Świeżak w GW2

Czołem,
Z racji, iż złamałem nogę, mam teraz mnóstwo wolnego czasu. Nigdy nie grałem w Guild Wars 2 i chciałbym spróbować.

  1. Jak wygląda obecnie populacja?
  2. Czy ta gra jest odpowiednim wyborem dla osoby skupionej głownie na PvE?
  3. Co trzeba kupić aby zacząć? Konto premium czy może jakiś dodatek? tak aby mieć w 100% odblokowaną zawartość gry.
  4. Czy mechaniki (typu crafting i inne pochodne) są trudne do ogarnięcia?
  5. Na jakim serverze zacząć?
  1. W głównym mieście i na najnowszych mapach jest dużo ludzi, na lokacjach z poprzednich “dlc” raczej mało kto przebywa, niekiedy tylko trafi się jakieś większe party.
  2. Ja w ogóle nie robię pvp i bawię się dobrze już parę lat.
  3. Podstawka+Hearth of Thorns+Path of Fire + plus ewentualnie możesz dokupić takie mniejsze dlc, które nazywają się Living Story, ogólnie one są za darmo w momencie kiedy wychodzą, jeżeli chcesz mieć dostęp do tych, które już nie są najnowsze no to musisz je zakupić za hajs, albo za walutę w grze. Warto to zrobić ponieważ główny kontent odbywa z reguły na mapach z kilku najnowszych living story, tam najwięcej zarabia się hajsu i tam są wszystkie nowości typu możliwość zdobycia smoka jako twój mount.
  4. Crafting jest bardzo prosty (nie mówię o przedmiotach legendarnych, które robi się miesiącami), jedynie co to jest upierdliwy, niektóre przedmioty można wycrafcić tylko raz dziennie, czasami żeby zdobyć recepture na dany item trzeba wydać dodatkową walutę (laury), albo wykonać jakiegoś questa.
  5. Najwięcej polaków jest na Blacktide, ja gram na Desolation, ponieważ wolę wielojęzyczne serwery. ogólnie nie ma znaczenia jaki serwer wybierzesz, bo jest jeden megaserwer i grasz z ludźmi ze wszystkich serwerów, nie ma problemu, żeby dołączyć do guildi, która jest na innym serwerze. Serwery są tylko do WvW, czyli takiego pvp pomiędzy serwerami na jednej dużej mapie z zamkami, siegowaniem. No i w mieście spotykasz ludzi ze swojego serwera, podczas questowania, robienia eventów itd. przeskakujesz pomiędzy serwerami.
1lajk

Cześć,

  1. Jak wygląda obecnie populacja?
    Z populacją nigdy problemu nie było, World Bossy zawsze pełne ludzi, miasta również. Na mapkach też spotkasz graczy (nawet na tych początkowych).

  2. Czy ta gra jest odpowiednim wyborem dla osoby skupionej głownie na PvE?
    Ta gra ma jak dla mnie jedno z najprzyjemniejszych PvE. Masa mini eventów, questy, które można wykonać na kilka sposobów, nagrody za ukończenie danego regionu. Bardzo polecam.

  3. Co trzeba kupić aby zacząć? Konto premium czy może jakiś dodatek? tak aby mieć w 100% odblokowaną zawartość gry.
    Podstawka jest za darmo i pozwala zdobyć maksymalny poziom. By jednak czerpać więcej z gry (dodatkowe klasy - często wręcz wymagane na raidach, mounty czy nowe mapki wymagają dodatków). Aktualnie gierka wymaga więc zakupu dwóch dodatków (Heart od Thorns oraz Path of Fire). Możliwe jednak, że dalej jest promocja na stronce dzięki której kupując najnowszy dodatek (Path of Fire) otrzymujemy Heart of Thorns za darmo.
    W grze istnieją również “Living Story” - są to mapki/wydarzenia wprowadzane co jakiś czas. Osoby, które grają w czasie ich dodania mają je za darmo (wystarczy się zalogować do gry po wydaniu takiego Living Story). Osoby, które premierę przegapiły (jest trochę czasu na odbiór) jeśli chcą z tego skorzystać to muszą takie mapki kupić za walutę premium (którą da radę kupić za złoto w grze). Tymi Living Story bym się jednak teraz nie przejmował.

