Sytuacja w LoTRO

Myślałem żeby rozpocząć swoją przygodę z LoTRO ale nie chciałbym tak dużego clienta ściągać w ciemno...

Jak wygląda tam sytuacja hm ? Znajdą się jeszcze tam ludzie ? Jeśli tak to jaki jest to "rodzaj" graczy : można się z nimi dogadać czy może powinienem się przygotować na samotną grę w MMO ?

Czy na forum znajdują się jeszcze jacyś aktywni gracze LoTRO ?

W LOTRO jak zawsze jest dużo graczy. Bardzo trudno uogólnić społeczność gry ,ale w LOTRO jak najbardziej są mili gracze.

tak jak wyżej, nie trudno o bratnią duszę, przyjemnie się gra, i bardzo ludzie pomocni są(o dziwo strasznie mało oszustów widziałem w tej grze)

ps. aż bym wrócił do LOTRO ale... limit. :(

A to ze względu na to ,że gra dużo wymaga od gracza. Nie tylko ze względu na Turbine Shop ,ale samą rozgrywkę. Taka sama sytuacja jest w Dungeons & Dragons. Nie spotkałem tam żadnych tz. "polaczków". Zazwyczaj ich gra kończy się na Korthos Island.

Można by niby zamknąć temat ale AnubisKing wspomniał coś o jakimś limicie. Powiedz mi czy jest on związany z grą czy może to jakiś osobisty przypadek ?

To może ja się wypowiem na temat limitu... a więc, jako free gracz jesteś bardzo ograniczony: możesz sworsyć max 2 postacie na Acc, expisz wolniej, zbytnio pisać nie możesz z innymi, różnego typu limity... wklejam tu część z FAQ ze strony www.lotronline.pl Miłej Lekturki ;)

Czy ta gra jest za darmo?

Nic na tym świecie nie jest za darmo, ale jeśli pod pojęciem "darmo" rozumiesz tylko tyle, że nie trzeba za coś płacić pieniędzmi, to tak, LOTRO jest za darmo. Wiele rzeczy w grze jest zablokowanych i aby je odblokować należy je wykupić specjalną walutą nazywaną Turbine Points (w skrócie TP) lub LOTRO Points.

Co to znaczy gracz VIP, Premium lub F2P?

W grze można mieć jedno z 3 wyżej wymienionych rodzajów kont.

Konto F2P posiada gracz, który nigdy nie wydał prawdziwych pieniędzy na grę, takie konto posiada wiele ograniczeń jak np. dostęp do questów z tylko 3 początkowych lokacji (resztę trzeba wykupywać w postaci questpacków za TP), 3 plecaki (z 5 dostępnych), nie może w grze handlować złotem z innymi graczami, ma limit posiadanego złota (golda) ustawiony na poziomie 2g, ma ograniczenia w korzystaniu z czatu w grze, nie może wystawiać aukcji i kilka innych.

Konto VIP posiada osoba, która wykupuje comiesięczną subskrypcję, dzięki temu ma zniesione (na czas subskrypcji) prawie wszystkie ograniczenia w grze i dodatkowo za każdy miesiąc bycia VIPem dostaje 500 TP. VIPem można tez zostać na miesiąc po zakupie podstawowej wersji gry Shadows of Angmar.

Graczem Premium jest gracz, który choć raz zakupił TP za pieniądze lub był wcześniej graczem VIP. Gracze Premium mają zniesione, lub złagodzone, niektóre ograniczenia w grze, jak np. mogą handlować złotem z innymi graczami, mogą wystawiać aukcje, limit złota na postaciach jest podniesiony do 5g, mają mniej ograniczeń w korzystaniu z czata.

Jakie dokładnie zalety ma bycie graczem VIP?

Dostajesz co miesiąc 500TP, nie masz limitu posiadanego golda, masz dostęp do wszystkich questów z Shadows of Angmar (czyli tych które prowadzą do zdobyci 50 poziomu), nie masz ograniczeń w korzystaniu z poczty w grze i czata, masz priorytet w logowaniu do gry w przypadku zbyt dużej liczby jednocześnie grających graczy i kolejek, masz 5 toreb (bagów), masz 20 slotów w wardrobe (miejsce do przechowywania ubrań mających charakter jedynie kosmetyczny), możesz brać udział w Monster Play, nie musisz płacić za odblokowywanie slotów na traity, możesz wydawać destiny points, dostajesz tzw rest XP, możesz mieć o 2 postacie więcej na każdym serwerze, riding skill może zdobyć w grze zamiast kupywać w Lotro Store, możesz używać swift travel. Ufff, to tak z grubsza.

Ograniczenie posiadanego golda (złota).

