Sytuacja

Obecnie jest najgorsza meta od początku gry, czyli tak zwana meta tanków. Nie opłaca się teraz grać, poczekaj z 3 patche jak Riot to ogarnie, i dopiero zagraj, Sam tak robie obecnie.

Najgorsza? Że niby czasy, kiedy królowali ADC, a reszta graczy mogła się w nos pocałować były lepsze? Bzdura. Nie jest wybitnie dobrze, ale bywało gorzej.

Dostał również nerf [R] - ale tu nie chodzi o zmianę u Zeda. Na balans bohaterów patrzy się szerzej :D no chyba, że rozmawiamy o bardzo niskim poziomie rozgrywek. Zed nie jest dobry pickiem, gdy obecna meta game definiuje 2 lub 3 lub nawet 4 tanków w zespole, co jest normą po prowadzeniu cinderhulka. Peel jest o wiele dłuższy i Zed nie jest w stanie w TF za żadne skarby zabić targetu. 1vs1 zabija prawdopodobnie większość z wrogów, tylko co z tego jest obecnie beznadziejnie słaby w teamfightach i nie prowadzi zespołu do wygranej. Z Katarina jest obecnie podobny problem, ta jednak ma również obecnie katastrofalny laning phase i obecni bohaterowie Tier I są na nią oczywistym counterpickiem

% takie same? Chyba człowieku nie wiesz o czym mówisz przez większość sezonów widełki były od 35 do 65 %.

Serio wiem co mówię wbiłem już 14 razy Diament+ (Główne konto+ 2 smurfy) począwszy od s2 (w s1 miałem tylko jednego diaxa) i jestem właścicielem największego portalu w Polsce o LoLu. Serio wiem co mówię, jeśli chodzi o theorycrafting - to mój konik :F - ze skillem gorzej xD bo jestem za stary na gry i nie mam na nie czasu dlatego zawsze utykam na połowie diaxa, co jak na casual gamera uważam za sukces

Obecnie jest najgorsza meta od początku gry, czyli tak zwana meta tanków. Nie opłaca się teraz grać, poczekaj z 3 patche jak Riot to ogarnie, i dopiero zagraj, Sam tak robie obecnie.

Meta tanków jest 10-krotnie mniej toksyczna, aniżeli poprzednie mety assasinów czy ADC. Walki są dłuższe, istnieje dzięki temu więcej rozwiązań taktycznych i człowiek ma czas a redakcję. W przypadku poprzednich "meta" toksyczność była ogromna, bo nie było jakichkolwiek kontr na pewne zagrania (np. Flash + DFG + Combo/Lub Poke meta, która istniała X czasu). Obecnie wszystko da się jakość podejść.

Oczywiscie, ze meta na ADC była lepsza, w końcu to są carry, więc maja carrować. Obecnie od tego jest sejuani/gragas i paru innych, którzy ze względu na bardzo duży bazowy DMG niszczą. Podtrzymuje, że to najgorsza meta jaka była w lol'u

Dostał również nerf [R] - ale tu nie chodzi o zmianę u Zeda. Na balans bohaterów patrzy się szerzej no chyba, że rozmawiamy o bardzo niskim poziomie rozgrywek. Zed nie jest dobry pickiem, gdy obecna meta game definiuje 2 lub 3 lub nawet 4 tanków w zespole, co jest normą po prowadzeniu cinderhulka. Peel jest o wiele dłuższy i Zed nie jest w stanie w TF za żadne skarby zabić targetu. 1vs1 zabija prawdopodobnie większość z wrogów, tylko co z tego jest obecnie beznadziejnie słaby w teamfightach i nie prowadzi zespołu do wygranej. Z Katarina jest obecnie podobny problem, ta jednak ma również obecnie katastrofalny laning phase i obecni bohaterowie Tier I są na nią oczywistym counterpickiem% takie same? Chyba człowieku nie wiesz o czym mówisz przez większość sezonów widełki były od 35 do 65 %. Serio wiem co mówię wbiłem już 14 razy Diament+ (Główne konto+ 2 smurfy) począwszy od s2 (w s1 miałem tylko jednego diaxa) i jestem właścicielem największego portalu w Polsce o LoLu. Serio wiem co mówię, jeśli chodzi o theorycrafting - to mój konik :F - ze skillem gorze xD bo jestem za stary na gry i nie mam na nie czasu dlatego zawsze utykam na połowie diaxa, co jak na casual gamera uważam za sukces Meta tanków jest 10-krotnie mniej toksyczna, aniżeli poprzednie mety assasinów czy ADC. Walki są dłuższe, istnieje dzięki temu więcej rozwiązań taktycznych i człowiek ma czas a redakcję. W przypadku poprzednich "meta" toksyczność była ogromna, bo nie było jakichkolwiek kontr na pewne zagrania (np. Flash + DFG + Combo/Lub Poke meta, która istniała X czasu). Obecnie wszystko da się jakość podejść.

