Sprzęt MMA

Siema. Niedawno zacząłem trenować MMA i wypadało by się zaopatrzyć w jakiś konkretny sprzęt lecz na rynku jest wiele firm o bogatym asortymencie i ciężko wybrać. Zastanawiałem się nad takimi firmami jak Venum czy Hayabusa. Miał ktoś wgl. styczność z tymi firmami? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś opinie na ich temat.

Podstawowe rzeczy:

-koszulka ,,TAPOUT"

-rękawice do MMA

-worek

-gruszka

-chęć do treningu

Podstawowe rzeczy:-koszulka ,,TAPOUT"-rękawice do MMA-worek-gruszka-chęć do treningu

Plus charyzma :)

Jeżeli niedawno zaczął trenować MMA to po co mu gruszka czy worek? Tylko sobie krzywdy może narobić, i błędną technikę wyrobić. Na początek wystarczy to co w klubie przetrenuje, bo walić w worek bezmyślnie w domu to każdy głupi potrafi.

Ze sprzętu na pewno przyda Ci się:

- rękawice bokserskie (99% klubów MMA używa przy stójce rękawic bokserskich, jak i przy lekkich sparingach dla początkujących i średnio-zaawansowanych) - na początek polecam firmy Pitbull, tanie i dobre,

- przydadzą się też sparingowe rękawice MMA - około 200 zł, nie koniecznie na początek,

- szczęka, około 20-30 zł,

- ochraniacze na golenie, dobra firma MASTERS około 100-150 zł

- owijki - około 20 zł

ochraniacze na kolana, bo dużo czasu spędzisz w parterze :D, a kolana na tym cierpią

Hayabusa jak i venum to juz drozszy sprzet, ktory wedlug mnie mozna sobie kupic po jakims czasie dla wlasnego upodobania, poniewaz cenowo sa to jedne z najdrozszych marek, a mozna kupic ich tansze zamienniki, ktore sa rownie dobrej jakosci.

Polecam rashguard manto, moj ma juz dobre 3-4 lata i jest lekko przetarty na plecach. Cena: 120 zl+

Rekawice do mma sparingowe posiadam mastersy 5 letnie, tez swietnie sie trzymaja. Cena: 100zl+

Rekawice bokserskie. Nie moge duzo powiedziec, mialem tylko jedna pare, ktora trzyma mi sie do dzis, Everlasty za 180 zl. Trzymaja sie dobrze i po 3 latach uzywania przedarl sie tylko sznurek trzymajacy kciuk.

Szczeka i tak idzie do wymiany co pol roku wiec 20-25 zl to max

Ochraniacze na piszczele mam zwykle gabkowe, gdzie najdrozsze to wydatek 40 zl. Nie gwarantuja tak dobrej ochrony jak ich twardsze odpowiedniki, ale o wiele latwiej walczy sie w nich w parterze i lepiej trzymaja sie na nogach, przynajmniej dla mnie : D

Suspensor na jadra, mozna, ale nie trzeba, sam zdecydujesz po pierwszym przypadkowym dostaniu w jadra. Koszt to ok. 40-50 zl.

Tasmy bokserskie najtansze. Po 2 miesiacach smierdza niemilosiernie i czasami juz pranie nie pomaga.

Osobiscie jestem fanem Manto i Tatami, pewnie z powodu pomyslowosci ich desingu na koszulkach, rashach itd., ale szczerze polecam te marki, dlugo sie trzymaja, sa wysokiej jakosci, a cenowo stoja na dobrym poziomie. Mam nadzieje ze spodobaja Ci sie treningi : D

Jeżeli niedawno zaczął trenować MMA to po co mu gruszka czy worek? Tylko sobie krzywdy może narobić, i błędną technikę wyrobić. Na początek wystarczy to co w klubie przetrenuje, bo walić w worek bezmyślnie w domu to każdy głupi potrafi.Ze sprzętu na pewno przyda Ci się:- rękawice bokserskie (99% klubów MMA używa przy stójce rękawic bokserskich, jak i przy lekkich sparingach dla początkujących i średnio-zaawansowanych) - na początek polecam firmy Pitbull, tanie i dobre,- przydadzą się też sparingowe rękawice MMA - około 200 zł, nie koniecznie na początek,- szczęka, około 20-30 zł,- ochraniacze na golenie, dobra firma MASTERS około 100-150 zł- owijki - około 20 zł

Z tymi rękawicami to nie do końca prawda. bo co mu po tym jeżeli kupi sobie rękawice bokserskie, a np. większość czasu na treningach trenują parter?

@ MrBrex na początku zastanów się czy na 100% bedziesz chodził na te treningi, bo znam takiego kolesia co sobie wszystko do MT kupił (ochraniacze na głowe, na piszczel, rękawice) dobre firmowe, a po 2 tyg przestał chodzić.Prawda jest taka, że z początku niczego prócz szczęki, rękawić mma i ochraniaczy na kolana, nic nie potrzebujesz, bo jesteś w grupie początkującej i się uczysz podstawowych technik, zaś jeżeli będziesz w tej zaawansowanej/zawodowej grupie, to może ci przeszkadzać koszulka, bo będziesz potrzebował przyległej do ciała, więc kupujesz rashguarda, spodnie nie są zbyt elsastyczne to kupujesz typowe pod trening, itd.

Powinieneś koniecznie mieć coś do usztywnienia nadgarstków, bo na początku są one bardzo podatne na kontuzje. Wystarczy nawet bandaż elastyczny.

Nie lepiej zapytac sie osob, ktore maja o tym pojecie? Kiedys jak boksowalem to w prost pytalem sie trenerow jaki sprzed rekomenduja. Rowniez kolegow z 'gymu' warto popytac. Chyba trenujesz na sali w klubie, a nie sam w domu?

Wiadomo że w klubie, bo trening w domu nie ma sensu bo można wyrobić złe nawyki. Co do sprzętu to ile osób to tyle różnych opinii, więc i nie zaszkodziło tu na forum spytać.

Zapytaj się trenera, ja kiedyś jak zaczynałem trenować MT, kupiłem to co polecił mi trener, i oczywiście byłem zadowolony ;)

Siemano ponownie, używał albo używa ktoś z Was takiego lub podobnego modelu rękawic firmy Venum? Potrzebuję opinii na ich temat ;) Ewentualnie ktoś może zaproponować mi tańszą alternatywę dla nich.

http://allegro.pl/rekawice-venum-sparring-mma-s-m-i3965867597.html

http://allegro.pl/venum-impact-rekawice-mma-czarne-rozm-l-xl-i3944628812.html

Siema. Niedawno zacząłem trenować MMA i wypadało by się zaopatrzyć w jakiś konkretny sprzęt lecz na rynku jest wiele firm o bogatym asortymencie i ciężko wybrać. Zastanawiałem się nad takimi firmami jak Venum czy Hayabusa. Miał ktoś wgl. styczność z tymi firmami? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś opinie na ich temat.

Polecam bardzo rashguarda na siłownię i do mma o tematyce gier Gym Over, mega jakość rashguard gym over

Zaczynając przygodę z MMA to rękawice do boksu wystarczą w stójce. Co do Venum to konkretna firma robią świetne rękawice zwłaszcza modele Challenger i Contender sam trenuje w Venum. Kupiłem w tym sklepie https://fittimeshop.pl/19-rekawice-bokserskie