku ja) napisze B2S to wracamy do gry i przestajemy rozmawiać na OOC :)

Staramy się pisać w trybie niedokonanym właśnie po to, aby każdy mógł odpowiedzieć na atak czy coś (no chyba, że to walka z potworem xd)

Piszemy poprawną polszczyzną (polskie znaki, ortografia itd.)

No to tyle z mojej strony pisać kto się piszę na sesje :DWAŻNE!! Każdy ma mieć jakiś klimatowy nick fantasy jakby co, a nie np. kolorowybanan.

Link do chatu będę wysyłał osobiście :D Aha, jeśli ktoś będzie trollował, wyzywał, przeszkadzał to leci ban :)

Pozdrawiam :)

Jeśli mi się wpasuję pod inne sesje, to chętnie dołącze.

No też mógłbym się pobawić, Tylko SoftRP trochę mnie zniechęca :/. W jakim uniwersum/settingu będziemy grać ?

Z chęcią dołączę.

Też dołączyłbym chętnawo, i też SoftRP jest jeno moim zdaniem nieco słabawe, ale mimo to chętnie dołącze.

Z uniwersum się jeszcze dogadamy, bo najprędzej będziemy grać pod wieczór :)

To może tak : Jakie uniwersa znasz i preferujesz ? Ode mnie : Warhammer FRP,Forgotten Realms, LoTR (z tych zaje**:D)

Abstrahując Warhammera dołączyłbym do listy potencjalnych światów również Warhammera 40k taka zabawa. Nie pogardziłbym też steam punkiem od bidy ale najbardziej chciałbym Forgotten Realms i LoTRa bo tam zawsze są wielkie jajca. Zatem gdybyśmy mieli głosować dałbym swe głosy na uprzednio wymienione true fantasy uniwersaa, ale podporządkuję się.

LoTR, WoW, Gra o Tron... Można nawet Warhammer 40k, ale to bym musiał przeczytać pare zdań o nim, bo wiem tylko, że przekokszone zbroje, necroni i wgl :D

Czyli o W40 wiesz mało :D. Nawet o WoW mi nie wspominaj bo się porzygam :P. Gra o Tron ? :D Według mnie b.dobry pomysł (że też sam na to nie wpadłem :D). Forgotten Realms- Grywam w 3.5 na sesjach i jest w miarę spoko,tylko trochę cukierkowo :D. Co do steam punka byłoby fajnie na przykład Shadowruna spróbować. Jednak moimi faworytami są : Gra o Tron(zaklepuję Nocnego Strażnika!) Warhammer i Warhammer 40K (Eldar FTW!)

A co myślicie o post-apo ? Powiedzmy FallOut czy STALKER ? :)

@UP

W ogóle z której ty Bielawy jesteś ? :D

Na Dolnym Śląsku :P.

Co do post apo mam baaaaaaaardzo mieszane odczucia,nie mój klimat :)

Ja osobiście przepadam za Wolsungiem (moim zdaniem świetny steampunk, idealny świat, ale zrypana mechanika), ale wszystkie pozostałe uniwersa (oprócz w40k, do którego mam urazę, przez bitewniaka, moim zdaniem o wiele gorszego WFB) mi pasują. Tylko Shadowruna nie znam.

A więc tak. Gry o tron nie znam. Warhammera:FRP cos tam kojarzę jako ze czytalem po troszku podręczniki. Lecz dziś nie wiem jak będę stal z czasem jako że"życie" mnie dogonilo

Wieczorem na pewno będziesz miałczas :D Wieczorem mam na myśli przedział 20-24 lub później :D

@ReAPER :D Ja jestem z Dzierżoniowa xD

No właśnie w tych granicach może już mnie dawno nie być. :(

@CoTyGadasz To kiedy na piwko ? :D

Co do tematu ja jestem zwarty i gotowy od 22 bo kilka sprawek mam :). I w końcu musimy coś wybrać. Proponuję ankietę z uzasadnieniem :D

Po dłuższym zastanowieniu uniwersum będzie to "Lord of the Rings" :)

Każdy chyba je zna i nie będzie miał problemu.

http://www.flash-cha...D=GramyRolePlay

Kto już gotowy może wbijać :)

Niestety nie dam rady grać. Podziękujcie Orange.