Ta twoja strona internetowa czerpie wszystko z stron zagranicznych mogę ci wysłać ,że 15 newsów na tej twojej stronie pochodzi z innego zagranicznego to tak trochę

pudelek i nigdy nie napisaliście o tym pierwsi. Gdybyś miał jakieś swoje osobiste kontakty jak jak red..... to bym mógł po gratulować. Każdy kto po pracy nie ma nic do robienia ,albo też jej nie ma może zrobić taką stronę. O ile to w/g twoja strona bo ja mogę zrobić sobie nick Nikko013 i mówić ,że jestem właścicielem mach.....a.

Takich stron jest jak grzybów po deszczu. To świadczy tylko o tym ,że masz spor wolnego czasu w domu więc to na pewno jakiś "achievement" ,a nie o tym że się znasz.

To tak jak ja bym był stolarzem i pracował w zakładzie z prawdziwego darzenia ,a mój kolega również byłby stolarzem tyle ,że on by skręcał na taśmie.

Chociaż może i się znasz ,ale bez takich bajek 65% albo 35% wyślij mi takie statystyki z SR SOLO Q w s3 albo s4 bo ja nie zauważyłem ,żeby jakaś postać byłą tak opektowa jak jax kiedyś który miał bodajże 68% w lutym 2010 roku

Wystarczy wpisać "win percentage champions league of legends" zobaczyć po sezonach na summoners rift i nie bardzo widze tutaj nawet 40% przegranych a 60% wygranych xD.

A nie jest nawet team i ss ,że sona ma 70% na aramie.

Nie chodzi o to ,że kłamiesz czy coś tylko z czystej ciekawości. Sam nie sprawdzałem tego za bardzo bo gram postaciami ,których pickowanie to rzadkość typu S4/S3 wtedy to z nunu na jungli się śmiali czy gragasem ,który stracił w s4 swoją wartość. Nie wydaje mi się po prostu tak duży procent. Ja grając teraz Zedem nie wiedzę jakieś dużej różnicy,

I skoro się znasz to powiedz mi czemu zaczeli grać tym Nunem dostał jakieś poważne buffy czy coś? I czy rengar stracił coś byłem zaskoczony pikując go gdzie jest naszyjnik? Chodzi mi o S5.

Rengar ma necklace jako pasywkę. Wcześniej z itemu normalnego zrezygnowali bo zajmował miejsce i zamiast niego zrobili trinketa (zmniejszyli jego moc, ale usunęli także tracenie stacków), a później postanowili przenieść go na pasywkę i dać mu klasyczne trinkety. Obecnie powiedziałbym że jego gra polega na tym co zawsze - wbij 6, włącz ulta i zabij squishy w ciągu ułamka sekundy. Jeśli się uda, coś robisz; jeśli nie, to czekasz do kolejnego ulta.

Nunu grają, bo gra nim jako tankiem to coś zwyczajnego. Podejrzewam, że dodatkowy smite i możliwość podkradania jungle wroga ma też coś do rzeczy.\

Meta tanków jest MNIEJ toksyczna niż meta ADC. Głównie dlatego, że fed ADC może ściągnąć prawie każdego na kilka AA, a sposobów na skontrowanie tego za bardzo nie było (m.in. ze względu na moc BotRKa). Obecnie gra jest bardziej stonowana i granie innymi champami ma sens. Nie mówię że jest idealnie - postać idąca czysto w tanka nie powinna mieć zbyt wiele obrażeń... ale wolę to niż ADC/Assassin mety, gdzie wystarczał jeden minimalny błąd by zostać zjedzonym bez szans na reakcję.

(Poza tym META sprawdza się na teamach, które świetnie ogarniają grę. Są champy które niby w ogóle do mety nie pasują, a które potrafią zniszczyć przeciwnika - czy to przez zlekceważenie, czy przez brak umiejętności skontrowania ich... Ba, nawet od tradycyjnego ADC na bocie można odejść jeśli potrafi się zdominować linię.)

