Szukam ciekawego anime

Shu - dokładnie rozdupca - nie chce spoilerować ale skoro oglądasz na bieżąco wiesz o co chodzi :P

Powiem tak: zaufaj mi lub nie, ale:
Death Note - Obejrzysz kilka pierwszych odcinków, nie oderwiesz się do końca serii.

Darker Than Black - Genialny główny bohater, genialna fabuła.

Btoom - Bardzo kojarzy mi się z No game No life, bo oparty jest na podobnym motywie.

Katanagatari - To anime obejrzyj jako ostatnie z tych, które podałem. Po prostu jest dobre.

W Katanagatari też nie ma pieprzenia się z przeciwnikami młody, stary, kobieta, mężczyzna, siostra czy brat rozwali każdego kogo będzie musiał ;3. Bardzo przyzwoite anime.





Shu - dokładnie rozdupca - nie chce spoilerować ale skoro oglądasz na bieżąco wiesz o co chodzi

Teraz nie rozdupca

teraz ma lekkie problemy zdrowotne xD

@edit: teraz mi się przypomniało, że jeszcze jest Mahouka koukou no rettousei(nie wiem czy dobrze napisałem :P)

Mi się spodobało już przy pierwszych 2 odcinkach więc, żeby się nie rozpisywać polecam oglądnąć 1-2 odcinki i samemu ocenić.

Teraz nie ale chodziło mi głównie o tą akcje przez którą już nie rozdupca :P Tak poprawnie napisałeś i faktycznie zgadza się z wymaganiami :P A i bohater to nie jakaś ciapa ;)

Przypomniało mi sie też, że jest emitowany dragon ball kai 2014

NIe oglądałem więc się nie wypowiem ale z twojego opisu wynika, że DB ci się spodobał więc warto zobaczyć ;)

Jeśli nie przeszkadza ci, że przez pierwszą połowę to świetna komedia, a poważnie robi się dopiero w drugiej, to polecam Legend of Legendary Heroes(Densetsy no Yuusha no Densetsu) - fantasy, dobra kreska, magia, walki, romans mocno w tle i świetny główny bohater.

Seria fajna tylko ten problem ze konczy sie w momencie gdy zaczyna plus 2 serii najprawdopodobniej nie bedzie

Jestem po seansie 2 anime:

Seirei Tsukai no blade dance - Takie średniawe, miło się oglądało, jednak szału nie ma - 6,5/10

Tokyo Ravens - Akurat tutaj dziękuje za polecenie, jak dla mnie anime było świetne, "im dalej w las" tym bardziej mnie zachwycało. Co do pierwszych odcinków nie byłem przekonany, środek mi się miło oglądało, to o tyle końcowe odcinki była naprawdę jak dla mnie naprawdę rewelacyjnie, no cóż ostatnie, ale nie ostatni, bo jakoś tak nie mogę przetrawić tego zakończenia. Jedynie co mnie trochę irytowało to ta grafika 3D, ale dało się jakoś nią przeżyć. Fabuła była dobra i bohaterowie też (chodź trochę się czuje taki niespełniony z tym wskrzeszaniem Natsume jak i tak na koniec Harutora oraz grupka (Touji i spółka) jakby z nią się nie mogli zobaczyć. (Nie czytam mang, więc mogę się mylić, jeśli jest tam coś więcej wyjaśnione). Anime na tyle mnie wciągnęło, że praktycznie oglądałem do 3.00 rano bo byłem ciekaw zakończenia (które mnie zawiodło - ale to tylko moja opinia). - Takie 9,25/10

Co do Tokyo Ravens znacie jakieś podobne anime? Chętnie bym dalej coś oglądnął w tym klimacie.

Hmmm Mahou Sensou?

klimaty podobne do tokyo ravens hmmm... myślę że kekaishi będzie ci pasował, jak się nie boisz spoilerów to obejrzyj o co chodzi :P

https://www.youtube.com/watch?v=FAXqVu9U1aw

Cieszę się, że Ci się podobało. Co do podobnych do Tokyo Ravens niestety sam nie znalazłem nic takiego, idąc za mal-em podobny jest Strike the blood ale sam nie oglądałem. Jeszcze skoro wcześniej podobało ci się NGNL to od siebie mogę polecić Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? (bardzo podobne od NGNL) klimat fantasy, walki na miecze, magia, niestety seria krótka.

MONSTER.

