Sytuacja w C9

Witam pograłbym w jakaś grę typu non target i mam parę pytań.
1.Czy gra nadal obsługuje język polski?
2.Jak populacja?
3.Najmniej popularne postacie?Nie chce gram tym co polowa serwera i lubię supportowac/tankowac.
4.Czy warto grac?Rozwija się gra?Ma przyszłość?

  1. Obsługuję ale tylko do momentu, zapewne 50lvl-a jak kiedyś
  2. Tysięcy to raczej nie ma ale myślę, że w endgamie wystarczająco aby nie mieć większych problemów z kupnem przedmiotów czy znalezieniu jakiejś pomocy, w skrócie jest wystarczająca ilość osób, która pakuje w IS aby gra się utrzymywała, inaczej to by już nie istniała
  3. Ja ci powiem jakie są najbardziej popularne klasy i dlaczego; w grze istnieje system skillbooków, które zmieniają niektóre skile o 180 stopni, praktycznie cała gra się zmienia, jak się ma taki " game change skill book" to można grać i mniej popularnymi klasami ale bez takich to nie warto, bo będziesz dungeon robić 30min zamiast 30 sekund… niestety takie różnicę są w klasach. Najlepsze/najpopularniejsze klasy to Gunslinger( bez książek pewnie najlepszy,a z książkami tym bardziej), Viking, Battlemaiden, Valkyrie, Bladedancer, Warden no ale na to wszystko wypadałoby mieć książke chociaż jedną, oprócz Bladedancer gdzie trzeba mieć cały set. Ogólnie o klasach to długo by mówić, gdzie i tak wszystko się to skillbooków sprowadza, niestety to w cale nie jest łatwe je zdobyć, niektórzy i po 5 latach nie trafili tego co chcieli, teraz troche ułatwili bo były eventy z kuponami na ksiażki i sobie wybrać można było.
    W tej grze nie istnieje podział na role, wszystko sprowadza się do DPS , kiedyś scouta brano pod uwagę jako support, bo posiada debuffa zmniejszającego defa, ale aktualnie albo to daje mało albo w ogóle nie działa na nowych mapach, więc jedyne kryterium wyboru to co ma największy dmg tyle, ewentualnie jedna klasa wywali mocne combo w bossa, a inna szybciej wyczyści mobki przed bossem. Jeszcze w sumie podział to STR, a WIS klasy co przekłada się na ceny niektórych przedmiotów, czasem są kolosalne różnicę.
  4. Gra się rozwija dopóki sa ludzie, który wydają kase na IS, są nowości i będą, reworki były nowe mapy lvl itp. nie często ale są, ja po powrocie po 3 latach dowiedziałem się o systemie run, który boostuje dmg niesamowicie i nawet bez ksiażek można się dobrze długo bawić, ale też ich zdobycie od 0 nie jest takie łatwe… Chociaż taki standardowy secik +0 to nawet ludzie z gildi mogą dać bo aż tak dużo ich to nie wyniesie zakupić dla nowej osoby. I one-shotowac można wszystko przez długi czas z takim setem.

Taka ogólna informacja to, że niedługo 1-2tygodnie MOŻE się pojawić Jumping-lvl event, który daje jakiś lvl na start i OP przedmioty na 30dni + coś po wbiciu xxx lvl-a w te 30dni.

Daaaawno nie grałem w c9, ale z tego co pamiętam, najprzyjemniejsze w tej grze było pvp.

Pvp było fajne, aktualnie nawet czasem są turnieje jakieś ale aktualnie jak wejdziesz na Arene to roomów jest 0 i 0 osób na pvp rankedy, są ofc ludzie grający tylko pvp ale to są koxy z takim eq, że nie ma opcji z nimi wygrać. Na pvp trzeba się umawiać, wbić na moment z randomem jest niemal niespotykane, osobiście cięzko mi było nawet daily misje na 1 pvp dziennie robić, musiałem odpalać drugie konto aby sam ze sobą walczyć, bo NIKOGO na pvp nie dało się znaleść.