Ta twoja strona internetowa czerpie wszystko z stron zagranicznych mogę ci wysłać ,że 15 newsów na tej twojej stronie pochodzi z innego zagranicznego to tak trochę pudelek i nigdy nie napisaliście o tym pierwsi. Gdybyś miał jakieś swoje osobiste kontakty jak jak red..... to bym mógł po gratulować. Każdy kto po pracy nie ma nic do robienia ,albo też jej nie ma może zrobić taką stronę. O ile to w/g twoja strona bo ja mogę zrobić sobie nick Nikko013 i mówić ,że jestem właścicielem mach.....a. Takich stron jest jak grzybów po deszczu. To świadczy tylko o tym ,że masz spor wolnego czasu w domu więc to na pewno jakiś "achievement" ,a nie o tym że się znasz.To tak jak ja bym był stolarzem i pracował w zakładzie z prawdziwego darzenia ,a mój kolega również byłby stolarzem tyle ,że on by skręcał na taśmie.Chociaż może i się znasz ,ale bez takich bajek 65% albo 35% wyślij mi takie statystyki z SR SOLO Q w s3 albo s4 bo ja nie zauważyłem ,żeby jakaś postać byłą tak opektowa jak jax kiedyś który miał bodajże 68% w lutym 2010 roku Wystarczy wpisać "win percentage champions league of legends" zobaczyć po sezonach na summoners rift i nie bardzo widze tutaj nawet 40% przegranych a 60% wygranych xD. A nie jest nawet team i ss ,że sona ma 70% na aramie. Nie chodzi o to ,że kłamiesz czy coś tylko z czystej ciekawości. Sam nie sprawdzałem tego za bardzo bo gram postaciami ,których pickowanie to rzadkość typu S4/S3 wtedy to z nunu na jungli się śmiali czy gragasem ,który stracił w s4 swoją wartość. Nie wydaje mi się po prostu tak duży procent. Ja grając teraz Zedem nie wiedzę jakieś dużej różnicy,I skoro się znasz to powiedz mi czemu zaczeli grać tym Nunem dostał jakieś poważne buffy czy coś? I czy rengar stracił coś byłem zaskoczony pikując go gdzie jest naszyjnik? Chodzi mi o S5.

----------------------------------

Bo prowadzenie serwisu informacyjnego polega właśnie na zbieraniu newsów w jedne miejsce. Tak działają portale - każde - onet czy cokolwiek innego. Więc trochę taki zarzut z czterech liter w stylu "Głupi piekarz robi bułki nie ze swojej mąki" - taką logiką trochę się ośmieszasz. Oprócz newsów wilcza część to artykuły własne, które sami wymyślamy od zera. Wyobrażasz sobie, że zamiast brać informację nowym bohaterze z dobrego źródła sam mam wymyślać fikcję? Jeśli mój portal jest najpopularniejszy, to chyba właśnie takiego czegoś ludzie oczekują prawda? To sukces i świadectwo dobrze wykonywanej roboty. Fakt podobnych stron jest jak grzyby po deszczu, ale od 2 lat moja posiada największe statystyki i renomę. Wiele osób jest "mądrych" jednak o dziwo, nikt lepszego serwisu nie zrobił i go lepiej nie prowadził =)

Nie muszę jakiemuś gówniarzowi z forum udowadniać kim jestem. Może jeszcze mam dowód osobisty i kartkę z Twoim nickiem pokazać na streamie? Bitch pls :D (Swoją drogą jak widzisz mam tutaj konto od 5 lat... no tak 5 lat temu zacząłem się podszywać pod Kasaharę - trochę dziurawa teoria).

Widzę, że zabolały Cię cztery litery. Trochę żałosne. Bo nie mam pojęcia z jakiego powodu. Ja odniosłem się do Twojej wypowiedzi o bohaterze. Nigdzie Ciebie nie zaatakowałem, dlaczego Ty to robisz? Nie mam pojęcia. Przybij piątkę i wyluzuj pośladki, bo nie ma żadnego powodu do spiny.

Dowód na win Ratio? Proszę http://lolmatches.com/championstats/1.0.0.138/R - 35-58 % rozstrzał - bardzo mało bohaterów z około 50 % win ratio. Poklikaj w inne patche z sezonu 3-4 zobaczysz wielu bohaterów z 56-59 %). Obecnie 90 % postaci znajduje się między 47-53 % (http://www.lolking.net/champions/=. Ciężko jest znaleźć działającą stronę z danymi działającymi przed połową sezonu 3 (patchem 3.13), ponieważ wcześniej API działało trochę inaczej - ALE OBIECUJĘ, że i takiej formie Ci to znajdę niedowiarku. Gdyby z tych dwóch danych zrobić wykresy win ratio i je nałożyć na siebie różnica by była OGROMNA, gra w ostatnie 2 lata została bardzo zabalansowana. Masz tu na dowód temat z forum Gdzie ludzie piszą o 60-75 % u Thresha/Vlada/Kassadina/Zyry/Xina/Alistara - a było o wiele więcej takich przypadków zazwyczaj po wypuszczeniu bohatera lub po jakimś buffie (z pewnością Ryze również był powyżej 60-65 %, Jax również). Jak widzisz to nie bajka, mnie raczej pamieć nie myli - gram regularnie od samej bety