Freezing >1 sezon< freezing vibration >2 sezon<

narazie tyle mogę ci polecić resztę muszę sobie przypomnieć :unsure:

Hmm to ja polece ci Katekyo Hitman Reborn, jedynie ciężko jest przebrnąć przez pierwsze 30 odcinków, a później to już sama śmietanka bo zaczynają się ciągłe walki, treningi. Zawiera w sobie dużo żartów, leciutki romansik, no ale jak już wspomniałem trzeba przeboleć początek.

Postanowiłem odświeżyć nieco temat po kilku obejrzanych anime.

Chciałbym się streścić opinią o obejrzanych, więc zrobię to bez opisu;

- Angel Beats! - 9/10

- High School DxD (+ HS DxD New) - 8,75/10

- Ichiban Ushiro no Daimaou - 7/10

- Suisei no Gargantia - 8,25/10

- Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? - 6/10

A teraz odniesienie do dwóch anime, w których klimat mi najbardziej pasuje, a mianowicie;

- Akame ga Kill! (nie mogę się odczekać kolejnych odcinków)

- Hitsugi no Chaika ()

Cóż, może sprecyzuje,

Dwa podstawowe warunki to:

1. Fantastyka (tj; walki na miecze/magia), przy czym mechanika/pojazdy mogą być tłem, tylko oby nie przysłaniały zbytnio mieczy/magii.

2. Przygodówka z w miarę swobodnym klimatem i jakimiś zahaczeniami do elementów komedii, przy czym może być rozlew krwii (jak w Akame ga Kill!).

Mniejsze wymagania to: kreska na przyzwoitym poziomie, bohater, który nie jest "słabiakiem" i osoba/paczka przyjaciół, która/rzy by mu towarzyszyła/li.

Wniosek: Chciałbym jakiś przyzwoity tytuł gdzie świat jest podobny do Akame ga Kill! lub Hitsugi no Chaika (

PS: Najlepiej, gdyby ilość odc. nie przekraczała 25. Na razie nie mam ochoty oglądać (mini-)/tasiemców.

Jezeli Akame Ga Kill! ci sie podoba to zobacz sobie Tokyo Ghoul +best

Dwa podstawowe warunki to:1. Fantastyka (tj; walki na miecze/magia), przy czym mechanika/pojazdy mogą być tłem, tylko oby nie przysłaniały zbytnio mieczy/magii.2. Przygodówka z w miarę swobodnym klimatem i jakimiś zahaczeniami do elementów komedii, przy czym może być rozlew krwii (jak w Akame ga Kill!).Mniejsze wymagania to: kreska na przyzwoitym poziomie, bohater, który nie jest "słabiakiem" i osoba/paczka przyjaciół, która/rzy by mu towarzyszyła/li.

Tak myślę i patrząc tylko na ten post nie licząc pierwszego to pasowałaby seria "Magi" składająca się obecnie z dwóch sezonów. Pierwszy punkt spełnia idealnie czyli magia. Co do drugiego to niezbyt wiem co masz na myśli przez "swobodny klimat". Anime jest "przygodówką", elementy komedii też się znajdą. Główny bohater hmm... ciężko określić ale do tego jest paczka przyjaciół. Daj znać co myślisz o propozycji Magi. Co do anime Tokyo Ghoul to całkowicie odradzam niewarte nawet tracenia czasu;)

PS:

Nie brałem "podsumowania" pod uwagę ponieważ co innego piszesz w 2 punktach wymogów a co innego w podsumowaniu ale to tylko moje odczucie.

Odśnieżam.

Ostatnio znudziły mnie typowe wzorce bohaterów, więc poszukuje jakiegoś anime z irracjonalnym zachowaniem głównego/ej bohatera/ki, ogólnie, żeby był/a trochę (lub nawet bardzo) stuknięty/a na swój dziwny sposób. Co to reszty wymagania nie mam ich jakiś szczególnych; żeby grafika nie raziła jakoś strasznie po oczach, gatunek serii prawie każdy (chodź wolałbym, żeby to nie był jakiś mocny horror), roli nie musi odgrywać główny bohater/ka, ale, żeby ów postać występowała w większości odc. anime.)

Jeśli miałbym podawać przykłady takich postaci to coś w deseń Segai'a (Guilty Crown), Mao (Code Geass), Accelerator (Toaru Majutsu no Index

Jeśli istnieją anime z takimi postaciami to chętnie rzucę okiem na każdy podany tytuł.

Z dziwnym bohaterem oraz ciekawą fabuła mogę polecić Steins;Gate (recenzja http://anime.tanuki.pl/strony/anime/3608-steins-gate/rec/2132) anime jest 2 w rankingu na malu(myanimelist)

Jedyne co przychodzi mi do głowy to shiro z deadman wonderland.