Sytuacja w karciankach

Witam po ponad roku chciałbym odświeżyć temat i zadać 4 proste lecz konkretne pytania:
1. Czy nowy gracz z czystym kontem ma czego szukać w HS ? Czy bez przygód, boosterów itd. da radę czerpać przyjemność i coś tam grać? Jakieś porady na początek?
2. Czy Gwint jest grą wartą uwagi ? Jak z populacją i czy gra ma potencjał rozwoju. Nie ukrywam, że chodzi o mi o to czy gra ma jakąś przyszłość turniejową i będzie przed graczami stawiać wyzwania ?
3. Czy istnieje jakaś TCG warta uwagi do gry z przeglądarki
4. Na czym jeszcze warto zawiesić oko ?

1. Moim skromnym zdaniem w hs'a można zaczynać grać nawet teraz ze względu na sezony i wbijać 5 rank albo nawet wyżej budget deckami. Ale niestety z przyjemnością z gry nie będzie miało to wiele wspólnego, grindowanie budget deckiem (czyli jakimś aggro) nie jest zabawne i pewnie musiałbyś spyłować wszystko co masz na start żeby ten deck złożyć.

2. Gwint na pewno jest warty uwagi, jest świetnie zrobiony (video jak i audio przebiją hs'a moim zdaniem) ale nie każdemu musi pasować styl gry w gwinta. Uwielbiam karcianki i grałem w większość dostępnych n pc,androida jak i kilka fizycznych-papierowych ale gwint swoją mechaniką mnie odrzuca i nie potrafię zagrywać się w niego godzinami jak w inne tcg, ale to tylko moje odczucia.

3. Duelyst z tego co wiem ma wersję na przeglądarki a sama gra jest genialna i mam ogromną nadzieję że będzie się rozwijać w przyszłości i uzyska większy player base po premierze na smartfonach.

4. Wyżej wspomniany Duelyst, polecam też Eternal Card Game za model f2p który pozwala w krótkim czasie zapełniać kolekcję kart grając areny, i jeszcze Pokemon TCGO za ogromną ilość kart do kolekcjonowania, piękne grafiki, karty foil i ten "feel" w synergiach decków.

Witam, z powodu zaciekawienia Hexem i nowym dodatkiem natchnęła mnie w ogóle myśl na dłuższe posiedzenie w jakimś TCG. Problem niestety polega na tym, że nie chcę angażować się w grę bez przyszłości - chodzi mi o esport turnieje itp. Dlatego do was kieruję prośbę i pytania. Możecie polecić i przybliżyć sytuację gier karcianych na kompa ? Oczywiście poza HS'em bo umówmy się, że sytuację tej gry znam.

Pozdrawiam