--------------------------------------------

Dlaczego Nunu zaczął być grany? Wcześniej jego problemem było mid game w jungli. Z początku jak bestia czyścił campy, później przez brak AoE zaczynał tracić levele. Obecnie dzięki cinderhulkowi junglowanie w mid game jest o wiele szybsze i nie zostanie on w tyle. Kolejny argument to zmiana orientacji najlepszych picków na ADC, trochę w kąt odeszli Ezreal/Corki/Lucian na TF, obecnie bardziej pożądani są Hyper Carry bazujący również na AS w late game- Nowa Ashe/Jinx/Sivir/Graves, gdzie Nunu dzięki swojemu [W] posiada z nimi o wiele większą synergię. Ostatnim powodem jest zmiana mety na bardziej "tank", bardziej są preferowane postacie defensywne, które mogą zrobić "peel" czyli zyskiwać czas dla własnego AD Carry, aby ten mógł zabić przeciwny front lane.

------------------------------------------

Rengar dostał tylko kilka zmian w mechanice. Naszyjnik nadal jest, tylko nie zajmuje miejsca w ekwipunku

----------------------------------Bo prowadzenie serwisu informacyjnego polega właśnie na zbieraniu newsów w jedne miejsce. Tak działają portale - każde - onet czy cokolwiek innego. Więc trochę taki zarzut z czterech liter w stylu "Głupi piekarz robi bułki nie ze swojej mąki" - taką logiką trochę się ośmieszasz. Oprócz newsów wilcza część to artykuły własne, które sami wymyślamy od zera. Wyobrażasz sobie, że zamiast brać informację nowym bohaterze z dobrego źródła sam mam wymyślać fikcję? Jeśli mój portal jest najpopularniejszy, to chyba właśnie takiego czegoś ludzie oczekują prawda? To sukces i świadectwo dobrze wykonywanej roboty. Fakt podobnych stron jest jak grzyby po deszczu, ale od 2 lat moja posiada największe statystyki i renomę. Wiele osób jest "mądrych" jednak o dziwo, nikt lepszego serwisu nie zrobił i go lepiej nie prowadził =)Nie muszę jakiemuś gówniarzowi z forum udowadniać kim jestem. Może jeszcze mam dowód osobisty i kartkę z Twoim nickiem pokazać na streamie? Bitch pls (Swoją drogą jak widzisz mam tutaj konto od 5 lat... no tak 5 lat temu zacząłem się podszywać pod Kasaharę - trochę dziurawa teoria). Widzę, że zabolały Cię cztery litery. Trochę żałosne. Bo nie mam pojęcia z jakiego powodu. Ja odniosłem się do Twojej wypowiedzi o bohaterze. Nigdzie Ciebie nie zaatakowałem, dlaczego Ty to robisz? Nie mam pojęcia. Przybij piątkę i wyluzuj pośladki, bo nie ma żadnego powodu do spiny.Dowód na win Ratio? Proszę http://lolmatches.com/championstats/1.0.0.138/R - 35-58 % rozstrzał - bardzo mało bohaterów z około 50 % win ratio. Poklikaj w inne patche z sezonu 3-4 zobaczysz wielu bohaterów z 56-59 %). Obecnie 90 % postaci znajduje się między 47-53 % (http://www.lolking.net/champions/=. Ciężko jest znaleźć działającą stronę z danymi działającymi przed połową sezonu 3 (patchem 3.13), ponieważ wcześniej API działało trochę inaczej - ALE OBIECUJĘ, że i takiej formie Ci to znajdę niedowiarku. Gdyby z tych dwóch danych zrobić wykresy win ratio i je nałożyć na siebie różnica by była OGROMNA, gra w ostatnie 2 lata została bardzo zabalansowana. Masz tu na dowód temat z forum Gdzie ludzie piszą o 60-75 % u Thresha/Vlada/Kassadina/Zyry/Xina/Alistara - a było o wiele więcej takich przypadków zazwyczaj po wypuszczeniu bohatera lub po jakimś buffie (z pewnością Ryze również był powyżej 60-65 %, Jax również). Jak widzisz to nie bajka, mnie raczej pamieć nie myli - gram regularnie od samej bety--------------------------------------------Dlaczego Nunu zaczął być grany? Wcześniej jego problemem było mid game w jungli. Z początku jak bestia czyścił campy, później przez brak AoE zaczynał tracić levele. Obecnie dzięki cinderhulkowi junglowanie w mid game jest o wiele szybsze i nie zostanie on w tyle. Kolejny argument to zmiana orientacji najlepszych picków na ADC, trochę w kąt odeszli Ezreal/Corki/Lucian na TF, obecnie bardziej pożądani są Hyper Carry bazujący również na AS w late game- Nowa Ashe/Jinx/Sivir/Graves, gdzie Nunu dzięki swojemu [W] posiada z nimi o wiele większą synergię. Ostatnim powodem jest zmiana mety na bardziej "tank", bardziej są preferowane postacie defensywne, które mogą zrobić "peel" czyli zyskiwać czas dla własnego AD Carry, aby ten mógł zabić przeciwny front lane. ------------------------------------------Rengar dostał tylko kilka zmian w mechanice. Naszyjnik nadal jest, tylko nie zajmuje miejsca w ekwipunku

