Sytuacja w karciankach

Witam, z powodu zaciekawienia Hexem i nowym dodatkiem natchnęła mnie w ogóle myśl na dłuższe posiedzenie w jakimś TCG. Problem niestety polega na tym, że nie chcę angażować się w grę bez przyszłości - chodzi mi o esport turnieje itp. Dlatego do was kieruję prośbę i pytania. Możecie polecić i przybliżyć sytuację gier karcianych na kompa ? Oczywiście poza HS'em bo umówmy się, że sytuację tej gry znam.

Pozdrawiam

Podłączam się do tematu. Szukam karcianki z przyszłością, ale różną od heartstone. Osobiście od niedawna zagrywam się w Duelyst - dla mnie świetna gra. Oprócz standardowych kart mamy jeszcze istotne pozycjonowanie co czyni tę grę znacznie bardziej wymagającą od HS'a. Do tego wszystko w świetnej retro grafice. Niebawem w Early Access będzie Labyrinth. Gra dostała właśnie zielone światełko na steam. Można poczytać o niej u nas: http://mmorpg.org.pl/news/zobacz/to-nie-wiedzmin-4-to-labyrinth-czyli-konkurencja-dla-hearthstone-a . Pokładam w tej grze bardzo duże nadzieje. Jestem niezwykle ciekawy tego połączenia. Marzy mi się dzień, w którym jedna z tych gier zmiecie HS'a z powierzchni ziemi... Co wy o tym sądzicie? Czy są może jeszcze inne karcianki warte uwagi oprócz tych wymienionych przeze mnie?

23.03 otwieraja bete Chronicle Runescape legends od dzisiaj jest head start dla biorących udział w closed becie. Jak dla mnie gra po update dalej jest tak samo "drewniana" i online jest śmieszny ale może akurat Tobie przypasuje. Na tą chwile liczy się tylko HS który nie ma konkurencji specjalnie. I nie zrozum mnie źle bo grałem dobrych pare lat w papierową wersje Mtg a Hex jako klon Mtg powinien być numerem 1. Niestety to co dobre fizycznie nie zawsze sprawdza się w wersji elektronicznej. Hex jest po prostu niepotrzebnie nakomplikowany a HS nie, dostarczając i tak sporo główkowania i kombinacji (jeśli twierdzisz że nie trzeba pozycjonować kart na stole to jesteś w sporym błędzie). Na tą chwilę nic poza Hsem nie ma jakiś większych turniejów ani zaplecza "socjalnego".

Pozostałe karcianki nie mają pieniędzy na takie kampanie reklamowe czy eventy esportowe co Blizzard. Dlatego większość z nich umiera, mimo to, że wprowadzają do gatunku często coś nowego i ciekawego. A wynoszenia HS'a ma piedestały zaczyna już niestety przypominać trochę fanatyzm. Jedna karcianka i koniec, nie ma sensu robić już w ogóle gier w tym sektorze bo jest HS.

Nikt niczego nie wynosi na piedestał to są suche fakty z którymi niektórzy mają problem się pogodzić. Nie ujmuję tu reszcie karcianek każda ma jakiś unikatowy klimat ale esport, obsługa ze strony wydawcy i liczba graczy raczej na poziomie miernym. Chronicle akurat jest zawodem sporym dla mnie bo przez około 2 miesiące kiedy gra była nieczynna nie zmieniło się praktycznie nic. Musze zobaczyć jak wygląda sprawa z przypisaniem konta do e-maila bo chętnie komuś je oddam.

Nikt niczego nie wynosi na piedestał to są suche fakty z którymi niektórzy mają problem się pogodzić. Nie ujmuję tu reszcie karcianek każda ma jakiś unikatowy klimat ale esport, obsługa ze strony wydawcy i liczba graczy raczej na poziomie miernym. 

Ale wiesz. że to wynika tylko z tego, że Blizz ma hajs a tacy twórcy Duelysta nie za bardzo...

A ten hajs im spadł z nieba czy go zarobili na grach?

Wielkiego wyboru nie masz, odrzucając HS od Blizzarda, to jakiekolwiek karcianki warte uwagi (MOIM zdaniem oczywiście) to:

Duelyst,

Hex: Shards of Fate

Spellwaver (moim zdaniem najlepsza - frakcja, bohaterowie, questy, fabuła)

A ten hajs im spadł z nieba czy go zarobili na grach?

No oczywiście, że zarobili go ciężką pracą. Nie mówię że to źle czy coś. Po prostu udało im się + ciężka praca.

Na chwile obecną Duelyst jest dobrym wyborem bo ma bardzo dużo graczy. Wyszukiwanie przeciwnika zajmuje mniej więcej tyle czasu co w Hearthstone i to nawet w najmniej ludnych godzinach (4-7 rano).

