Szukam aktywnego MMORPG z Polakami 2023

Przychodzę z pytaniem…
Jakie polecacie tytuły gier MMORPG, w które warto zagrać w 2023 roku?
[ Gra musi posiadać aktywną populacje Polskich graczy. Przynajmniej +/- 800 graczy ]
[ Gra nie może należeć do gatunku tzw. “izometryków”. Czyli Diablo, Albion, etc. ]
Szukamy “typowej” gry MMORPG, czyli dungeony, rozwój postaci, etc.

PS. Gdzie mogę sprawdzić cenę miesięcznego abonamentu dla gry Final Fantasy?
(Zastanawiam się nad tym tytułem)

Może komuś ten temat też pomoże w poszukiwaniach, także dziękuje za wszystkie propozycje/sugestie. Pozdrawiam :slight_smile:

W FF raczej polaków jakoś dużo nie ma, nawet nie wiem czy jest tam chociaż jedna w pełni polskojęzyczna gildia. Polacy jak już tam są to raczej siedzą w gildiach zagranicznych i są mocno rozbici.

Co do twoich wymagań to do głowy przychodzi mi WoW, masz tam nawet jeden typowo polski serwer - Burning Legion, chociaż nie polecam tam grać bo dużo buractwa. Na Silvermoon chyba też gra sporo polaków.

No a oprócz tego też pewnie jakieś Metiny, Tibie itp. na prywatnych serwerach.

OMG tylko nie Burning Legion… od grania na tym serwerze dostaje się raka xD Silvermoon jak grałem na jakoś 1-2 dodatki temu było bardzo Ally serwerem (ogromna przewaga jeśli chodzi o podział ludzi we frakcji) ale mi to pasowało :stuck_out_tongue:
@ Kamiils
co do abonamentu FF to masz dwa rodzaje:

  • z ograniczeniem do 1 postaci na serwer (jak ktoś nie lubi altów bo i tak wszystkie klasy możesz mieć na 1 postaci) i koszt tego to: £7.69 / 10.99 €
  • “bez ograniczeń” i wtedy opłata to:
    30 days £8.99 / 12.99 €
    90 days £8.39 / 11.99 €
    180 days £7.69 / 10.99 €
1lajk

Aion Classic

Tylko WoW z polską gildią, ale ja i tak nie polecam z robakami, to znaczy rodakami grać.

To mnie zaskoczyłeś… Podobno “król” mmo, a nie ma tam nawet polskich gildii?
Myślałem, że w takiej grze z pewnością znajdą sie nasi rodacy w większej ilości.

król mmo, dlatego, że polaków nie ma

1lajk

Są polskie… sama w takiej byłam. Tylko nie na każdym serwerze, więcej lepiej od razu to sprawdzić. Na grupie finala na fb da się znaleźć ich ogłoszenia.