Nie rozśmieszaj mnie statystykami z pierwszego sezonu gdzie było 30 postaci ?

To jest kr...a aż śmieszne wstawiaj mi stronę gdzie liczone jest po 10 000 rankedów tylko to jest grane w godzinę na samych silverach.

Gdzie Elise w patchu 5,6 ma 0% wygranych?

Ja po po prostu trzymam się swojego to się nazywa asertywność. I nie lubi jak ktoś na siłę próbuje mi coś udowodnić.

I nie jestem gówniarzem bo mam już ....ścia lat.

Ja po prostu zbyt długo siedzę w też kochanej żałosnej grze.

Rozumiem może zostały przez ciebie napisane procenty z pomyłkom o 5% wtedy to bym się nawet zgadzał.

Ta twoja strona naprawdę nic nie wnosi do mojej teorii spiskowej ,że w lolu na każdego championa przyjdzie pora.

Stronka jak dla mnie nie pewna.

Ja naprawdę Cię nie atakuje możesz mieć ten swój portal i masz racje na takiej zasadzie działają wszystkie.

W sumie to nawet dobrze bo jak ktoś chce wiedzieć co o tym to wchodzi i czyta nawet ja dowiedziałem się z niego ,że Ecco wyjdzie w czwartek.

Rozumiem ,że nie każdy zna te zagraniczne strony czy wchodzi na reddita i czyta wszystko po kolei ,albo nie zna angielskiego.

W sumie masz racje nie potrzebnie od razu zlałem Cię kwasem wybacz PJONA.

Jak dla mnie Zed nadal jest postacią zbyt dobrą tylko meta się zmieniła i wystarczy taki Gragas czy Heca ,którzy patrząc po statystykach są coraz częściej pickowani.

Na pewno przy dobrym zestawieniu go pickne.

A ta nowa postać ,która wyszła gdy miałem przerwa bodajże Bard dobra? czy pójdzie w zapomnienie tak jak Velkoz?

Jeszcze wracając do tematu Rito w końcu nie ma graczy w d*pie i próbuje działać szkoda ,że tak późno ,ale idzie w dobrą stronę.

Powiem wam tylko tyle. :) system działa jak na razie znakomicie. Bany się sypią. 2/3 miesiące i lol zostanie z resocjalizowany.

Obecny sezon w lolu jest genialny, po przednie sezony to były casuolowe czasy gdzie nie wymagało się myślenia a kto tak myślał to po prostu miał niski iloraz inetligencji. Obecnie cały czas grywam w SMite, ale po ostatnich patchach właśnie poniekąd wróciłem, także polecam wam wrócić.

Powiem wam tylko tyle. system działa jak na razie znakomicie. Bany się sypią. 2/3 miesiące i lol zostanie z resocjalizowany.

A za co teraz te tak bany lecą ?

