Szukam dobrej strategii

Witam serdecznie . Poszukuję dobrej strategii głównie takiej w którą grac idzie multi i jest trochę osob . Bardziej coś w czasach 2 ws ale nie koniecznie .

Przypadły mi do gustu star craft 2 i panzer generals . Będę wdzieczny jeśli coś nowego mi podsuniecie.

Kup to jak lubisz drugą wojnę Steel Division: Normandy 44 ludzi gra dużo gra ma zapędy esportowe.

Fajna :) a powiedz mi jest tam moze mozliwosc budowania budynkow i rozbudowy itp ?

Jest coś w rodzaju że przed bitwą stawiasz centrum dowodzenia jednostki masz gotowe wcześniej w formie kart coś jak battle forge, ale jak drugą wojnę rozbudowa bazy to seria company heroes, ale jak chcesz bardziej scfi to dwan of war seria, supreme commander seria, Ashes of singularity.

Field of Glory 2.

Czemu nikt nie wspomniał jeszcze o company of heroes 2? Genialna strategia z multi.

Właśnie zamówiłem company of heroes 2 z jakimś pakietem itp . Dziś po robocie odpale; )

Yup, polecam company of heroes 2. Gierka genialna, chyba najlepszy RTS - dla mnie jest lepszy nawet od starcrafta 2. Aczkolwiek na początek polecam przygotować się na porażki - gra jest dość trudna, podobno trudniejsza od CoH 1. Ja tam nwm, jestem weteranem tej serii więc aż takie trudne dla mnie nie było, parę problemów było, ale nic takiego by trzeba było powtarzać misję.

Łap parę porad które może uprzyjemnią ci początki i oszczędzą frustracji :

- zapoznaj się z mechaniką odwrotu (na panelu jednostki - obok jej skilli, tam gdzie masz rozkazy), ona ratuje twoje jednostki od śmierci. Zmniejsza szansę na oberwanie kulki, uwalnia z przygwożdżenia, a także automatycznie wycofuje jednostki do bazy. Jak widzę graczy którzy tego nie używają... powiem tak : bez tego nie da się grać bo pierwszy lepszy CKM i rozbijesz o niego całą piechotę a jej nie wycofasz normalnie bo przygwożdżenie :)

- utrzymuj zróżnicowaną armię, musisz mieć jakieś źródło ognia (na budynki), jakieś czołgi, piechotę i zwiadowców (małe szybkie pojazdy lub piechota typu snajperzy)

- wydawałoby się że strzał z armaty czołgu zabija piechotę... nic z tego. Tzn dalej rani piechotę, ale jest mało skuteczny, zwłaszcza jeśli piechota jest za osłoną

- utrzymuj w armii jednostki zdolne walczyć z każdym typem wroga : coś na piechotę, coś na pojazdy

- dbaj o punkty na mapie, terytoria muszą być połączone z twoim sztabem... jeśli nie będą to nie będziesz dostawał żadnych bonusów z tych punktów (paliwa, amunicji)

- taktyka partyzancka (dość popularna tak u npc jak u graczy na multi) polega na tym że jakimś cudem przemycasz po cichu jednostkę na terytorium wroga i pozostawiasz ją w uśpieniu/ukryciu. A gdy przeciwnik się tego nie spodziewa to przejmujesz mu jeden lub dwa newralgiczne punkty i odcinasz całą siatkę zasobów. Wtedy MUSISZ odbić tamten punkt albo braknie ci zasobów. Cała sztuka polega na tym by odbić go, a jednocześnie nie zatrzymywać swojej ofensywy :)

- zwróć uwagę na pojazdy : np na to że nieruchome zapewniają osłonę piechocie (dopóki nie wybuchną), na to że mogą niszczyć osłony (byś nie poprowadził czołgu przez osłony które chciałeś wykorzystać xD)

I z takich najważniejszych rzeczy to by było chyba na tyle :)

Witam serdecznie . Poszukuję dobrej strategii głównie takiej w którą grac idzie multi i jest trochę osob . Bardziej coś w czasach 2 ws ale nie koniecznie .

Przypadły mi do gustu star craft 2 i panzer generals . Będę wdzieczny jeśli coś nowego mi podsuniecie.

age of empires 2 najlepsza strategia jak wyszla do tej pory no moze jeszcze sc2 i tak jak kolega wyzej company of heroes 2 gralem i polecam

Steel Division mogę z sumieniem polecić. Bardzo wymagająca gra która sprawdza nasze podejście taktyczne, strategiczne i logistyczne. Konflikty są na bardzo dużą skalę a i ukształtowanie terenu daje przewagę albo właśnie jej brak. Polecam ją jak i całą serię gier od tego studia Wargames.

Bardzo spoko jest jeszcze seria Man of War. Chociaż tam jest dużo mikrowania bo każda jednostka może się wystrzelać z amunicji i trzeba kontrolować stan ich uzbrojenia. Tutaj też logistyka jest cholernie ważną częścią gry aaaa i jest bardzo podatna na modowanie :). Ja ogólnie lubię strategię gdzie się kładzie duży nacisk na logistykę :).