Squad Czy Arma III ?

Witam.
Tak jak w temacie.
Mam chęć zagrać w Squad ale słyszałem że Arma III też jest dobra.
Czym te gry się różnią? Którą bardziej polecacie?

Coś więcej? Czego oczekujesz od tych gier? PvP? PvE? TeamWork? Sprecyzuj swoje wymagania to postaram ci się odpowiedzieć :slight_smile:

Hmm. Chodzi mi o PvP żeby też chodziło o teamwork. A nie że Rambo rushuje i kto zgarnie więcej killi.

Jeżeli stricte nastawiasz się na PvP i teamwork to polecam Squad.
Arma co prawda daje duży wachlarz możliwości, ale ze świecą szukać graczy, którzy nie są rambo.

Kompletnie inaczej. Po 1 PVP w ArmA nie istnieje. Owszem jest masa serwerów King Of The Hill gdzie 3 teamy się klepią o 1 miasto ale to jest masakryczny burdel. Dodatkowo Jak szukasz gry gdzie bierzesz bron w łape i idziesz to w KOTH(tym trybie) tak nie ma. Tam rozwijasz postać i lvlujesz by zdobyc lepsze bronie i perki :D. Są jeszcze Wastelandy czy Epochy i inne pochodne od DayZ ale to bardziej Survival i nastawiony na styl lone wolf. Były serwery stricte PVP nastawione na współpracę ale albo zdechły albo zdychają, jak TacticalBattlefield, ProjectReality Arma 3, Frontlline, ATC, MACE. Obecnie jedynym żywym w który jakoś się gra to EUTW. Natomiast ArmA ma strasznie wilka baze społeczności COOP i tam to już teamwork pełną parą tyle że to walka z AI. No i co są też serwery battleroyal czy RolePlay gdzie się odgrywa życie :slight_smile: .

Squad to czysty teamwork. Skala map jest oczywiście o niebo mniejsza niż te z army :slight_smile: ale w tej grze gra się tylko wlasnie jako “squad” inaczej jest smuteczek :). Są polskie servery chyba HSR - Husaria i P( R )OLAND - server GiBów(taki klan) każdy tam może wejść i grać :slight_smile: a jak nie(bo są pełne), można grać na zagranicznych, tylko wtedy znajomość języka angielskiego chociaż w stopniu podstawowym :). W ogóle bez komunikacji w tej grze nie da się grać :).

Ja grałem w ArmA od momentu kiedy wyszła(2013) i w wszystkie wcześniejsze części(łącznie z Operation Flashpoint). Jako że jestem graczem PVP którego mi teraz w Arma brak, grę wywaliłem i zainstalowałem Squada. Gram sobie razem z GiBami na ich Discordzie i nie należę do ich klanu :). Po wyjsciu patcha V10 to kompletnie inna gra :).