Postacie na kontach f2p i premium mają limity golda, nie oznacza to jednak, że gold zdobywany po dojściu do limitu na zawsze znika. Gold nadal sie akumuluje lecz na tzw. rachunku escrow. Nie masz do niego dostępu dopóki nie zniesiesz limitu golda (wykupując go w LOTRO Store lub zostając VIPem). Dostępu do tego golda nie dostaniesz poprzez wydanie tego normalnie posiadanego, tzn. że jeśli przykładowo osiągniesz limit 2g jako gracz F2P (5g jako premium) i zarobisz dodatkowe 1g, które zostanie zdeponowane na rachunku escrow, a następnie wydasz część swojego golda tak, że zostanie ci 500s (0,5g), to w rezultacie będziesz miał do wydania 500s i 1g na escrow - nadal niedostępne.

Ograniczenia w korzystaniu z czata.

Gracze F2P mają ograniczenia w korzystaniu z funkcji /tell czata (prywatna konwersacja 2 osóB). Funkcja ta jest dostępna, lecz po wysłaniu wiadomości do jednej osoby gracz nie może odezwać się do kolejnego gracza (innego niż ten z którym już rozmawia) poprzez /tell w ciągu następnych 30 sekund. Istnieje również niewielkie ograniczenie w częstotliwości wysyłania kolejnych wiadomości do tej samej osoby, co ma zapobiec spamowaniu. Gracze premium mają mniejsze ograniczenia i mogą jednocześnie rozmawiać poprzez /tell z kilkoma graczami.

Ograniczenia w handlowaniu goldem.

Gracze F2P mogą otrzymywać gold od innych graczy, ale sami nie mogą go nikomu oddać, nawet przy wymianie gold za przedmioty (z innymi graczami).

Nie są to jakieś ciężkie ograniczenia chociaż mogą być irytujące hmm...

Tak więc czy mimo tych ograniczeń, warto zagrać w LoTRO ? Część udostępniona za free starczy tak mniej więcej na ile ? (W sensie lvl'a czy coś w tym stylu bo czasu gry zależy od samego gracza)

Moim zdaniem warto grać pomimo tych ograniczeń, sam gram w chwili obecnej od 3 dni i bawię się świetnie, darmowa zabawa starczy ci mniej więcej do 30lvl, później wystarczy kupić kolejną krainę, która droga nie jest. (kosztuje 595TP, ja na samych DEEDsach (osiągnięcia za które dostajemy TP) zarobiłem 135TP, a mam dopiero 14lvl, a SMSem mogę kupić 120TP za 3zł z groszami).

Ok,no to wszystko co chciałem wiedzieć ;)

Temat można zamknąć.

Ja mam jeszcze pytanko, gram w lotro już od jakiegoś czasu (mam 30lv) i chciałbym zakupić Vipa. Czy my jako europejczycy możemy płacić tylko w euro ? bo po wprowadzeniu danych mojej karty kredytowej tylko taką mam możliwość...

Myślałem żeby rozpocząć swoją przygodę z LoTRO ale nie chciałbym tak dużego clienta ściągać w ciemno...

Jak wygląda tam sytuacja hm ? Znajdą się jeszcze tam ludzie ? Jeśli tak to jaki jest to "rodzaj" graczy : można się z nimi dogadać czy może powinienem się przygotować na samotną grę w MMO ?

Czy na forum znajdują się jeszcze jacyś aktywni gracze LoTRO ?

Tak tylko Euro. Za 3 mące wyszło mi 114zł w przeliczeniu, a zabawa przednia. Questów masa, aż za dużo, klimat i dojrzałe community. Polecam gildię Szara Przystań.

Witam. Pytanko.
Jak złapać kogoś z gildii Szara Przystań ? Jakieś nicki/Discord, lub stronka do kontaktu ?
Pytam, bo był bym zainteresowany dołączeniem.
Dzięki za odp.

Jak wygląda aktualnie sytuacja, który serwer najlepiej wybrać żeby spotkać Polaków lub polskie gildie i czy istneiej gdzieś jakaś polska społeczność na fb?

Evernight

1lajk

Sam wczoraj pobrałem grę i założyłem postać. Największy serwer europejski pod względem populacji to Evernight, w okolicach 21-22 zdarzają się kolejki (wczoraj to było ok. 600, dołączenie trwało ok. 15 minut). Polecam dołączyć na discord, gracze są bardzo pomocni i można uzyskać wiele informacji na temat contentu, a większość rekruterów gildyjnych posiada odpowiednią rangę, dzięki której można poinformować ich o tym, że poszukujesz gildii (oczywiście na odpowiednim kanale).

Trafiłeś na jakieś Polskie gildie?

PS. Daj link do dc

Wybacz, zapomniałem sprawdzić forum przez weekend i dopiero dziś się zalogowałem. Link do discorda znajduje się tutaj: https://discord.me/lotrodiscord
Spotkałem w mieście gracza z gildii Szara Przystań, innych nie widziałem, a sam aktualnie nie dołączyłem do żadnej z gildii.