Szukam dobrego rapu

@Giermek to, że mogę wykazać się znajomością ksywek w polskim rapie nie oznacza od razu kopiowania wikipedii. ;) Zluzuj majty człowieku, bo typek pyta o artystów, a ja ofiaruje mu pomoc w postaci wypisania raperów. A nawet jeśli skopiowałem, to cóż się stało? Jestem już naznaczony jak trędowaty? Bo wydaje mnie się, że jako tako spełniłem oczekiwania autora postu a przynajmniej próbowałem. Daj spokój chłopcze i siadaj do książek. Pozdrawiam

@ResE Spoko, każdy słucha co lubi, nie narzucaj swoich przekonań innym. Polska scena cały czas się kreuje i rozwija (i to naprawdę szybko). W Polsce jedynie podziemie ? Mamy godnych reprezentantów jak: O.S.T.R., Trzeci Wymiar, 52 Dębiec, Ry23, czy młodych wirtuozów tej sztuki: Kartky, Quebonafide (Płyta roku, eklektyka), Kękę. Trzeba umieć rozróżnić polską scenę od wypromowanego ścierwa jak Gang Albanii, Kaen, Chada, Zbuku. No chyba, że ktoś lubi słuchać 80 kawałka o dziwkach, hajsie, narkotykach, dyskotekach i marihuanie. Taka jest moja ocena rapu w Polsce. Propsy za MGK.PS. Bawi mnie ta część fanów amerykańskiego "czarnego" rapu, która go słucha tylko dlatego, że jest popularny i na topie (zakładam, że nie znając podstaw angielskiego)

Piszę jeszcze raz, nikomu nie narzucam, potrafię jeszcze czytać i widzę, że autor tematu chce aby ktoś mu zaproponował artystów :)

P.S. Słucham trapu od półtora roku około, gdzie wtedy jeszcze nawet nie widziałem ludzi, którzy go słuchają, w sumie teraz też śmieję się z takich osób, co zakładają bluzy z gwiazdkami bo myślą, że jest SWAG :D Angielski nie za dobrze znam, ale jeśli nie rozumiem tekstu to zawsze jest genius gdzie zawsze mogę sobie wejść, przeczytać bądź przetłumaczyć w translatorze i nie muszę się ukrywać z nieznajomością języka obcego, mi to lotto.

Ja Ci polecę kawałki Wu-Tang Clan oraz albumy solowe członków tejże grupy (szczególnie polecam album Liquid Swords od GZA the Genius i Tical od Method Mana). Jednakże, większość chłopaków z Wu-Tang ma na swoim koncie lepsze (i gorsze) albumy. Ich lider, RZA nagrał dość sporo za***istych soundtracków do różnych produkcji z Hollywood (ciekawostka: niedawno nawet wyreżyserował i nagrał film, w którym zagrał główną rolę ;p)

Zobacz sobie jeszcze:

Gang Starr

N.W.A

Ice Cube

Nas

Mobb Deep

Jeśli chcesz coś bardziej chillowego:

The Sound Providers

The Tribe Called Quest

Pete Rock & C.L. Smooth

Możesz jeszcze sprawdzić:

Funkdoobiest

Fu-Schnickens

Das EFX

Ogólnie to nie wiem jakie wolisz beaty, flow i wgle co jest dla Cb ważne (dla jednego liczy się dobry beat a dla drugiego sensowny/głęboki tekst), więc ciężko coś naprawdę dobrego polecić.

Wg. mnie powinieneś znaleźć sobie parę razy wolne popołudnie/wieczór i zamiast pisać temat "Szukam dobrego rapu" to pobuszuj po tych wszystkich YouTubach, SoundCloudach i Geniusach, a na 100% znajdziesz coś dla siebie. ;) Ludzie pisząc porady w tym temacie będą przecież pisać co IM się podoba, a gusta są różne i to co np. mi się podoba prawdopodobnie nie trafi w twoje upodobania. ;p

Nagły atak spawacza i tak bije na głowę te wszystkie czarne rapy z jułesej. Wszystko w temacie.

Nizioł,Dudek ostatnie nuteczki to miazga

Polska Wersja

Bonus Rpk dobry człowiek

Wielkie dzięki ludzie ! Jest tego w huk, trochę mi zajmie odsłuchanie wszystkiego wiec jak narazie chyba mi styknie :)

Patokalipsa i król polskiego podziemia aka GOSPEL.

Compton: a Soundtrack by Dr. Dre. Najlepszy kawał rapu, jaki słyszałem od dawna. Arcydzieło powstające 16 długich lat, (prawdopodobnie) wieńczące karierę jednego z najbardziej zasłużonych dla tej muzyki ludzi. Na płycie usłyszysz praktycznie wszystko co rap ma do zaoferowania. Od g-funku po rapcore i trapowe brzmienia, a nawet rytmy bardziej reggae'owo-dancehallowe. Dodaj do tego mistrzowski aranż i "drejowski" kunszt w produkcji, świetnie dobranych gości, fajne linijki z błyskotliwymi punchami, jak i bardziej "życiowe" teksty, a otrzymasz powód, dla którego praktycznie nie włączam innej muzyki od wydania tej płyty. Czekam tylko na to, aż znajdę okazję by zakupić fizyka.

Możesz też sprawdzić soundtrack do filmu pt. "Southpaw". Eminem nagrał na niego świetne kawałki, a w tandemie z Roycem da 5'9, jako Bad Meets Evil, zaserwował jeden z bardziej oryginalnych tracków jakie dano mi było ostatnio słuchać, zatytułowany "All I think about".

Witam :)

Jako ze ostatnio słucham strasznie dużo rapu chciałem w końcu posłuchać coś nowego wiec dajcie parę fajnych nutek/wykonawców. Angielskie lub Polskie.

Co słucham :

Eminem

50 Cent

Fort Minor

Peja

Mioush

Małpa

Gural

Paktofonika

Sobota

Zbuku

I jeszcze parę ale to już pojedyncze nutki. Czekam na propozycje :)