Nie rozśmieszaj mnie statystykami z pierwszego sezonu gdzie było 30 postaci ?To jest kr...a aż śmieszne wstawiaj mi stronę gdzie liczone jest po 10 000 rankedów tylko to jest grane w godzinę na samych silverach.Gdzie Elise w patchu 5,6 ma 0% wygranych?Ja po po prostu trzymam się swojego to się nazywa asertywność. I nie lubi jak ktoś na siłę próbuje mi coś udowodnić.I nie jestem gówniarzem bo mam już ....ścia lat.Ja po prostu zbyt długo siedzę w też kochanej żałosnej grze.Rozumiem może zostały przez ciebie napisane procenty z pomyłkom o 5% wtedy to bym się nawet zgadzał.Ta twoja strona naprawdę nic nie wnosi do mojej teorii spiskowej ,że w lolu na każdego championa przyjdzie pora.Stronka jak dla mnie nie pewna. Ja naprawdę Cię nie atakuje możesz mieć ten swój portal i masz racje na takiej zasadzie działają wszystkie.W sumie to nawet dobrze bo jak ktoś chce wiedzieć co o tym to wchodzi i czyta nawet ja dowiedziałem się z niego ,że Ecco wyjdzie w czwartek.Rozumiem ,że nie każdy zna te zagraniczne strony czy wchodzi na reddita i czyta wszystko po kolei ,albo nie zna angielskiego.W sumie masz racje nie potrzebnie od razu zlałem Cię kwasem wybacz PJONA. Jak dla mnie Zed nadal jest postacią zbyt dobrą tylko meta się zmieniła i wystarczy taki Gragas czy Heca ,którzy patrząc po statystykach są coraz częściej pickowani.Na pewno przy dobrym zestawieniu go pickne.A ta nowa postać ,która wyszła gdy miałem przerwa bodajże Bard dobra? czy pójdzie w zapomnienie tak jak Velkoz?Jeszcze wracając do tematu Rito w końcu nie ma graczy w d*pie i próbuje działać szkoda ,że tak późno ,ale idzie w dobrą stronę.

Bard jest niezły, ale raczej przy wyższym ogarnięciu go - postać na pewno nie nadaje się na niższe ligi, gdzie nie ma zgrania (a on tego niestety wymaga). Natomiast o zapomnieniu Vel'Koza... To jest postać, przed którą nadal mam stres - dobrze ogarnięty potrafi naprawdę zaboleć, czy to jako supp, czy jako midlaner. Inna sprawa że grywa się nim rzadziej, ale to dotyczy większości midlanerów. Niemniej w odpowiednich rękach ma dużą moc i trzeba się z nim liczyć.

Elise w patchu obecnym (5.9) łapie się na 40-45% winrate na rankedach (ogólnie, bez wyboru ligi) przy picku ~1.5%. Niewiele, ale 0% toto nie jest.

Na początku w LoLu było 40 postaci. To nadal mało, ale winrate nadal mógł odwzorowywać rzeczywistość - próba jest zbyt duża, by mówić o większym błędzie niż coś rzędu 1%.

Poza tym twoja definicja asertywności nieco mija się ze znaczeniem tego słowa... Asertywność to nie trzymanie się swojego, a wyrażanie swojego zdania i obstawanie przy nim, nie będąc jednocześnie agresywnym/napastliwym etc.

I do wszystkich narzekających na casualizację LoLa: pokażcie mi JEDNEGO champa na podobnym poziomie trudności co Bard. Pokażcie mi, ile dawniej było itemów do aktywacji (czy w ogóle ścieżek budowania). Pokażcie champa, który z biegiem czasu został UPROSZCZONY (bo z bardzo niedawnych postaci mogę rzucić przykładami że jest wręcz inaczej - Veigar i Ryze, u obu Q zmieniło się z targetowanego skilla na skillshota). Czy tylko mi się wydaje, czy żyjecie w jakichś archaicznych czasach, gdy w LoLu było mało osób, byliście niemal hipsterami, a każdy nowy champ okazywał się utrudnieniem?

Wrócić- myślę, że warto, jeśli akurat ma się ochotę. Ja np. mam tak, że co jakiś czas robię sobie przerwę, bo zaczyna mnie to nudzić. Co kto woli :))

Chodziło mi o to http://lolmatches.com/championstats/5.6.0.190/R 5.6 a nie 5.9 wystarczy chwila na tej stroni by wiedzieć ,że te informacje są nie pewne.

Przytoczyłem sobie asertywność z powodu braku słowa ujmującego.

@ZbieramTazosy

1) Ale ja Ci podałem tę stronę jako statystyki z przeszłości, bo nie ma innego działające źródła. Po prostu tę witrynę wygooglowałem. Przytoczyłem ją tylko punkt odniesienia, jedyny, które istnieje. Z innymi jest ciężko bo istniały w pierwotnej wersji API, które było powiązane z starym systemem oficjalnego forum i większość rzeczy po prostu nie jest osiągalna. Trzeba by było pobawić się narzędziem wayback machine - ale na to trzeba trochę czasu. Do współczesnych statystyk podałem Ci wiarygodne witryny, aktualne i działające.