Hej, witam wszystkich miłosinków RolePlay'a. Chciałym jutro zorganizować sesję SoftRP na czacie.Co oznacza Soft ? SoftRP to taki roleplay, w którym klimat nie musi być zachowany w 100% ja kto na HardRP. Czy są jakieś wymagania ? W sumie nie, ale muszę wam przedstawić mały słowniczek roleplay'owy :)

Przykładowo:

Ugahul: *wyciąga połyskujący złoty miecz z pochwy i wbija go w serce potwora*

Słowniczek:

OOC - oznacza Out of Character. Jest to pisanie poza samym roleplayem. Kiedy dwóch bądź więcej chatRoleplayerów chce się ze sobą dogadać.

IC - oznacza In Character. Jest to po prostu odgrywanie naszą postacią.

B2S - skrót oznaczający Back2Story. Gdy dwóch bądź więcej graczy rozpoczyna rozmowę na IRC, zamiast chatRPować, a są inne osoby, którym to przeszkadza bo chciałyby roleplayować, B2S oznacza powrót do IC.

IRC - Internet Relay Chat czyli po prostu chat, który widnieje na górze naszej strony.

Roleplayerować, rpować, klimacić, rpić, odgrywać, chatrpować oznacza jedno i to samo. Odgrywanie naszą postacią w sposób klimatyczny na IRC.

Nawiasy [[ ]], [ ], ( ), { }, (( )) bądź OOC: - w takich nawiasach piszemy poza naszą postacią. Możemy dzięki temu rozmawiać z graczami.

OP/IMBA - overpowered. OP znaczy postać bądź rzecz, która jest cholernie potężna, dużo lepsza od innych. (Staramy sie nie robić postaci OP, aby każdy miał szansę)

Gwiazdki i tekst w nich * * - oznacza, że nasza postać dokonuje jakiejś akcji. Możemy tam przykładowo napisać *Podnosi miecz*, *atakuje hydrę* i *patrzy na obraz*.

Nawiasy ostrokątne < > - służą do opisywania różnorakich miejsc, wyglądów czy też ewentualnie wyglądów czarów. Przykład - .

Myśli - myśli wyrażamy tak *m* bądź *myśli* przykład: *m* "I co ja ma teraz zrobić...*

No to tak ogólnikowo już wam opowiedziałem :D Aha jest pare zasad każdy jest takjakby bogiem na SoftRP. A czemu ? Jeśli np. gracz nas zaatakuję, my możemy tego uniknąć, np.

Ugahul: *Podnosi miecz i szybkim ruchem ręki wbił miecz w Altusa* A masz gnido.....

Altus: *Odskakuje i unika pchnięcia mieczem* Chyba oszalaałeś. *powiedział śmiejąc się szyderczo*

Zasada jakaś tam z kolei jeśli operator RP'a (w tym wypadku ja) napisze B2S to wracamy do gry i przestajemy rozmawiać na OOC :)

Staramy się pisać w trybie niedokonanym właśnie po to, aby każdy mógł odpowiedzieć na atak czy coś (no chyba, że to walka z potworem xd)

Piszemy poprawną polszczyzną (polskie znaki, ortografia itd.)

No to tyle z mojej strony pisać kto się piszę na sesje :DWAŻNE!! Każdy ma mieć jakiś klimatowy nick fantasy jakby co, a nie np. kolorowybanan.

Link do chatu będę wysyłał osobiście :D Aha, jeśli ktoś będzie trollował, wyzywał, przeszkadzał to leci ban :)

Pozdrawiam :)