Szukam B2P dla znudzonego gracza

Witam szukam jakiejś gierki dla gracza znudzonego Wow-em, GW2 i FF. Wolał bym aby był to tytuł B2P z aktywną społecznością lub P2P.

ESO, albo to co już wymieniłeś. Nie ma nic innego wartego uwagi.

Teoretycznie ESO, ale tam też są ograniczenia i najlepiej grać z abonamentem.

A masz jakieś preferencje? Jak szukasz czegoś nowego od gier MMO w średniowieczu to zapraszam na Glorię victis. Jak nie pasuje to daj jakieś detal swoich preferencji to może coś polecę

czukam czegokolwiek co by mnie zainteresowało. Stare czy nowe nie ma znaczeni byle był grywalne z nastawieniem na wspólną zabawę

szukam samochodu, stary czy nowy nie ma znaczenia, ważne żeby jeździł :v Ale co wspólne? PvE? PvP? Skąd mamy wiedzieć co Cię interesuje… Rozwiń co Ci się podobało w poprzednich grach, czego oczekujesz. Wspólna zabawa jest wszędzie jak masz znajomych. To może Ci polecę chińczyka na kurniku, tam też jest wspólna zabawa…

6lajków

No to z tego czegokolwiek polecam ci co lubię tzn

Gloria victis -mmo średniowieczne głównie skillowe pvp, polityka, walka nacji, ekonomia

iRacing - lub inny simracing tzn symulator samochodów wyścigowych który wraz z kierownicą simracingowa jest czymś co ci pokażę że nie umiesz jeździć i cię tego nauczy i w przyszłości może uratuje ci życie. Trenują w nim chyba wszyscy kierowcy wyścigowi a najlepsi gracze są w stanie wsiąść w prawdziwe auto i wygrać z zawodowcami.

Planetside 2 tzn gra w której chyba jest najlepszy feel bitwy. Open world MMO shooter pvp, z czołgami samolotami Piechota itp, kojarzy się z Battlefieldem ale MMO w przyszłości.

Albion online - taki trochę lolmmo ale mniej skillowy, bardziej nastawiony na bitwy grupowe. Polecam przede wszystkim dla tego że jest dużo do roboty, fajna ekonomia a sama grę możesz odpalić na kompie i na telefonie.

Naval action - tzn MMO o statkach i na wszystkiego co z nimi najważniejsze. Szkolisz kapitana, rekrutujesz załogę, budujesz statek abordazujesz a sama bitwa jest bardzo symulacyjna. Jedna wada jest taka że po pierwsze na początku dają jakieś słabe działa przez co ma się wrażenie że nie robi się DMG i łatwo odpaść z gry, oraz gra wymaga dużo czasu, bo ktoś może cię złapać tuż przez portem gdy miałeś już spadać, a to oznaczać może nawet 40 min walki/ucieczki, aby nie stracić statku.

Destiny 2 tzn shooter MMO z kampanią niczym z single playera, arenami, raidami i cała masa pve. Pvp też można znaleźć na arenach. Dużo progresji.

World of tanks tzn MMO w którym dostajemy czołg i walczymy bitwy 15vs15 expiac je i odblokowując kolejne czołgi. Są też bitwy klanowe w których jesteśmy tylko narzędziem w walce dowódców, bo tam taktyka jest ważniejsza od skilla ludzi, jeżeli ci tylko słuchają.

Może Swords of Legends Online, za parę tygodni będzie closed beta (może ktoś jeszcze ma klucze na wydanie, możesz zapytać się na discordzie gry.) i mógłbyś wypróbować przed kupnem.

Tibia spelnia prawie wszystkie wymagania

1lajk

Jeżeli chodzi o stare gry to polecam Guild Wars 1. Nadal jest aktywna baza graczy na serwerach angielskich. Natomiast z “nowych” to tak jak już wspominali poprzednicy ESO albo czekaj na New World.

Obecnie nie znajdziesz nic lepszego od tych 3 wymienionych, a skoro odczuwasz znudzenie, obstawiałbym na wypalenie się w tym gatunku gier.

co do GW 1 to ciężko mu będzie znaleźć party lub drużynę by zagrać cos !!
sam czekałem ze 5 godzin na znalezienie !
wiec jak jes cierpliwy to może /;

Polecam czekać na New Worlda

no cóż z P2P lub B2P pozostaje:
P2P:

  • FF XIV / WOW / Eve Online / Stwor
    P2P:
  • ESO / GW2 / BDO jeśli lubisz niekończący się grind

Jedyne gry MMORPG w które opłaca się grać w tych czasach to tytuły z Abonamentem czyli P2P

  1. Final Fantasy
  2. World of Warcraft
  3. EVE Online

Ewentualnie GW2
Jest jeszcze TESO ale to już troche Single player z potrzebą dostępu do internetu i prawie zerowym progressem (oczywiście zaliczając tą gre jako gre na abonament bo bez niego to ta gra nie ma sensu)
Natomiast takie crapy jak Black Desert radzę omijać szerokim łukiem