  4. Czy mechaniki (typu crafting i inne pochodne) są trudne do ogarnięcia?
    Nie, jest to tutaj wyjątkowo proste. Jeśli chodzi o farmienie surowców to masz tutaj świetny zdalny magazyn (wykopiesz skałkę to zamiast trzymać w eq możesz zdalnie umieścić ją w magazynku na materiały - bardzo przyjemna opcja)

  5. Na jakim serverze zacząć?
    Nie ma to większego znaczenia jeśli nie chcesz grać WvWvW.

Od początkowych map można wszędzie spotkać ludzi, więc wprowadzaj ludzi w błąd.

1lajk

Jedna zasada: NIE IDŹ DO AIWE BO OBRZYDZĄ CI GRĘ.

1lajk

Podobno całe aiwe wyłapało bana tym prawie wszyscy oficerowie i przywódca wiem to od osoby która tam była jednym oficerów.

To dobrze, chwasty trzeba wyrywać.

1lajk

“dodatkowe klasy - często wręcz wymagane na raidach”
Kolejne MMO ze zjebami bo mają durne wymogi typu pójdziesz na rajd ale ja ci powiem jaką klasą FUCK OFF.

1lajk

Wyjeb to gówno z dysku puki jeszcze nie jest za późno. Zacznij grać w jedyną słuszną grę mmorpg jaką jest World of Warcraft.

nikogo nie wprowadzam w błąd, wejdź sobie na mapy z LS z HoT’a, nikgo tam nie ma prócz na mapie do zbierania matsów. Nie odniosłem się do procesu lvlowania tylko do engame’u, więc zanim się przypierdolisz przeczytaj dwa razy to co ktoś napisze.

Co miesiąc jakaś inna jedynie słuszna gra co?
A odpowiadając na pytania
1.Gram już trochę w gw2 i nigdy nie było problemów z populacją. Na prawie każdym meta evencie zawsze jest przynajmniej 2 full mapy. Przy większych eventach typu Auric basin itp jest jeszcze więcej.
2. PVE ma przyjemne i jest wiele rodzajów aktywności np. Raidy, Dungi,Eventy. Lecz trzeba uważać, żeby nie wpaść w monotonnie dlatego warto przeplatać różne aktywności.
3. Żeby mieć 100% dostęp do gry musisz kupić PoFa (Dostaniesz wtedy również HoTa), no i oczywiście Living story lecz moim zdaniem HoT i PoFa są najbardziej warte kupienia na początek.
4. Jeśli chodzi o crafting to nie ma w nim nic trudnego, zazwyczaj polega na wylevelowaniu prof do 500 lvl i sprawdzenie na stronach typu gw2 efficiency co potrzebujesz aby wytworzyć dany przedmiot.
5. Serwer nie ma znaczenia, jeżeli chodzi o rozgrywkę PVE. Serwer jedynie dotyczy WvW

Po najechaniu kursorem myszki na avatar pojawia się to:
Bez tytułu
i wszystko jasne :rofl: :rofl: :rofl:
Tak dzisiaj WoW, wczoraj FFXIV jutro znowu Aion a pojutrze Bless jak wyjdzie i Ashes of Creation. Gram we wszystkie dobre gry, bo po pierwsze wszystko mi pójdzie na moim potworze, po drugie stać mnie na to. Coś jeszcze?

Gruba drama jest. Lider w ogóle trafił do więzienia

Lider to do choroszczy powinien pojechać za bycie idiotą. Pozdro xar, marny gmie z sunwella.

I co z tego że nick Altu, odkryłeś Ameryke? Po prostu napisałem prawdę a jak wiadomo prawda boli najbardziej :slight_smile:. Plus pisanie postów typu “wyjeb” to gówno nic nie wprowadza do tematu, który przedstawił autor, jeżeli masz coś przeciwko grze to przynajmniej daj jakieś prawdziwe fakty potwierdzające to co piszesz. Chyba, że może wymagam zbyt wiele :thinking:.
PS. Cieszę się twoim szczęściem, że masz super ultra komputer i że jesteś bogaty na tyle aby kupować wszystkie gierki :).

Kto pomoże w tej grze , gram juz tydzień , mam 49 lvl ale potrzebowałbym pomocy kogoś kto zna sie na grze aby powiedział co i jak , bo nie ktorych rzeczy nie rozumie w tej grze , pozdrawiam

No hej
Zapodaj swoje acc albo dodaj mnie Majki.7241
Ewentualnie tutaj pisz na priv

dajcie jakis discord do gw2

Zapytaj na zamknietej grupie na fb guild wars 2 polska bo ja uzywam tylko gildyjnych i/lub friend list
Jak chcesz to do mnie Hysteria#2112