SWTOR-Ossus

Niedawno do gry, w aktualizacji 5.10, weszło masę zmian , a w nich zmieniono systemem gear’owania, dodano nową lokację “Ossus”, 2 nowe World Bossy( Kil’Cik The Swarm Lord i R8-X8), nowe misje Daily dla strony Republiki i Imperium i nowe questy główne kontynuujące historie po dodatku Knights Of The Ethernal Throne. Po ograniu głównej historii planety Ossus kilkoma postaciami po obu stronach konfliktu mogę śmiało stwierdzić, że aktualizacja jest bardzo udana.
Główna historia jest kontynuowana zaraz po ostatnich wydarzeniach z KotET i ma pełno nawiązań do podstawowej historii SWTOR jak i kilka nowych smaczków. By nie spojlerować nikomu powiem tylko tyle, że zostawia po sobie niedosyt i chęć poznania dalszych wydarzeń co jak dla mnie jest bardzo ważne jak na darmową aktualizację. Przypomnijmy, że SWTOR to gra Free-to-play z możliwą opcją zakupu subskrypcji, gdzie subskrypcja dawała dostęp do kolejnych dodatków po podstawowej wersji gry. Dlatego nie spodziewałem się, że ten darmowy dodatek będzie tak dobrze zrobiony. Ale ma też swoje złe strony. Jedną z nich jest to, że historia jest krótka i momentami naciągana, a nowy system gearing’u daje w kość nawet weteranom tej produkcji przez co niektóre Story questy bądź Daily potrafiły być momentami męczące. Drugą z nich jest to, że eksploracja planety jest bardzo utrudniona przez ogromną ilość wszędzie spawn’owanych mobów.
Stwierdzając jest to jedna z najlepszych darmowych aktualizacji jakie ostatnio dostała ta gra i całkowicie demontuje plotki o tym, że gra ta miałaby zostać zamknięta w najbliższym czasie. Mogę śmiało dać, ze swojego punktu widzenia, tej aktualizacji 8,5/10 ze względu na świetnie dopracowaną nową lokację i dobrą historię leczy niestety za krótką i pozostawiającą po sobie niedosyt.