Sytuacja z New World'em

Dzień dobry,
jak wygląda aktualnie sytuacja graczy oraz contentu w New World oraz co kupić na steamie jeśli już.
Pykam ostatnio w GW2 i miło spędzam w niej czas, ale szukam też czegoś jeszcze dodatkowo z nieco lepszą oprawą graficzną. Aktualne promocje na steamie kuszą (kupiłem zresztą dodatki do właśnie GW2) i zastanawiam się nad New World, ale czy warto? Sa jakieś boty? Solo można się dobrze bawić? I jak wygląda sytuacja z rozwijaniem gry (nie jestem w jej temacie). Jakbyś ktoś z aktywnych graczy i tych znających sytuację mógł się wypowiedzieć? Ogólne pytaia o NW: Czy jest żywa gra? Czy dużo osób gra? Łatwo zacząć teraz? Ile pieniążków odłożyć na jakieś płatności w grze (jeśli są i jakie?) oraz co kupić na steamie (Standart?Deluxe? Póki co innych dodatków Azoth i Elysium może nie za taką cenę jeśli nie wiem czy pogram dłużej).

Można solo. Od premiery dużo się zmieniło i gra się na prawdę fajnie. Polecam też dodatek.

2lajki

p2w jest wszędzie bo mozna kupić konto każdej gry. Tutaj raczej realnie można dojsc do max gearu nie tak szybko jak w gw2 ale i nie tak wolno jak w BDO.

no, w diablo 4 to contentu faktycznie nie ma

Ja grałem na beta i premierę, lecz siadł komputer … gra jak dla mnie bardzo przyjemna i warta uwagi. Solo bez problemu, ale po osiągnięciu full lvl na końcowych instancjach już by się przydało towarzystwo ale do tego czasu jakaś gildia bankowo się znajdzie. Gildia ważna rzecz jak interesują wojny które są dość fajne

Mógłbym się rozpisywać ale powiem to tak jak chcesz przejść grę dojść do max poziomu i wymaksować ( pancerz, broń) to oki ale jeśli jesteś graczem pve to contentu jest mało bo end game niema podstawka fabularna starcza na 48h a dodatek na 5-6h a jak jesteś graczem pvp to się odnajdziesz odrazy mówię aktualny crafting się nie opłaca robić to jest najgorsza część tej gry

Na jakim serwerze w NW gra najwięcej Polaków aktualnie? Orientuje sie ktos?

Powiem tak , grałem od początku , gra teoretycznie ma questy i duzo mobków itd ale content na endgame poprostu ssie , zbieranie skrzynek to przytlaczające zajęcie, chest runy są monotonne, pływania nie dodali, czekam na gre typu ashes of creation gdzie są mechaniki :slight_smile: tutaj niestety grind skiny i pvp

1lajk

Zgadzam się. Użytkownikiem Horpido w 99% niestety ashes od creation po tych płatnych alfach zaczynam powątpiewać czy to nie scum ale wracając NW to totalna lipa w sumie to jedna z tych gier co pograsz miesiąc w dodatek i trzeba czekać do następnego ale czy się opłaca cZekac na dodatek za 150zi i grać fabułę 3=4h i resztę maskować gear

No ale przyznam, że opinie bardziej pozytywne na steamie i chyba nie jest tak łatwo skończyć maks ekwipunek żeby się nudzić tak szybko, będzie chociaż jakieś 1000h gry czy szybciej się skończy zabawa?

W diablo jest …

tzn swiat jest calkiem ładny , craft troche w stylu albiona tylko w innej oprawie, ale żeby ograc caly kontent to musisz miec dlc za 170 ziko :smiley: czy tam 130, gra byla b2p i naprawde przeginka jest z tym dlc bo zabrali starą mape i poprostu wsadzili nowe itemy to wszystko, troche brakuje dopracowania niestety. Podsumowując pograsz z jakies 600h , ale pod koniec zobaczysz to samo co my :slight_smile:

Czyli rozumiem że w sumie to aż tak nie warto kupować? Śmigać sobie w GW2 na dodatkach nadal i wyjdzie mi to najlepije? Czy masz inne polecane tytuły?

Poczekaj jeszcze na rozwoj sytuacji , styczen luty moze wyjdzie cos ciekawszego :slight_smile:

A może nie rozczulać się i zacząć przygodę z WoW? Czy jako nowemu graczu będzie mi ciężko wejść? Nigdy nie próbowałem, ale ostatnio udało mi się znów wciągnąć w MMORPG’i, ale wiadomo w GW2 lekko mniej graczy raczej

sam ogrywam ESO :slight_smile:

mam tak samo eso is the best

A w ESO co musze kupić? To jest tylko jakaś podstawkka, kupuje i gram, czy trezeba coś dokupić bądź jakis abonament?

podstawka a eso plus jest opcjonalny ale bardzo przydatny jak niechce ci sie co chwila latac do kupca bo masz nieskonczony plecak na surowce warto kupic necrom dla arkanisty jest bardzo op klasa na tą chwile albo mozna kupic tylko arkaniste

Ale to jak już opłacać coś miesięczne to nie lepiej WoW? Jakby wydaje się być ogromnym tytułem i raczej nie do wygryzienia z rynku, choć ostatnio podobno coś ma się gorzej, jak to w końcu wygląda z WoW’em?