Studia

Witam mam kilka pytań dotyczących studiów i życia studenckiego:

- Czym różnią sie studia licencjackie od magisterskich?

- -------||----------- studia zwykłe(?) od zaocznych?

- Jeśli jestem zainteresowany jakimś mieszkaniem na czym polega wpłacenie kaucji? Czy jest to coś w rodzaju zaliczki?

- Dla ludzi z Wrocławia, jakie studia humanistyczne polecacie?

Jeszcze oprócz zaocznych są wieczorowe.

Ogólnie są 2 typy studiów:

- Jednolite - 4,5-5 lat zazwyczaj, po których dostaniesz inżyniera albo magistra. Nie na nich etapu pośredniego tak zwanego licencjatu

- 2 stopniowe - po 3 latach licencjat i możesz na tym skończyć lub dalej idziesz i robisz magistra

Zaoczne czy dzienne?

Jak pracujesz to zaoczne i tylko i wyłącznie albo na dobrej Państwowej uczelni lub bardzo dobrej płatnej, bo można również iść na takie studia gdzie poziom jest zerowy i po prostu jak płacisz hajs, to Ci wystawią na końcu dyplom co mija się z celem całkowicie

Kaucje

Opłata, która jest jakby zastawie, jakbyś zwiał nie płacąc czynszu lub coś niszczył. Jeśli jest wszystko ok, to kiedy będziesz się wyprowadzał powinien Ci wynajmujący oddać tę kaucję.

Witam mam kilka pytań dotyczących studiów i życia studenckiego:

- Czym różnią sie studia licencjackie od magisterskich?

- -------||----------- studia zwykłe(?) od zaocznych?

- Jeśli jestem zainteresowany jakimś mieszkaniem na czym polega wpłacenie kaucji? Czy jest to coś w rodzaju zaliczki?

- Dla ludzi z Wrocławia, jakie studia humanistyczne polecacie?

Polecam brac tutaj pod uwagę dwa czynniki

To czy dane studia zapewnia Ci konkretną wiedzę oraz konkretne wykształcenie. Czy będziesz dzieki nim miał konkretne umiejętności, które pomogą Ci na znalezienie dobrej i dającej satysfakcję pracy osobistej.
https://www.konto-studenckie.pl/promocje/

Oraz to czy dane studia Cię interesuja. Nie ma niczego gorszego niż pracowanie w zawodzie którego nie lubimy i który zupełnie nas nie interesuje.

Jesli chodzi o przywileje to polecam zorientować się w kontach studenckich.Zwykle mają lepsze warunki niż konta osobiste oraz dają wiele bonusów i zniżek jeśli chodzi o ich prowadzenie.

Studia to tylko prawo i medycyna, każden inne to strata czasu ^^

gówno prawda, czasami do randomowej pracy przyda się papierek nawet jeśli nei ma to nic wspólnego z twoją pracą. Czy ma to sens? nie, ale tak jest

Nie