Szukam casualowej gry

Hejka.

Szukam jakiegoś fajnego mmo/moba/FPS do po grania casualowo 1-2h dziennie.
Może być kupmy, może być subskrypcja.
Bdo, gw2 i cs odpadają na starcie.
W tibie kiedyś grałem, warto wrócić mając tak mało czasu na expienie?
Albion niby spoko, ale jakoś mnie nie przyciągnął na dłużej :frowning:
Lol/hots grałem dość sporo, warto wrócić? Hots chyba trochę umarł po tym jak blizzard ogłosił brak wsparcia, a Lolek też już chyba nie jest tak popularny jak kiedyś?
No i na koniec Wow… Grałem dość sporo na razie trwa odwyk od tej heroiny XD ale bardzo możliwe, że z braku czegokolwiek i tak wrócę…
Może ESO? Chociaż skyrim dość szybko mnie znudził… Co bym musiał kupić żeby spoko się grało, a co mogę odblokować podczas gry?
Albo może R6? Tu to samo pytanie co kupić do gry żeby resztę odblokować?

Pozdrówki :slight_smile:

Cześć.
Pytasz czy warto grać w Tibie, jeśli masz tak mało czasu na granie.
Wszystko zależy od Ciebie. Każde MMO potrzebuje czasu. Jeśli chcesz się bawić od razu na “end game” to polecam MOBY.
Tibia jest świetną grą. Zależy jak chcesz grać. Ja również mam 1-2h dziennie. Czasem przez kilka dni nie mam czasu pograć.
W tibii bawiłem się całkiem dobrze, ale nie miałem parcia na LVL. Dużo czytałem, zwiedzałem, robiłem zadania.
Teraz ogrywam RuneScape 3 i śmiało mogę powiedzieć, że ta gra potrzebuje wiele czasu.
Mimo wszystko póki co bardzo mi się podoba.

lol jest tak samo popularny i toksyczny jak zawsze. ja zawsze wracam… póki mi się nie znudzi.

może spróbuj dauntelss? ogólnie wszelkiej maści mmo gdzie nie ma skalowania lvla będzie lipnym wyjściem. 1-2h dziennie to po prostu mało jak na mmo. sa miałem ten sam problem i po prostu zrezygnowałem z mmo rpg. bawie się w lola i trochę w dauntless. czasem na jakiś czas wracam do WoT-a czasem na chwile do D3 lub PoE zależnie od humoru.

Z mmorpg na upartego to najlepszym wyjściem byłoby GW2 lub TESO. takie jest moje zdanie :slight_smile:

FPS: Warframe. Pierwszy tydzień albo dwa możesz chcieć grać z zaznaczoną opcja “solo”.
MOBA: dowolna oprócz Doty 2 (tak samo jak CS wymaga regularnej praktyki)
MMORPG: Dungeon and Fighter Online. Bardzo niestandardowa gra, do tego dungeonówka. Ma jednak system staminy który ogranicza ile czasu dziennie można spędzić w grze. Efektywnie będziesz dotrzymywał tempa kolegom z gildii. W dowolnym mmo bez ogranicznika czasowego musisz się liczyć z faktem, że twoi towarzysze będą co chwila cię wyprzedzać.

Zawsze możesz dołączyć do ostatniej mody ''WoW refugee" i rozpocząć gre w FFXIV do której duża ilość uciekinierów z WoW’a się udała.

1lajk

Polecam ESO (bez abonamentu) na spokojnie można sobie questować i jest całkiem przyjemnie.

