Siatkówka - Ćwiczenia na wyskok

Witam.

A więc tak jak w temacie, jestem wielkim fanem siatkówki, uwielbiam w nią grać lecz nie zostałem obdarzony zbyt dużym wzrostem. Chciałbym móc kiedyś wykonać tzw. siatkarskiego gwoździa i nasuwa sie pytanie dla was: Czy znacie jakiś dobry trening na wyskok? Tylko proszę o poważne podejście do tematu.

Znalazłem na internecie wiele takich treningów ale nie mam pojęcia jaki wybrać.

I ostatnie pytanie: Czy skakanie na trampolinie może jakoś w tym pomóc?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelką pomoc.

http://www.sfd.pl/PeCo-t157282-s1.html

Polecam sam z niego korzystałem ;)

Kup obciazniki i sie nie rozstawaj z nimi. To powinno zwiekszyc skutecznosc treningow. Ja akurat mam wzrost i dobre wybicie nie mam problemu zrobieniem gwozdi :) Powodzenia zycze

Dzięki wszystkim za rady, postaram się wprowadzić kilka nowych ćwiczeń w życie i mam nadzieję, że uda mi się zrobić tego upragnionego gwoździa na olimpijskiej wysokości siatki( 2,43 ), bo o taką mi chodzi :)

Co do ćwiczeń na wyskok to radze uważać bo to zazwyczaj źle sie kończy dla stawów zwłaszcza kolan, radze pójść do lekarza i badać kolana itd jak już chcesz ciężarki bo one mocno obciążają... Nie żebym straszył ale dość długo trenowałem w klubie i właśnie kolega ma teraz dość duże problemy z kolanami...

Słyszałem o tym ale myślę, że jeżeli nie będę z tym przesadzał nie powinienem mieć takich problemów. Wszystko dla ludzi z umiarem :)

Stretch - potwierdzone naukowo i osobiście (w LO, kiedy koniecznie chciałem robić wsady zwiększyłem dzięki niemu wyskok ~10cm) : )

Oczywiście regularny z planem, a nie jakieś wygibasy w weekend.

Mnie, aby uzyskać taki efekt zajęło 3-4 mies, regularnie codziennie po 15-20min.

gram w kosza, ale też na wyskok robiłem trening Air Alert 3, i dał mi rezultaty więc polecam :)

Witam.

A więc tak jak w temacie, jestem wielkim fanem siatkówki, uwielbiam w nią grać lecz nie zostałem obdarzony zbyt dużym wzrostem. Chciałbym móc kiedyś wykonać tzw. siatkarskiego gwoździa i nasuwa sie pytanie dla was: Czy znacie jakiś dobry trening na wyskok? Tylko proszę o poważne podejście do tematu.

Znalazłem na internecie wiele takich treningów ale nie mam pojęcia jaki wybrać.

I ostatnie pytanie: Czy skakanie na trampolinie może jakoś w tym pomóc?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelką pomoc.