Może Faeria, choć trzeba dać jej jeszcze trochę czasu jeżeli chodzi o esport. Gra jest świetna dlatego myślę że ma jakieś szanse sie wybić. Polecam też z karcianek Cards & Castles, jest mało znana ale oferuje bardzo rozbudowana rozgrywkę i niemalże nieograniczone możliwości dostosowania decku do swoich upodobań.

W tym momencie to jeżeli chodzi o karcianki jest tylko kilka tytułów wartych uwagi. Oprócz HS'a jest to:

  1. TES Legends - tutaj niestety gra zaczęła umierać jeszcze przed zakończeniem bety, ale jest to według mnie świetna karcianka
  2. Hex - Podoba mi się wprowadzanie nowych dodatków i praca twórców nad ciągłym ulepszaniem gry. Z tego co mi wiadomo to ilość graczy idzie stopniowo w górę
  3. Gwint - Tutaj to tak do końca nie wiadomo do czego dojdzie gra. Potencjał na pewno jest, ale jestem ciekawy jak to będzie po premierze
  4. Krosmaga - Open beta ruszyła 12 grudnia i można już grać bez kluczy. Według mnie warto sprawdzić
  5. Chronicle: Runescape Legends - Dla mnie dziwna forma karcianki. Mi nie podeszła, ale co osoba to inna opinia :D

Według mnie każda z tych karciane jakiś swój potencjał ma. Prawda jest niestety taka, że jeżeli chodzi o liczbę graczy, turnieje i wydarzenia to na tą chwilę liczy się tylko HS. Mam nadzieję, że chociaż trochę doskoczy do nich Gwint po premierze.

Witam po ponad roku chciałbym odświeżyć temat i zadać 4 proste lecz konkretne pytania:
1. Czy nowy gracz z czystym kontem ma czego szukać w HS ? Czy bez przygód, boosterów itd. da radę czerpać przyjemność i coś tam grać? Jakieś porady na początek?
2. Czy Gwint jest grą wartą uwagi ? Jak z populacją i czy gra ma potencjał rozwoju. Nie ukrywam, że chodzi o mi o to czy gra ma jakąś przyszłość turniejową i będzie przed graczami stawiać wyzwania ?
3. Czy istnieje jakaś TCG warta uwagi do gry z przeglądarki
4. Na czym jeszcze warto zawiesić oko ?

Witam po ponad roku chciałbym odświeżyć temat i zadać 4 proste lecz konkretne pytania:
1. Czy nowy gracz z czystym kontem ma czego szukać w HS ? Czy bez przygód, boosterów itd. da radę czerpać przyjemność i coś tam grać? Jakieś porady na początek?
2. Czy Gwint jest grą wartą uwagi ? Jak z populacją i czy gra ma potencjał rozwoju. Nie ukrywam, że chodzi o mi o to czy gra ma jakąś przyszłość turniejową i będzie przed graczami stawiać wyzwania ?
3. Czy istnieje jakaś TCG warta uwagi do gry z przeglądarki
4. Na czym jeszcze warto zawiesić oko ?

1. Mieć ma, możesz się pobawić, ale przygotuj się na to, że bardzo długo będziesz musiał zbierać golda w grze na przygodę, kupować te nieszczęsne miliony pakietów i raczej nie dojdziesz gdzieś wyżej jak 15 ranga (na początku). Trudno tutaj udzielać jakiś rad, zwyczajnie musisz skupić się na kupowaniu podstawowych boosterów, czasem dokupując najnowszy dodatek. Masz o tyle dobrze, że aktualnie wypadną aż dwie przygody, ale wciąż początek nie będzie należał do najprzyjemniejszych.

2 Gra ma ogromną populacje, jest rozwijana w ogromnym tempie i organizowane są już teraz turnieje o konkretniejsze sumy pieniężne (był nawet news na portalu). Ogólnie jest potencjał, gra się bardzo przyjemnie, do tego pakiety kart lecą jak szalone. Stworzenie decku takiego już naprawdę porządnego to kwestia raczej kilku dni, a nie miesięcy ciężkiego zbieractwa. Ogólnie po wejściu do gry jak chcesz szybko zacząć móc grać na poziomie, to polecam rozegrać kilka partii każdą frakcją i skupić się na dwóch, a pozostałą 3 spalić otrzymując fragmenty wystarczające na stworzenie jakiegoś w miarę dobrego decku, który będzie sobie radził i pomagał w pierwszych chwilach. Na tą chwilę balans jest przyzwoity i każda frakcja sobie radzi, nie ma zdecydowanej wyższości jednego decku nad innymi, widać różnorodność - dodatkowo ludzie cały czas kombinują, wynajdują nowe sposoby gry. Aktualnie grając zapewniasz sobie lepszy start już po wyjściu gry - będzie wipe, jednak za każde 5 poziomów otrzymasz 2 beczki, jak również za każdy poziom rankingowy otrzymujesz kolejne 2. Bardzo szybko można się więc dorobić 30 darmowych pakietów na start gry

3. http://www.tradecardsonline.com/ - tutaj masz większość karcianek. Poza tym nie znam nic

4. Pokemony TCG to aktualnie chyba najlepsza i najbardziej uczciwa gra. Jest też Shadowverse - aczkolwiek jego nie ogrywałem.