2) Dałem Ci link do forum, gdzie ludzie potwierdzają istnieje czasów League of Legends z bohaterami 60-75 % win ratio. Zarzucasz, że z sezonu 1? Chyba Ci się coś pogmerało. Thresh, Elise, Zyra, które ten pułap osiągały w najlepszym przypadku początek s3. Zyra wydana jako 101 bohater, Elise 106 a Thresh 111... (obecnie 125 postaci). Uwierz mi na słowo, po prostu Ci się "pomieszkało" wiele rzeczy i rozeznanie tego co było w czasie. Ja codziennie od X lat śledzę dosłownie każdy stream, każdy news, przepisuję statystyki. Jestem chodzącą encyklopedią LoLa i do takich rzeczy mam doskonałą pamięć i NIGDY się nie mylę. Daję sobie rękę uciąć za te procenty, bo wtedy osobiście pomagałem je opracowywać tworząc pierwszy poważny portal o LoLu Reign Of Gaming pomagając samemu Elementsowi, który jako pierwszy tworzył tier listy.

3) Asertywność? Chyba pomyliłeś słowa lub nie znasz jego znaczenia

4) "Zed jest postacią dobrą tylko meta się zmieniła" - czyli sam przyznajesz, że jest słaby. Zapałka jest fajna, gdy nie wieje. Niestety podczas deszczu i wiatru jej nie odpalisz. A obecnie mamy deszcz i wiatr. Wniosek zapałka - Zed jest do d*py.

5) Bard jest bardzo dobrym pickiem tylko trudnym w opanowaniu. Od razu jak wyszedł mówiłem, że musi minąć trochę czasu, żeby nie tyle ludzie nauczyli się nim grać, a na to, aby inny gracze zrozumieli jak z nim współpracować. To samo powiedzieli później zawodowi gracze. Minęły dwa miesiące i jest teraz dość częstym wyborem na LCK, LPL i LMS, które zawsze wytyczają kierunek meta game na zawodowej scenie.

6) Vel'koz to bardzo dobry pick. Tak samo jak Brand. Tylko ich role zmieniły się z mid lanerów na supportów i tam sobie lepiej radzą. Stało się tak dlatego, ze oboje posiadają trudne to trafienia umiejętności, gdy byli traktowani jako główne źródło obrażeń to byli zbyt sytuacyjni. Nigdy nie było pewności czy ich combo wejdzie w całości. Dlatego przenieśli się na bot lane, gdzie nie wymaga się od supporta jakichkolwiek obrażeń. Więc jeśli im w roli supporta wejdzie combo podczas walki drużynowej to zespół jest na plus, a jeśli się nie uda - to nic się nie stanie, bo głównym źródłem obrażeń jest ktoś inny z zespołu. Zmienił się również build. Buduje się nich pod penetracje czyli runy mepene (łącznie z quintami zamiast AP) do tego z przedmiotów maska + rylai. Dzięki niskim cooldownom i umiejętnościom typu DoTA dobrze wykorzystują pasyw maski.

Chodziło mi o to http://lolmatches.com/championstats/5.6.0.190/R 5.6 a nie 5.9 wystarczy chwila na tej stroni by wiedzieć ,że te informacje są nie pewne.Przytoczyłem sobie asertywność z powodu braku słowa ujmującego.

Strona którą podałeś zebrała dane z 2500 meczów. Chcesz mi powiedzieć, że więcej meczów w ciągu 2 tyg trwania 5.6 nie było? Przecież to jest tak durne spostrzeżenie że aż głowa boli. Przecież tyle meczów to jest rozgrywanych w jednym momencie - w godzinach bardzo dalekich od szczytu. Ba, ta strona pokazuje już jeden mecz w patchu 5.10 - coś chyba z nią jest nie tak, prawda? To po pierwsze.

Po drugie, próba 2500 meczów przy takiej liczbie graczów i kombinacji jest kompletnie nietrafiona... i zawyżona. Postaci mamy 125 (za Kasaharą), graczów było 25000. Teoretycznie statystycznie powinno przypadać 200 meczów na każdą postać, natomiast najczęściej grywana Jinx ma tych meczów 186. W związku z tym widać, że rankedy to mniej niż 2500 meczów, o których mowa. Krótko mówiąc - danych jest zbyt mało, by statystyka była wiarygodna.

