Sleepers Game - Rekrutacja

1. Cel gry

W grze są 2 frakcje - gracze oraz Śniący. Zadaniem graczy jest przeżyć, zadaniem Śniących jest zlikwidowanie wszystkich.

2. Mechanika gry

Z racji nauczki, jaką dostałem podczas ostatniej gry (mało czasu), zasady gry są inne:

- Jest tylko jeden zwycięzca gracz. Mimo likwidacji Sleeper'sów, gra toczy się do momentu pozostania tylko 1 gracza.

- Raz dziennie gracze dostają zagadkę. Do każdej zagadki dołączona jest gratis 1 podpowiedź. Rozwiązanie zagadki należy przesyłać na PW do MG.

- Temat z grą służy do dyskusji nad rozwiązaniem zagadki i szukaniem Sleepers'ów. Zabrania się jakiejkolwiek innej komunikacji między graczami. Można podać gotowe rozwiązania zagadki, jak i również błędne wskazówki/odpowiedzi. To samo dotyczy Śniących.

- Za prawidłowo rozwiązaną zagadkę gracze dostają 1 punkt. Za nieudzielenie odpowiedzi otrzymują 0 punktów. Za udzielenie złej odpowiedzi otrzymują -1 punkt. Jeżeli żaden gracz prawidłowo nie rozwiąże zagadki, wszyscy dostają po -1 punkcie.

- Gracze mogą raz na 3 dni poprosić o dodatkową wskazówkę, kosztem resetu wszystkich zdobytych punktów.

- 1 punkt jest równowartością 1 głosu. Zgromadzenie -3 punktów oznacza śmierć gracza. Zgromadzenie 3 punktów pozwala za użycie jednej z trzech umiejętności:

a) Anihilacja - zabija wybraną osobę

B) Wizja - Gracz widzi następną ofiarę oraz otrzymuje zagadkę dzień wcześniej.

c) Tarcza - Ochrania wybranego gracza przed dowolnym rodzajem śmierci.

Użycie umiejętności usuwa wszystkie zdobyte punkty.

- Głos/umiejętność można użyć tylko i wyłącznie w przypadku posiadania odpowiedniej liczby punktów. Można głosować 2, 3, a nawet 10 razy dziennie.

- Śniący mogą zaatakować 1 gracza raz na 2 dni.

3. Zasady

W momencie posiadania punktu, gracz może zagłosować za zabiciem wybranej osoby do godziny 21.45 przez napisanie "Głosuję na XYZ". Przez pierwszy dzień nie ma głosowania oraz kary za nierozwiązanie zagadki.

Jedyną formą komunikacji Sleepers'ów poza tematem z grą jest kanał założony przez MG.

Lista graczy:

1.

Ruszymy po zakończeniu kampanii Warhammer'a.

Myślałem nad grą w tym stylu od dłuższego czasu, czekam na opinie.

Pomysł dobry, biorę udział.

Woho, oczywiście, że się piszę! Coś nowego :)

Dawać mnie tu :D

Zrób kary za nie napisanie przynajmniej dwóch postów na dzień, bo inaczej znów przez pół gry nikt nie będzie pisał.

Piszę się!

Gra zapowiada się wyśmienicie więc oczywiście się piszę! Ale z tymi karami za nie pisanie postów się nie zgadzam, gdyż w takim typie gry wcale nie musisz kooperować z nikim a co za tym idzie zbytnio się udzielać. Co do gry to biorąc pod uwagę iż jest jeden zwycięzca nie rozumiem potrzeby istnienia Sleepersów. Według mnie wystarczająco rozgrywka będzie ciekawa przy samych "zwykłych" gdzie człowiek nie będzie się zastanawiał kto jest Śniącym tylko jak to rozegrać aby za dostępną pulę punktów nie dać się zabić innym jednocześnie eliminując przeszkody w dotarciu do celu. A no i w kwestii zasad nie napisałeś czy jak Śniący wygrają też potem się będą wybijać?

