Słuchawki gamingowe do 300 zł

Jak w temacie: jakie słuchawki polecacie w tej cenie? Od razu mówię z góry, że jest to limit MAKSYMALNY, więc żadne “dołóż x złotych i kup słuchawki y” nie wchodzi w grę :wink:

Zależy mi głównie na tym, żeby słuchawki dobrze leżały na jajowatej głowie, nie męczyły i nie przegrzewały uszu. Najlepiej na USB i najlepiej z (przyzwoitym) mikrofonem.

Słuchawki mają służyć do gry w różne sieciowe FPSy i gry ogólnie. Nie zależy mi zbytnio na słuchaniu muzyki na nich, ale będzie to dodatkowym atutem - wiadomo.

Razer. Osobiście używałam Razer Kraken (te neonowe), są dokładnie w tej cenie co chcesz. Można je często przyuważyć u różnych streamerów na Youtube i są naprawdę spoko. Musiałbyś tylko przymierzyć, bo mi dobrze przylegały, a pewnie mam mniejszą głowę. Dla niektórych mogą być ciasne.

jakieś 2-3 miesiące temu kupiłem A4TECH BLOODY Combat G500… za magiczne 98zł. Jestem totalnie pozytywnie zaskoczony. Tak wykonanie jak i sam dźwięk są po prostu jak najbardziej OK.

Plusy:

  • jakość wykonania
  • materiały (metalowy pałąk)
  • metalowa regulacja która nie chowa i nie wysuwa się niepotrzebnie
  • duże “muszle” na uszy
  • mikrofon bez zarzutów
  • bardzo dobra jakość dźwięku. jako osoba która lubi muzykę muszę przyznać że nie spodziewałem się tak dobrej jakości dźwięku na słuchawkach za 100zł. Normalnie komputer podłączony jest do kina samsunga 5.1 nawet nie za taniego i w momencie przełączenia na słuchawki dźwięk wcale nie jest gorszy. Może przy większej głośności jest ciut gorzej ale to nadal 100zł.
  • bardzo dobry bass

Minusy :

  • podobno chowany mikrofon potrafi się zepsuć.
  • po godzinie/dwóch potrafią zmęczyć trochę uszy i trzeba je przesunąć / zdjąć na chwile… ja ogólnie nie lubię mieć nic na uszach więc może to się stosować tylko do mnie. nie wiem. przydała by się inna opinia. dla mnie wystarczy je przesunąć odrobinę w inne miejsce i dalej jest ok przez jakiś tam czas załóżmy następną godzinę :slight_smile:

Słuchawki nie wydają jakichkolwiek dźwięków jak ruszasz głową, mają bardzo duże nauszniki które wydaje mi się że w każdym przypadku zakryją całe uszy, chyba żeś kulfon xD
na mikrofon nikt z moich znajomych nie narzeka, wszyscy informują mnie że rozmawia się przyjemnie bez żadnych szmerów, przerw, zakłóceń itp…

Jedyne co złego mogę powiedzieć to PODOBNO mikrofon z racji tego że jest chowany i wysuwany to potrafi przestać działać jednak ja chowałem go przez 3 miesiące słownie “RAZ” więc u mnie się nie zepsuł^^ mikrofon nawet wysunięty minimalnie bez problemu łapie to co trzeba więc nie widzę powodu żeby go wysuwać bardziej lub tym bardziej chować go skoro nie przeszkadza…

Do tej pory używałem Superlux HD681 EVO i nie odpowiada mi u nich:

  • brak regulacji,
  • waga
  • “czuję” je podczas poruszania głową.
  • gąbka na górnym pasku jest trochę twarda/płaska (jak na moją głowę), przez co po jakimś czasie zaczyna trochę uwierać w głowę

Najbardziej zależy mi na czymś, co nie będzie męczyć przy wielogodzinnym korzystaniu, najlepiej z padami z jakiegoś oddychającego materiału (nie zależy mi na jakimś kosmicznym wyciszeniu).

Mi się Razer Krakeny rozwaliły 2x, a tak to dobrą jakość dźwięku i mikro miały. W kwietniu kupiłem Hyperx Cloud II, ale one są powyżej 300. Za to są Cloud Alpha poniżej, a różnią się tym głównie, że te pierwsze są na USB, a drugie na jacka jak to Ci nie przeszkadza, więc na razie polecam.

Też myślałem o Cloud Alpha, ale mają pady ze skóry eko i boję się, że będą mi męczyć uszy po dłuższym użytkowaniu, albo w lato… gdyby miały materiałowe/welurowe, to bym brał w ciemno, a tak to się jeszcze zastanawiam nad SteelSeries Arctis 1, bo te mają fajne, materiałowe.

No ja mam Corsair void elite, takie o https://www.x-kom.pl/p/519089-sluchawki-przewodowe-corsair-void-elite-surround-carbon.html i mogę z luźną ręką polecić, masz opcję surround (przejściówka na usb w zestawie), jakość wykonania jest spoko, moje posiadam już prawie 2 lata i praktycznie jak nowe.
Przyjemnie leżą na głowie, nie cisną jak pojebane, ale też nie spadną ci z głowy jak mocniej szarpniesz, przed zakupem tez miałem obawy, bo w końcu budowa słuchawek była ciut odmienna od reszty, lecz okazało się to na plus. Polecam poczekać do blackfirday na promocję i wtedy brać.

