Steam - pytania

Cześć wszystkim. Szybka rejestracja i tekst pisany na szybko. Jako, że obecnie mam zamiar korzystać ze steama (kiedyś kupowałem tylko gry pudełkowe, ale teraz mam zamiar przejść na steam). Mam pewne dylematy i niedopowiedzenia:

  1. nazwa konta steam (ta, którą podajemy przy rejestracji) jest w jakiś sposób widoczna dla innych ludzi? Wiem, że ta nazwa i nick na steam jest oddzielny i można mieć inną nazwę do logowa i nick, ale czy ta nazwa, którą się logujemy jest… bezpieczna? Lepiej używać innej nazwy do logowania i innej na steam na profilu?

  2. sporo gier na steam nie polskiej wersji, mimo iż gra została wydana w naszym języku. Czy wgrywanie spolszczeń do steamowych wersji gier jest dozwolone? Można dostać bana czy vaca czy jak to tam się zwie?

  3. są jakieś konsekwencje jeśli kupię klucz na g2a, kinguin, a okaże się, że on był pozyskany kradzioną kartą kredytową? Podobno usuwają daną grę na steam?

  4. używacie steam? jakie są wasze opinie? Stawiacie bardziej na steam czy skaczecie między np. steamem a gogiem?

  1. nazwa konta jest raczej niewidoczna dla innych, nick możesz zmieniać dowoli, nawet co minute i lepiej chyba mieć osobny nick a login.

  2. możesz dowoli modyfikować pliki gier o ile w grę nie wchodzi żaden multiplayer. wiadomo, że modyfikacja plików gier mp grozi banem we wszystkich grach sieciowych.

  3. kupiłem kiedyś kluczyk do season pass do dark souls 3 ale dystrybutor kluczy padł ofiarą ataków hakierskich, przez co musiał anulować kilka partii kluczy, w efekcie czego dodatek znikł z mojego konta ale dostałem refund od sprzedawcy. co ważne, jest to odosobniony przypadek bo gry na steam kupuje przeważnie na allegro, bo jest czasami taniej.

  4. jeśli o mnie chodzi, to gry tylko na steam, ponieważ gry, znajomi, wszystko w jednym miejscu. dla mnie jest to wygoda przede wszystkim. :slightly_smiling_face:

  1. Raczej nie można podejrzeć nazwy konta , tym bardziej że teraz na telefon pobierasz token który generuje kody jednorazowe do logowania . Ale hasło i login powinny być indywidualne , nick ustawiasz jaki chcesz , jedyne co można podejrzeć to twoje nazwy jakich używasz w grach .
    2 Nic nie dostaniesz , nawet na forum danej gry na steam są poradniki nieraz jak to zrobić . Możesz nawet grać na trainerach .
    3 Z tego co wiem usuwają tylko dany tytuł ale nie miałem takiej sytuacji , posiadam kilka gier kupionych przez allegro , oraz TESO z g2a i jak narazie problemów nie ma .
    4 Moja opinia o steam - trochę drogo za tytuły, trzeba czekać na promocje , można zarobić na kartach kolekcjonerskich oraz sprzedaży przedmiotów z gier i za to kupić grę lub sprzęt od valve , reszta jest ok . Co do goga to ma małą bibliotekę nowych tytułów , dużo jest staroci ze wsparciem dla nowych systemów .