Qintaro, idź zobacz grę Bastion Wyklętych gdzie przez połowę gry wszyscy afczyli i nie uczestniczyli w grze, przez co 2 dni z rzędu sam głosowałem. Kary jak najbardziej powinny być, a ci co afczyli ostatnio w ogóle nie powinni być brani pod uwagę w tej grze.

Nie. Śniący wygrywają jak nie pozostanie żaden Gracz. Ich ilość zostanie dopasowana do liczby chętnych, więc może być 1, 3, a nawet 5. A ich sens jest, bo czujecie wtedy oddech pośpiechu na plecach.

Brak aktywności w temacie będę karał po swojemu.

Oynoki nie musisz mi mówić o poprzedniej grze bo sam w niej brałem udział i śledziłem caly przebieg. A do śniących rób jak uważasz Might tylko w takim przypadku szansa wygrania ludzi jest znikoma gdyż tak naprawdę każdy z nich gra sam. Nie mogą powstać sojusze bo koniec końców i tak będziesz musiał doprowadzić do śmierci sprzymierzeńca. Inaczej ma się sprawa w wypadku Śniących którzy zagadki będą rozwiązywali zespołowo a co za tym idzie zdobędą więcej punktów a więc siła ich przebicia podczas głosowań będzie o wiele większa. Także prawdopodobnie szybciej osiągną poziom pozwalający użyć umiejętności więc ludzie będą całkowicie bezradni. Według mnie trzeba to trochę zbalansować choć i tak pewnie pierwsza gra tego typu to swego rodzaju test.

Ah, nie zrozumieliście. W sumie też źle napisałem

Śniący nie rozwiązują zagadek oraz ich głosy się nie liczą. Przeszkadzają - tak.

Aaaa to przepraszam za moje niedopatrzenie, źle zrozumiałem. W takim wypadku gra jest jak najbardziej zbalansowana.

Zapisz mnie. Natomiast z afkerami mam nadzieję, że surowo się obejdziesz. Nie rozumiem ludzi. Kminie, że jeszcze można zapomnieć o grze (nie jest to solidna wymówka, ale logicznie można ją wyjaśnić), ale nie rozumiem po co się zapisywać i raz na 3 dni walnąć 1 krótkiego posta ? Nie masz czasu - nie zapisuj się - nie psuj gry innym.

Może być ciekawie, strategicznie. Rozumiem, osoba która nie rozwiąże zagadki nie może głosować. Jednak może to zrobić celowo, aby nie oddać głosu. Jednak nie rozumiem - jeśli każdy gracz będzie miał dostęp do umiejętności. Dojdzie do sytuacji w której, każdy odpowiadał dobrze - no to 3 dnia każdy będzie mógł wykończyć każdego.

No właśnie chodzi o strategiczne myślenie. Jeżeli 3 dnia chciałbyś użyć umiejętności przez te poprzednie dni nie głosujesz co może wykorzystać jakiś jegomość który sam głosując zabija kogoś lub dochodzi do małej głosowej "wojenki" w takim wypadku 3 dnia wiele graczy nie będzie miało punktów na umiejętność. Poza tym nawet chomikując punkty zamiast zabijać kogokolwiek możesz użyć tarczy i uratować siebie. Tak się coraz bardziej zagłębiając w grę czuję zawiłość i geniusz zasad. Tak z czystej ciekawości Might, skądś wziąłeś zasady gry czy jest to Twoja inwencja twórcza?

Inwencja twórcza. Chciałem to zrobić jeszcze inaczej, na zasadzie dobierania się w duety, ale tak wszyscy będą się angażowali (a przynajmniej w to wierzę).

Dopisz!

Zapisuję się. Dużo zależy od zagadek, ale i tak jesteś geniuszem!

Również z chęcią wezmę udział :)

Możesz mnie dopisać, lubię rozwiązywanie zagadek, chociaż najlepszy w tym nie jestem.

Myślę, że uda mi się uciułać tyle czasu, żeby być jakoś tam aktywnym. Swoją drogą, zna ktoś może taką aplikacje, która by wywalała powiadomienia za każdym razem jak ktoś napisze posta w danym temacie?