Ze swojej strony mogę polecić Faerię, która łączy karciankę i grę strategiczną, a przy okazji garściami czerpie z Magic: The Gathering :) Co ciekawe, RNG jest znikome oraz sklepik nieinwazyjny.

Ze swojej strony mogę polecić Faerię, która łączy karciankę i grę strategiczną, a przy okazji garściami czerpie z Magic: The Gathering  Co ciekawe, RNG jest znikome oraz sklepik nieinwazyjny.

Znam, kupiłem EA, byłem mega zadowolony ale gra nie ma przyszłości niestety. Dla zabawy samej - 1 meczyk warto. Natomiast coś takiego jak scena nie istnieje i nie stawia żadnych wyzwań.

Z tym akurat kłóciłbym się, czy nie ma żadnej przyszłości - jest to jedyna karcianka, której nie odpuściłem sobie i gram z przyjemnością. Co do sceny to rzeczywiście, średnio widzę e-sport, ale nie wszyscy tego potrzebują ;) Dla mnie to ciekawa alternatywa i miła odskocznia od tego, co oferuje rynek. Zwłaszcza, że tutaj czuję, że kontroluję to, co dzieje się w bitwie. To tylko moje zdanie, oczywiście.

Z tym akurat kłóciłbym się, czy nie ma żadnej przyszłości - jest to jedyna karcianka, której nie odpuściłem sobie i gram z przyjemnością. Co do sceny to rzeczywiście, średnio widzę e-sport, ale nie wszyscy tego potrzebują  Dla mnie to ciekawa alternatywa i miła odskocznia od tego, co oferuje rynek. Zwłaszcza, że tutaj czuję, że kontroluję to, co dzieje się w bitwie. To tylko moje zdanie, oczywiście.

Sam ubolewam nad stanem Faerii bo gra jest genialna ale playerbase jest smutny. Niestety. Wolałbym żeby fearia była na miejscu HS'a mimo tego że lubię gry blizzarda

Dlatego ja zapraszam znajomych do gry i wkręcają się :) Gra zasługuje na uwagę, bo jest dobra i oferuje coś innego ^^

Witam po ponad roku chciałbym odświeżyć temat i zadać 4 proste lecz konkretne pytania:
1. Czy nowy gracz z czystym kontem ma czego szukać w HS ? Czy bez przygód, boosterów itd. da radę czerpać przyjemność i coś tam grać? Jakieś porady na początek?
2. Czy Gwint jest grą wartą uwagi ? Jak z populacją i czy gra ma potencjał rozwoju. Nie ukrywam, że chodzi o mi o to czy gra ma jakąś przyszłość turniejową i będzie przed graczami stawiać wyzwania ?
3. Czy istnieje jakaś TCG warta uwagi do gry z przeglądarki
4. Na czym jeszcze warto zawiesić oko ?

1. Ostatnio nudziło mi się na EU i wybrałem się na US. Nie mam tam kupionej żadnej przygody ale miałem nieco kart classic z racji zagrania paru aren i dostania jakiegoś powrotnego pakietu za nielogowanie się(około 9 paczek classic). Dodatkowo miałem paczki old gods (13szt) i gadzetan (6szt) za wykonanie jakiś questów w dniach ich premier. Ogołem 0 legend, używając około 2200 prochu zrobiłem deck i ruszyłem na mecze rankingowe. Po około 3 dniach takiej zabawy mam rank5. Tak wiem nadrabiałem skillem, tak wiem poziom intelektualny w US nie jest taki jak w EU (czasem mają kłopoty do 10 policzyć), tak wiem talia to popularny aktualnie warrior z piratami. Ale finalnie wszystko się da jak się chce a nie marudzi tylko na pay to win i rng.

2. Nie wypowiem się bo robię tak na tematy na których się nie znam

3. jak wyżej

4. Ostatnio natknąłem się na grę Eternal card game, chyba pierwszy raz coś oprócz HS co przytrzymało mnie dłużej niż 5 meczy przy stole. Jest to klon Magic the gathering ale nieco uproszczony. Gra jest na steam w early access. Nie wiem jak na tą chwilę wygląda baza garczy ale komentarze i oceny gra zbiera bardzo dobre.