Składam kompa do gier i chciałbym, aby ktoś na to zerknął

Witam, ostatnio naszło mnie, by złożyć PCta, gdyż obecny ma już swój wiek i niestety jego koniec jest coraz bliższy. Chciałbym spytać, czy taki zestaw da rade? Nie chciałbym wydawać więcej niż to co już jest, a z drugiej strony też wole dołożyć, żeby było coś bardziej przyszłościowego. Co o tym sądzicie?

Budżet: coś między 6500 a 7000

Monitor: na ten moment 1920 x 1080 75hz - ale pewnie w swoim czasie będę kupował coś lepszego

https://www.x-kom.pl/lista/99z7r7lfc

Wklej screena bo ten link nie działa, jedynie co moge powiedziec to zebyś się trzymał full hd i Hz więcej przy takiej kasie i będzie git, a co do zestawu to wypowiedziec się na razie nie mogę.

Osobiście polecam poczekać pół roku i wyjdzie nowy intel i nowe RTXy więc będzie taniej na starszych modelach i wydajniej na nowych. Ale jak nie chcesz czekać to tu wklejam polecane od Liptona zestaw:

"Intel Core i5-14500
ASRock B760 Pro RS
Patriot 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 VIPER VENOM
Zotac GeForce RTX 4070 SUPER Twin Edge 12GB GDDR6X
Phanteks NV-Serie NV5 Black
be quiet! Pure Power 12 M 650W 80 Plus Gold ATX 3.0
GOODRAM 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe PX700
Deepcool AK500 120mm
Arctic P12 PWM 120mm (x2)*
Cena zestawu: 6645,00 PLN.

*wentylatory proponuję zamontować z tyłu jak i na spodzie obudowy Phanteks NV5.

Płyta wymaga aktualizacji BIOSu pod obsługę 14 generacji procesorów marki Intel.

Alternatywnie polecamy dopłatę do Intel Core i5-13600KF (wyższa wydajność jedno i wielowątkowa, na płycie Z690/Z790 możliwość podkręcenia jednostki):

Intel Core i5-13600KF
Alternatywnie polecamy dopłatę do lepszej wersji GeForce RTX 4070 SUPER:

ASUS GeForce RTX 4070 SUPER DUAL OC 12GB GDDR6X"

Siema, zajmuję się profesjonalnie składaniem kompów, od prywatnych użytkowników po firmy, chętnie pomogę - tylko link napraw, bo nie działa :slight_smile:

Daj też znać jak bardzo Ci zależy na bajerach, przeszklone obudowy lub/i RGB.
Uczulam że przeszklone dużo bardziej się grzeją, ja po latach mody n a RGB mam kompa bez żadnego światełka i bez szyb, bo zacząłem rzygać już tą modą :smiley:
Natomiast oczywiście dopasuję wedle upodobań