Szukam dobrego pada do PC

Witajcie,

Poszukuję dobrego pada pod PC z możliwością grania przez kabel USB. W sklepach stacjonarnych widziałem już modele “no name” takie jak Esperanza, Gembird, Tracer i A4Tech, które okazały się badziewiem. Zastanawiam się nad padem Microsoft Xbox Series Kontroler bezprzewodowy + kabel USB-C (carbon black), może polecicie mi coś ciekawego co się nie okaże wielkim bublem. Pad z myślą o grach takich jak Steep i Riders Republic.

Hej
Przerabiałem kilka padów i jak to wyglada w moim odczuciuu:
Pad Xbox360 na kablu - bardzo dobry, trwały, łatwa wymiana “gumek” (mozna je dokupic za kilka zlotych i miec pada na dekady), asymetryczne galki dla mnie spisuja sie bardzo dobrze, spusty L/R wykonane wzorowo.
Pad Dual shock 4 (co prawda mam bezprzewodowy ale chodzi o sam feeling) - tak mozna go uzywac na pc z powodzeniem (poprzez program ds4windows) i rowniez to bardzo dobry pad jednak dla mnie symetryczne rozlokowanie galek jest nie do konca tak wygodne jak w padzie od xboxa. Jednak dual shock ma jedna glowna przewage - separacja krzyżaka - ma to duze znaczenie np w bijatykach. Separacja krzyżaka (dual shock ma 4 kierunki a xboxowy ma 8 kierounkow) pozwala precyzyjniej uzywac kierunkow jezeli musimy wykonac dana sekwencje na nim np mamy wykonac Lewo, przerwa, Dół, Dół+lewo, lewo+jakiś przycisk i na dual shock wykonamy to bezblednie a na padzie od xboxa moze byc tak ze kiedy wcisniemy dol to w rzeczywistosci wcisnie nam sie dol+prawo lub dol+lewo. Nie jest to czeste ale czasem tak sie dzieje. Gram tez w tekken 7 i jest to nie tylko moja opinia ale znacznej czesci community tekkena ze do bijatyk dual shock jest troszke lepszy ale do innych xboxowy jest genialny.
Co wiecej pad od xboxa mam od 2013 roku i tylko raz wymienilem w nim gumki pod przyciskami ABXY.
PS Co do dual shocka NIE POLECAM kupowac zamiennikow/odpowiednikow i innych “prawie oryginalnych”. Ten pad kosztuje ok 220-260 zl i niestety jezeli chcesz miec oryginal to tyle bedzie kosztowac. Tansze wersje (np takie 159zl) niby wygladaja ze sa oryginalne itd ale nie sa. Mozna porownac logotyp i zobaczyc ze delikatnie sie rozni. Czemu nie polecam? Ich trwalosc jest znacznie krotsza i sposob wykonania np spustow itd znacznie sie rozni. Np byly takie ze spusty dzialaly jak przyciski (czyli nie lapal nic a od pewnego momentu dzialal tak jakby byl wcisniety na max) itd
Pad do xbox360 jest tanszy ale to dzieki temu ze nie ma panelu dotykowego (ktory nota bene jest tak potrzebny jak …nie jest potrzebny :))

Dzięki za odpowiedź. Rozejrzę się nad jakimś oryginalnym padem do xboxa. Czeka mnie wycieczka po sklepach (wolę sprawdzić jak się trzyma w dłoniach, czy nie będzie uwierał itp.)

Aaa i jeszcze - nie wiem czy nadal maja taka sama polityke w microsoft ale. Jak kupilem pada w 2013 to byl wadliwy tzn spust przerywal. Napisalem do microsoftu o usterce (nie do sprzedawcy tylko do microsoftu bo sprxedawca byl sklep internetowy ale wystawiajacy paragony) oni kazali skserowac paragon i chyba podac nr seryjny sprzetu. Po ok 2 tyg przyslali nowego pada i tak mam 2 pady

Też polecam ten od xbox 360. Stworzony przez microsoft, domyślnie działa z windowsem, nie trzeba mapować przycisków i bawić się w 3cie programy. Dobrze wykonany i kosztuje teraz grosze.

Ja posiadam od 2013 roku pada od ps4 i powiem ze na spokojnie sprawdzą się do komputera jak i konsoli. Przez ponad 7 lat nie miałem z nie żadnych problemu. Teraz przesiadlem się od ponad pół roku mam doulshock 5 który wydaje mi się ze lepiej leży w dłoni i jest trochę wygodniejszy. Próbowałem używać pada od Xbox albo jak grałem u kogoś jakoś nie mogłem przyzwyczaić pewnie kwestią tego że pady od PS używam już ponad 17 lat. Sądzę ze w tych kwotach nie dostaniesz nic lepszego do grania.
Nie wiem jak jest z padami od sony z podloczeniem kablowym bo zawsze używałem go bezprzewodowo.

nie ma co kombinować, od kiedy pady od x i sony są obsługiwane bezproblemowo, to są to najlepsze rozwiązania - czy to pad do x one, czy ps4, kwestia już preferencji.