Szukam czegoś dobrego jak Planetside 2 albo innej wciągającej giereczki

Szukam dobrego MMOFPS’a w stylu Planetside 2, czyli dużo strzelania, zdobywanie walutki i ulepszanie postaci, no jak Planetside 2. Wiem że ciężko o coś tak mocnego pod względem walk, ilości graczy. Planetside 2 dobra gierka i spędziłem w niej kiedyś troszkę czasu, ale powrót teraz wydaje się mega cięzki, bo granie na ludzi którzy siedzą w niej kilka lat to zbyt oporowi przeciwnicy i z reguły po kilku minutach gry moj wynik to 0 zabójstwo i kilkanaście zgonów XD, + mój komputer jakoś średnio teraz ogarnia pod względem wydajności, a co za tym idzie, mała ilość FPS w dużych walkach.
Coś na rynku jest? A może inne fajne giereczki polecacie?

The cycle Frontier. Jak coś to pisz na discordzie Kastern

Jak coś żeby dodać kogoś do discorda musisz podać cały nick łącznie z tymi cyferkami po hashtagu ;x

apex legends - obecnie najlepsza strzelanka na rynku

Szczerze to ciężko cokolwiek takiego znaleźć, najbardziej podobne są oczywiście Battlefieldy, ale w te strasze grają już głównie tylko doświadczeni gracze, a najnowsza część jest tak krótko mówiąc, średnia. Ale jakiś BF4 ze wszystkimi dodatkami jest dalej w porządku, te gry są bardzo dobrze zoptymalizowane więc dobrze chodzą na słabszych komputerach. Zresztą w każdej grze z bez matchmakingu jest problem że na początku się niewiele robi, także raczej to normalne że na początku się znacznie częściej ginie niż zabija. Wbrew pozorom mało kto ma dobrego aima w Planetside, sam miałem może max rangę golda w CSsie i to kilka lat temu, a większość graczy tutaj pokonuję w 1v1 bez większego problemu. Trzeba tylko chwilę pograć żeby nauczyć się w jaki sposób reagować na zagrożenia i co cię może zabić. Zresztą nie musisz zabijać żeby być przydatny, możesz grać medykiem i wkrzeszać innych graczy, to daje bardzo dużo expa na początek. A jak chcesz postrzelać to kup jakiś SMG i graj iniltratorem, będąc w niewidzialności zachodzisz wroga od tyłu, praktycznie nie ma szans że on się obroni. Dobra opcją jest również nauka gry pojazdami będąc w działku na czołgu, praktycznie każdy solo gracz się ucieszy że ma dodatkową osobę w pojeździe

A jeśli chodzi o BF to które polecacie najbardziej. Generalnie w 3 i 4 grałem i dobrze wspominam, posiadam do końca listopada EA Play i mam opcje spróbować sobie 1 i V (2042 jakoś nie przemawia i ciężko z wydajnością) i planuje jakiegoś kupić z tej dwójki. Oba mi się mega podobają, BF 1 chyba lepiej wydajnościowo wychodzi, ale minimalnie ( w V jakieś 45-50 fps, a 1 lekko ponad 50). Grywalnie pod względem strzelania i wyglądu V podchodzi, ale za to według statystyk SteamCharts w BF 1 gra te 5k ludzi więcej chociaż ostatnio coś mu nagle przybyło. Sugerować się liczbami i ewentualnie lekko wydajnością czy zostać przy 40fps, fajniejszych broniach w BF V? Jakie wy macie opinie ogólnie na ich temat, która część bardziej się wam podoba (jeśli gracie xd)