Co do Tibii. Gram w Tibie od 2 tygodniu (po kilku latach przerwy), i mogę Ci polecić grę z tak małą ilością czasu. Sam gram max 2 godz dziennie, choć zazwyczaj mniej, i w dzisiejszych czasach jest to wystarczające.
Oczywiście pacc to konieczność. Ale 30 zł miesięcznie to chyba nie tak dużo. Dzięki premium staminie, masz właśnie te 2 godz dziennie exp 150%. Ja nie mogę się jeszcze przyzwyczaić do wszystkich zmian jakie zaszły w tej grze, ilość spelli mnie przytłacza, jakieś enchanty broni i bonusy, cyclopedia itp. No dużo nowego, do czego trzeba się przyzwyczaić. Dlatego zacząłem grać od nowa, żeby znów się nauczyć gry, dlatego też polecam na spokojnie światy no-pvp (Czasy świetności pvp w Tibii dawno minęły niestety). Ja obecnie 90 knightem w ciągu 2 godzin wbijam nawet 4 lvl’e. O kasę się nie trzeba martwić. W 8 lvlem, zaraz po wyjściu z rooka, na swamp trollach w ciągu godziny zarobiłem 40k. Kiedyś nie do pomyślenia.
Muszę zaznaczyć, że obecna Tibia to jedynie cień tego co było kilka lat temu ale z sentymentu mi sprawia granie i tak przyjemność. Lekka obecnie gra, przy której mogę się zrelaksować.

Jeśli chodzi o inne gry to polecam ESO, które też grałem kiedyś po ok. 2 godz dziennie.

WOW refuge, bzdury gadasz, z wowa wrocili do FF tylko na chwile, zrobili fabule i gre odinstalowali
Paru stremerów wbilo do FF XIV, w tytule napisali sarkastycznie “WOW Refuge?” pograli max tydzień i koniec ich przygody z FF XIV…a fanboje FF mają mokro bo WOW Refuge w tytule streama tzn. ze uciekają z WOWa do ich giereczki

1lajk

https://forum.mmorpg.org.pl/t/vendetta-eden-eternal/117267

1lajk

Szczerze to fani WoWa mogą sobie wracać do WoWa, mniej problemów z sarkastycznymi dupkami w dungeonach.

1lajk

Jeśli nie przeszkadza Ci abonament to z czystym sercem jestem w stanie polecić FF XIV. Gra dla kogoś kto nie chce grindować po 12h dziennie ma ogrom zawartości, świetne comunity, całkiem fajną fabułę którą musisz ukończyć jeśli chcesz robić kolejne dodatki więc i poznasz świat.
Przy takim czasie gry też pograsz dungeony itp.

Można wiedzieć na jakim serwerze grasz?
Co do tematu, również polecałbym Tibię. Nie odczuwam w niej takiego parcia na lvl jak w innych grach.

Gram na Refugii. NoPvp. Sporo ludzi.

Nie wiem, ale moim zdaniem właśnie w tibii jest parcie na lvl. :joy:

To już nie te czasy co kiedyś, w Tibii aktualnie już nie ma takiego parcia na lvl. Kiedyś tibia nie miala praktycznie kontentu i jedynie co się w niej robiło to grindowało i jakieś pvp, od czasu do czasu quest. Teraz tibia jest dużo bardziej rozbudowana, jest wiele szerszy kontent gry i dużo rzeczy do roboty. Choć tak na serio tak czy siak nadal to jest “grindownik” w takim sensie, że wszystko i tak sprowadza cię do grindu, choć już nie aż na taką skale jak kiedyś. Parce na lvl w tibii ma chyba tylko topka ścigająca się z levelem, a reszta to już niekoniecznie ponieważ jest już tyle bardzo wysokich poziomów, że jest to wręcz niemożliwe żeby doścignąć topkę ( w lvl) grając od 0. No chyba, że się ma w cholerę czasu na gre i nie nudzi CI się codzienne grindowanie ile godzin się da, ewentualna systematyczna gra przez następne parę lat. Ogólnie tibia jest aktualnie lepszą grą niż za czasów jej świetności w PL, lecz po pierwsze aktualnie mmorpgi nie są już tak popularne jak kiedyś i też jest dużo większa konkurencja, ludzie mają mocniejsze komputery i grają w Black Deserty i inne dlatego nie jest już tak popularna. Ale śmiało mogę stwierdzić, że nadal to jest topowy MMORPG chociażby taki Twitch to potwierdza gdzie Tibie ogląda więcej ludzi niż nie jednego nowoczesnego mmorpga.