Po trzecie, wg strony którą podałeś taka Evelynn miała 80% winratio w patchu 3.6. Chcesz mi powiedzieć że mamy w tej grze tak wielkiego OP i nic o tym nie wiemy? Dayum...

tl;dr nie wiem skąd wytrzasłeś tą stronę, ale jest kompletnie niewiarygodna. Ze swojej strony polecam lolkinga, który łapie *nieco* więcej gier i jest dużo bardziej godny zaufania. Nie kłóć się z ludźmi, jeśli bierzesz dane na temat champa biorąc pod uwagę 7 meczów, w których nikomu nie udało się wygrać...

Po 1- Ta strona jest dla mnie tak samo ważna jak artykuły na głównej WP typy "polskie góry próbowały zabić niemca"

Po 2-To są rekordy ,a nie jak napisałeś średnie sam widzisz ze Win Ratio 65% to nie lada wyczyn. I nawet nie ma potwierdzenia tego ss'em.

Po 3-Pisałem już o tym wyżej

Po 4-Pickowałem go już 2 razy w ten weekend na teamy typu Ashe/Lee Sin/LB/Morgana i jakieś tankowaty toper wygrałem oby dwa więc nadal jest śliny

Ta dyskusja nie ma już sensu ,każdy wystawia swoje argumenty.

Velkoz może jest dobry ,ale wystarczy postać z dashami i ma pozamiatany mid to taki Hard Pick tylko pod specyficzne enemy.

Co do Barda może gdy wróci cały team z cs:go to spróbuje.

@UP a co ja pisze od 3 postów ,że ta strona to jest jak informacje typu "pokazała cycki w szkole" ... zacznij to czytać potem komentuj

pisałem informacje by uświadomić ,że ta strona to bujda.

Zainspirowany dyskusją napisałem artykuł - mam nadzieję, że Wam się spodoba

http://how2play.pl/leagueoflegends/toksyczna-historia-poczatkow/

Po 1- Ta strona jest dla mnie tak samo ważna jak artykuły na głównej WP typy "polskie góry próbowały zabić niemca"Po 2-To są rekordy ,a nie jak napisałeś średnie sam widzisz ze Win Ratio 65% to nie lada wyczyn. I nawet nie ma potwierdzenia tego ss'em. Po 3-Pisałem już o tym wyżej Po 4-Pickowałem go już 2 razy w ten weekend na teamy typu Ashe/Lee Sin/LB/Morgana i jakieś tankowaty toper wygrałem oby dwa więc nadal jest ślinyTa dyskusja nie ma już sensu ,każdy wystawia swoje argumenty.Velkoz może jest dobry ,ale wystarczy postać z dashami i ma pozamiatany mid to taki Hard Pick tylko pod specyficzne enemy.Co do Barda może gdy wróci cały team z cs:go to spróbuje. @UP a co ja pisze od 3 postów ,że ta strona to jest jak informacje typu "pokazała cycki w szkole" ... zacznij to czytać potem komentuj pisałem informacje by uświadomić ,że ta strona to bujda.

Zwracam honor - źle zrozumiałem posta i sądziłem że korzystasz z niego jako ze źródła statystyk. Mea culpa.

Co do Zeda, to mam inne zdanie niż Kasahara - Zed jest nadal mocny, ale oczywiście na odpowiednio niskim, nieskoordynowanym poziomie gry. NADAL ma dobre duele 1v1, NADAL potrafi nieźle gankować, NADAL ma całkiem mocny push jak na asasyna (o wiele zbyt mocny). Oczywiście, da się go zatrzymać i odpowiednio dobry team nie da mu się feednąć w early (a to jest klucz do jego bycia OP AS HELL), ale gracze odpowiednio słabsi oddadzą mu kilka sporo wartych killi... Po prostu jak na czystego zabójcę ma zbyt uniwersalny skillset, pozwalający mu także splitpushować, farmić i harassować wroga.

Natomiast co do tego czy Velkoza może zabić ktoś z doskokami... oczywiście z pewnymi pickami tego typu będzie mieć ciężko, ale część z nich powstrzyma dzięki swojemu kitowi. Za to Barda warto przetestować - jest po prostu zabawny, mimo że wymaga sporego skilla by ugrać nim coś sensownego.

Mi się na przykład nowe zmiany nie podobają, panią Ashe wolałem w starym wydaniu. Tak ktoś powie była słabsza, jednak umiałem nią zagrać. Czekałem na naładowanie się pasywa, atak na przeciwnego adc albo supporta co była bardziej wysunięte. Teraz to wygląda ciut inaczej, nie mogę się przyzwyczaić nie ma pasywa do krytyka.