Również polecam hyperx cloud alpha, jeżeli masz lub w przyszłości chcesz kupić kartę dźwiękową (osobiście bardzo polecam różnica niebo a ziemia - każde słuchawki z kartą dźwiękową grają głośniej i wyraźniej) a jeżeli nie planujesz dodatkowej dźwiękówki, no to tak jak wcześniej ktoś polecał wersję cloud II, która daje kartę dźwiękową na USB - gra lepiej niż integra z jackiem ale do tradycyjnej karty dźwiękowej jej bardzo daleko .

odnośnie eko skóry - to nie jest jakaś lipa jak w słuchawkach za 100zł, mam te słuchawki około roku, nosze je każdego dnia i nic się nie wyciera na skórze, nic się nie poci latem itp. kupiłem sobie nawet pluszowe zamienniki (dodawane są w wersji cloud II i pasują do alpha) ale kiepsko wygłuszają więc użyłem je chyba z raz, eko skórka rządzi ^^

Każde słuchawki grają lepiej z dedykowaną kartą dźwiękową, to chyba jest oczywiste, że dziadostwo wbudowane w płytę główną nigdy nie dorówna dajmy na to takiemu Sound Blasterowi (tak się składa, że posiadam owego SB), czy jest sens kupować dźwiękówkę na USB? Jeśli masz micro atx i nie masz miejsca na dedyka, ale masz bardzo dobry sprzęt i słuchawki - wtedy tak, ale jeśli masz średniaka i słuchawki poniżej 1000zł, to raczej nie ma większego sensu. Swoją drogą, to nikt mu nie wspomniał ile taka dedykowana dźwiękówka kosztuje, no to analogicznie ile może kosztować równie dobry odpowiednik na USB (równie dobry, a nie gówno z chin).

Dopiszę bo podobny temat. Czy ktoś ma okulary i poleci jakieś słuchawki? Obecnie mam krakeny ale po ponad 2h grania wbijają mi się w końcówki okularów i zaczyna to najzwyczajniej boleć dlatego myślałem o dousznych słuchawkach może jak hammerheady ale może ktoś zna się lepiej.

HyperX Cloud II - lekkie, wygodne i co najważniejsze dobrze oddają dźwięki. W pudle są dodatkowe nauszniki materiałowe jeżeli ktoś się “boi” eko skóry (która jest dobrej jakości). Mikrofon zbiera dobrze i nie zniekształca głosu. Niebawem zaczną się pewnie promocje świąteczne więc będzie można je wyhaczyć taniej (dałem za nie ok. 250zł). W tym przedziale cenowym moim zdaniem są to najlepsze słuchawki.
Ewentualnie mogę polecić słuchawki ISK HD9999, do których trzeba by było dokupić oddzielnie mikrofon (np. tanie a dobre Zalman). Pod względem oddania dźwięku biją na głowę te “tańsze” headsety. Minus jest taki, że trzeba mieć w miarę “normalną” kartę dźwiękową oraz oddzielny mikrofon.

Ja ze swojej strony polecę HyperX Cloud I - według mnie są dużo lepsze od 2. Przynajmniej w dotyku i leżeniu na głowie, bo nie używałem dwójki dłużej niż godzinę. Dobry dźwięk, super leżą na uszach, znajomi nie narzekali na jakość rozmów (TS3, Discord, skype). Odłączany mikrofon i zestaw dodatków to plus. Mam je 4 rok i nie narzekam. Wymieniłem pady i górny “pasek”, i są jak nowe. Może być ciężko teraz dostać nowe, ja swoje kupiłem za 250zł i nie wymieniłbym na inne, chyba że takie same tylko w wersji wireless.

Polecam od serca GOTZE & JENSEN MAD DOG GH705 zakupiłem niecały miesiąc temu idealnie leżą na głowie ,nawet niesymetrycznej ,dzwięk 7.1 w jakości przekozackiej porównywalnej do słuchawek klasy premium ,mikrofon wysuwany z dzwiękiem “hd” nic nie trzeszczy nic nie buczy słuchawki posiadają system wibracji nie wiem jak to się fachowo nazywa ,ale jak grasz dużo w fpsy dostaniesz headshota czy tam serię słuchawki wibrują ,fajnie sie sprawuje i w grze jest ostra wczuta :wink: ,co do nauszników są przewygodne piankowe nawet przy długich maratonach gamingowych nie odczuwam zmęczenia,przegrzania czy dyskomfortu jak np w krakenach czy arcticach ,ale wiadomo wszystko zalezy od użytkownika , co do dizajnu słuchawek , dla mnie robią ogromne wrażenie podswietlenie jest pulsujące słuchawki są dość duże i lekkie ,w tej cenie dla mnie są jedną z lepszych opcji a miałem słuchawek naprawdę ogrom na allegro teraz wyłapiesz za cenę ± 150-200zł :smiley: BTW. do muzyki też sprawują się świetnie słucham dość wymagającej muzyki i Senssheiery hd 599 poszły na bok a cenowo i klasowo PODOBNO są o niebo lepsze ,polecam z całego serduszka :wink:

tu również polecę mad dogi gh705 gram maratony w okularach antyrefleksowych bo jednak na sporym monitorze oczy dość się męczą po jakimś czasie i gąbki są tak przyjemne ,że okularów nie czuć wcale , nawet przy wielogodzinnym graniu :wink: