Sytuacja w BDO jest TRAGICZNA!

Juz napisalem ze temat do zamkniecia nie piszcie juz wiecej…
Gdzie moderator, czy ktos tu pracuje?

Dodam jedynie bo nie każdy rozumie. Każdy myśli, że p2w w BDO jest na jakimś śmiesznym poziomie, że wbijam w IS sprzedam dwa itemy i kupuje top gear. Potrzeba wydac około 12.000 euro na jeden przedmiot PEN ( coś ala BS V ). Są ludzie co na to stać ale bez przesady nie każdy odrazu z tym biega.
Wydawcy sami z siebie dali już 3 albo i 4 Pety na Tier 4, mnóstwo pokojówek i innych bzdetów. Inventory slot i weight nie jest nikomu potrzebne bo są infinity poty i koń na, którego ładujesz miliard ton obciążenia i masz z głowy. Oczywiście ten co zapłaci może iść później do tego konia ale to taka drobnostka. Co nie oznacza, że P2W nie ma bo jest ale zupełnie ludzie nie rozumieją na czym polega.

Tak poza tematem, ktoś miałby chwilę czasu i trochę chęci żeby pomóc trochę ogarnąć gierkę? Powrót po jakimś roku - półtora przerwy. Jeśli tak to proszę priv :slight_smile:

Napisz tu co chcesz wiedzieć zawsze ktoś inny też się do informuję.

TO open pvp …kazdy bije kogo chce i robi co chce.

O i tu trafiłeś w sedno o to mi chodzi z tym karmabombingiem odpalasz buffy, a za chwilę wbije tobie się taki typek. A trafisz na gildię która zajmuje się karmabombingiem i potem lecą na ciebie we 4, wytoczysz wojnę to ten typ co te akcje odwalił dostaje ochronkę.

https://www.naeu.playblackdesert.com/en-US/Community/Detail?topicType=18&topicNo=3711&countryType=en-US&returnUrl=/Community?topicType=18&&Page=1
Więcej ludzi jest wkurzonych na karmabomberów https://www.naeu.playblackdesert.com/en-US/Community/Detail?topicType=18&topicNo=3711&countryType=en-US&returnUrl=/Community?topicType=18&&Page=1

czytam te żale i nie rozumiem czy Ci narzekający ludzie nie wiedzą jaką grę odpalają? Odpalasz grę w której open PVP i PK to część mechaniki tak samo jak niekończący się nigdy grind i na prawdę narzeka ktoś na to, że ludzie PKują innych / PKują innych i zabierają im w ten sposób teren do niekończącego się grindu…
Proponuję w takim razie odpalić grę Online gdzie PVP masz tylko na arenach lub duelach na które obie strony muszą się zgodzić.

4lajki

Ale mi nie chodzi że jest open pvp tylko o karma bomberów, bijesz sobie na spocie i nagle wbija tobie się koleś i jak masz to załatwić jak koleś dostaje wara to oficer w gilidi w której jest daje mu ochronkę. Pozostaje PK gdzie to tylko osoba PK traci a frajer uprawiający karma bombing nic nie traci.

ale co ma gildia / oficerowie - spot jak w każdym mmo z open PVP to miejsce gdzie jak coś komuś nie pasuje to możesz go zabić. Nie podoba Ci się, że bije na Twoim spocie to już Twój problem, możesz go peknąć i zbijać karmę, możesz grindować dalej, możesz tupać nogą i iść gdzie indziej. Co ma jakieś dawanie warnów / zgłaszanie do oficerów gildi itp… ludzie ogarnijcie się w takich grach nie ma zasad, będzie chciał wbić Ci na spota to wbije, będzie chciał Cię pknąć jak masz grupę mobów na sobie to Cię pknie i taka to gra. Płacz i jakieś ochronki oficerów…
To już widzę ten płacz jaki by osoby Twojego pokroju robiły jakbyś trafił w L2 na ludzi którzy wbijali Ci rogalem na stota jak biłeś moby z całym pociągiem zgarniętych mobów i robili fake death : D a moby nie mając już go jako targetu zabijały Ciebie : D
A jak giniesz przez moby to była szansa na to, że dropniesz jakiś item, mogło to być coś gównianego z inventory ale mogła być broń lub pancerz : D

2lajki

Ludzie nie ogarniaja ze BDO to open pvp …ludzie majacy po 20 lat nie gralliw takie gry i nie rozumieja istoty open pvp …a obecnie znowu jest nanie trend :slight_smile: albo jestes nobem i farmisz na slabych spotach i sie chowasz albo walczysz i masz spot proste a najlepiej expic w party tylko ludzie mysla ze solo zwojuja :smiley: komiczne sa tez dla mnie gildie w ktoeych nic sie nie dzieje sa zeby byly a jak cos zapytasz z laska odpowiedza …ogoonie comunity bdo jest dosc toksyczne moim zdaniem . Dlaczego ? Wlasnie dlatego ze graja tam w wiekszosci no liferzy. i solo zgredy ktore patrza tylko na siebie. Najlepsi sa goscie i laski na stremie , jak mowia ze w gildi sa ale sie nie socializuja to po cholere wlazisz do gildi ?

1lajk

Ja grałem w L2c3 do c4 najpierw spsem potem OLem, i wiem co to pvp ja narzekam na karma bomberów.
Na przykładzie degeneratów z Black Flag, oni siedzą tylko na morzu i uczą nowych jak karma bombować.
Karma bombing polega na tym że frajer wbija się na spota w naszą rotację i ma nas w dupie, duel wyłączony ochronka gildii jak wytaczasz wojnę jest czyli nie możesz kolesia zabić jak tylko przez PK, on nic nie traci mało tego wróci rozebrany i masz karmę na minusie. A te ścierwo nic nie traci nawet zabrali już utratę 1% expa za śmierć od innego gracza który cię PKował.
Takich Gildii jest więcej co uczą tego żeby mieć w dupie czas innych to ty masz się świetnie bawić, wbijaj się na spota nic ci nie zrobią a jak coś to karma bombuj, potem jak koleś będzie na czerwono to pisz na globalu że tu i tu jest frajer na czerwono. I to my tracimy kamienie ja straciłem w ciul kasy bo mi biżuteria spadła na niższe tiery, bo zostałem dobity przez moby. A taki frajer nic nie traci który zmusił nas do PKowanie go.
Ps. Ja straciłem Arcana mace +4 bo mnie tak załatwił thief na fake dead.
A kolega Spoil straciła Aoba.
Tylko że w L2 osoba która została zabita przez gracza też ponosiła konsekwencje tego że została zabita, a w bdo nic się nie traci.

Znaczy ogółem cały ten DFS to jest rak gry. Fakt zawsze silniejszy jest lepszy ale czasem odpalasz grę i chcesz sobie pograć bo masz godzinkę. Zmiana channelu to 15 min przegrasz duela to patrzysz się w sufit zmieniasz channel znowu jakiś napakowany gość daje ci łomot i co dalej? 30 min w plecy na to, że chcesz pograć?
Tutaj powinno być to inne rozwiązanie ale kłania się cały balans PvP itd.

1lajk

Wy chyba nie widzicie co piszecie…pkujesz typa i czesc nie to 2 3 raz i pojdzie sobie albi zmieniasz spot robisz to samk innemu…no i co ze straciles ? am taka gra …nie chcesz nie graj proste a nie zale wylewacie bo nie macie spota dla siebie. Ludzie idzcie grac w gry gdzie sa dungeony nikt was nie spkuje o ile nie ma opcji pk :wink: naprawde te wasze zale sa smieszne taka gra i tyle nie pasuje nie grajcie. to ze w bdo gildie sa dla beki i ludzie sie nie integruja j nie pomagaja sobie …co zrobic :wink: open pvp to open pvp w l2 tez praktycznie nic nie traciles jak ktos cie ubil…teroche expa i tyle .

Po prostu jest dzicz, ktora pierd… o jakieś dfs ciągle. Idz zobacz w Korei tam czegoś takiego nie ma. Jest wolny spot farmisz, ktoś na nim jest idziesz gdzie indziej.
Twórca tematu i inne tzw. “prosy” niech zapierd… na Arshe i tam pokażcie jakie z Was koksy, a nie dfs i dfs. Nigdy nikomu nie ustąpie spota jak byłem pierwszy.

2lajki

Jedynym frajerem na spocie jesteś Ty jeśli płaczesz o dfs i o karmabombing XD. Jak mi wbija typ na spota to ja go po prostu ignoruję i bije dalej mobki. Odpala się to się bijemy przegrywam mam to w d… biję dalej byłem Tu pierwszy. Koniec końców niszczę gościa psychlogicznie bo odpuszcza XD.

1lajk

Nie ma co mu tłumaczyć gość pewnie nigdy nie grał przedtem w grę z Open pvp. W takich grach przecież nie ma zasad ile razy ktoś czlowieka zgarniał a spota brał jego kolega. Duel o spota to pewnie jakaś ciota wymislila co lubi tracić czasz normalny człowiek a co dopiero grindownik nie pozwoli sobie na stratę minut wspaniałego grindu a co dopiero jak się odpalisz.

Ja nie grałem L2c3-c4 dwa lata, Silkorad 5 lat w nim najdłużej się bawiłem ubijając boty.
Eve online 8 lat od 2005 roku, i w żadnej z tych gier nie jest promowane karmabombowanie, bo ścierwo odradza się w mieście a nie obok spota, gdzie nie masz szansy nawet trochę zbić karmy bo pajac zaraz wraca.

L2 - normą było PK`owanie graczy nawet pod głównymi miastami i BSOE najlepiej do clan halu jak się było odpowiednio ustawionym.
L2 - normą było robienie pociągu i fake death
Eve - normą jest, że gdzie nie polecisz po za Hi-sec tam możesz dostać bęckę od kogoś kto ma 30x droższy statek i Cię zezłomuje zanim w ogóle zdążysz wybrać cel skoku i nie ważne czy Ty byłeś “na spocie” czy tylko chciałeś sobie przelecieć z punktu A do punktu B.
Więc coś słabo grałeś w wymienione gry skoro PKowanie przez randoma albo wbijanie Ci na spota uważasz za coś złego i tragicznego.

Nie uważam za coś złego tylko że niech ten koleś nie zrespi się koło mnie bo o to chodzi. Bo w każdej z tych gier zanim wróciłeś na spota to trochę minęło czasu, a w bdo koleś respi się koło ciebie. W Eve to nie latałem czymś na co nie było mnie stać!