Szukam dynamicznego mmorpg

Czyli zależy mi na w miare szybkim expie chociaż nie jest to priorytetem, koniecznie, efektywnych skillach, czasu już nie mogę poświęcać jak kiedyś całych dni i nocy także ok. 3-5h dziennie. Trochę grindu, dungeonów, pvp bardziej na end game może? Aion, gw2, metiny, wowy raczej wykluczam, ze względu że jedne ograłem, wow z drugiej strony nie podszedł, chyba że priv ale to już z objasnieniem od kogoś czy lepiej oraz kilka powodów czemu.
Preferuję 3d, a gry typu diablo,poe odpadają.
PS: najlepiej jesli będzie to gra w miarę możliwości f2p, i jak najmniej p2w

Czepiam się ale… efektywne skille to ma każda gra, wrzucanie do gry nieefektywnych skilli było by bez sensu. A co do samego tematu to sprawdź może The Elder Scrolls Online, jest B2P więc ma mało P2W i skille są dosyć efektowne.

Również poleciłbym ESO. Ewentualnie może FFXIV, jeśli nie zależy Ci bardzo na pvp, ale to już gierka P2P. Z F2P ciężko coś solidnego doradzić.

Podobało mi się kiedyś neverwinter, z tego co pamiętam całkiem się przyjemnie grało, ale po ostatnim lvlu juz nie wiedziałem za bardzo co robić, jednak samemu znowu zaczynać nie chcę. Już wtedy wydaje mi się że mało strasznie ludzi w to grało co mnie dziwiło. Sprawdzę ESO i koszty tej przyjemności ;p

Nie wiem kiedy grałeś w Neverwinter, ale zapewniam cie, że pełno jest ludzi, na instancje nie czeka się długo. Jest co i z kim robić.
Jest wiele rzeczy do robienie po wbiciu maksymalnego poziomu.
Samo zrobienie wszystkich kampanii zajmie ci wiele czasu.

Prędzej zagram znowu w neverwinter niż kupie ESO, bo nie widzi mi się kupować w ciemno tak naprawdę. Co do neverwinter jak oceniacie sytuacje p2w/grindu? Bez wydania kasy czy też z minimalnym przykładowo ‘miesięcznym’ donate da się coś w miarę ugrać? Ludzie piszą, że mocny grind po 70, jak to jest?

Oczywiście, że da się ugrać tylko dłużej to zajmie. Powiedziałbym, że w Neverwinter jest p2time, bo nawet możesz kupić walutę premium za astralne diamenty czyli za główną walutę gry, tylko jest długi czas oczekiwania.
Grind polega na chodzeniu na dungeony i instancje różnego rodzaju, a jest ich sporo, bo na nich zarabia się głównie ad(astralne diamenty), dodatkowo robienie daily z kampanii ich też jest dużo, bo zdobywasz klucze do skrzynek, a co za tym idzie większy drop z dungeonów. Oczywiście wpierw kampanie robi się dla boons, czyli dodatkowe pasywne skille, a to zajmie sporo czasu nawet 2-3 miesiące, jak nie dłużej. Zależy też ile dziennie godzin grasz.
Jest jeszcze action house, na nim też idzie zarobić, jak ktoś ma smykałkę do interesów.
Jest co robić i można zarobić.

Co do ESO to guru coś tam ostatnio skrobał, że 6 grudnia startuje darmowy weekend więc możesz sobie sprawdzić.

ESO - Dynamika
Wybierz jedno. Chyba, że za dynamikę uznajesz przesuwanie się klockiem drewna castując 4 skille.

chodzi mi o to żeby tłuczenie mobów/pvp w miarę szybkie i widowiskowe było, a nie jakieś drętwe ;d
pobrałem neverwinter no i mam tam postać 70 lvl ale potrzebowałbym pomocy kogoś kto aktualnie gra i ogarnia, bo nie wiem w co mam ręce wsadzić.
Nasuwał mi się też kilka razy RIFT, graliście, jakieś opinie?

Ja grałem w rifta sporo czasu temu. Gra całkiem spoko, podobało mi się to, że na pvp normalnie można było expić. Próbowałem wrócić do gry pare miesięcy temu ale nie było z kim grać - przynajmniej na początku. Czekałem na instancje prawie 30 minut i odinstalowałem. Jeśli ktoś ma aktualne info i jest z kim grać to chętnie pogram w rifta z Tobą :slight_smile:

Napisz do reaxtic@reaxtic - gram w Neverwinter, jestem w gildii “Smocza Kompania” aktualnie mamy dużo nowych jak i powracających graczy. Neverwinter to dość specyficzna gra, lecz jej combat urzeka. Co prawda nie jest tak szybko jak w black desert, lecz daje rade :slight_smile: PS grałem w RIFT prawie 2 lata temu, jeszcze w gildii “Wiewiórki Chaosu” nie wiem czy jeszcze grają, lecz mój czas jest już zbyt cenny, żeby marnować na tego wydawcę chociaż minutę. Już wole Cryptica, który co prawda ma duzo P2W, lecz wszystko jest dostępne dla free graczy + masa eventów cyklicznych. Co do ESO to odradzam ze względu na craftbag - nie bulisz nie grasz przyjemnie albo zakładasz martwą gildię i masz 500 slotów, które i tak się zapycha tym craftem.

Czyli zakładam, że powrót do neverwinter jak będę miał chwilę skontaktuje się z tobą reaxtic, jeszcze pozostaje bdo, który jest naprawdę ładny i zachęca, ale taka sama sytuacja - samemu nie zaczynam w to grać bo wyjdę po 10 minutach ;p Jeszcze przetestuje tego łucznika w bdo który ma wyjść za jakiś czas, spodobał mi się movement tej postaci i skille.

Co do BDO to “Smocza Kompania” ma dwie ekipy 1 w neverwinter i 2 w bdo, więc możesz też spróbować w bdo :slight_smile:

Czy jakiś kontakt do kogoś mógłbym poprosić? Ciągnie mnie aby poznać lepiej bdo własnie, gdyż neverwinter już trochę ograłem, a szukam czegoś nowego, piękno bdo mnie mocno zachęca. Co do ostrej rywalizacji nawet na to nie liczę, czy p2w czy nie i tak będę musiał poświęcić czasu by przynajmniej wbić cap lvl - jeśli w ogóle jest w bdo.

@ReaXtic
Nie tylko ty jeden jesteś w gildii “Smocza Kompania”, pozdrawia Arashi :slight_smile:

Nie zaśmiecając tematu BDO nie ma level cap i jest straszne p2w, więc jak chcesz grac w BDO szykuj dodatkową kasę, dlatego lepiej wybrać Neverwinter.

p2w nie jest straszne ;D nikogo nie stac zeby “wygrac” ale gierka nie kosztuje 20 zl czy tam 40 zl. Pety, udzwig, sloty, kostiumy - 400 zl-1000+ zl.
Jednak da sie grac bez tego teraz 3 pety beda za darmo 2 z eventu i 1 z bosa wiec koszty spadna troche. Na marketplace mozesz tez je kupic ale szansa jest malutka bo duzo osob kampi ;p. P2W polega na pewnych rzeczach z crownstownami ale jest to naprawde drogie i nadal nie masz pewnosci ze wbijesz ulepszenie :wink: P2W jest spore ale nie straszne, kazda inna gra ma wieksze. Dziekuje dobranoc. Co do Pl gildi jest id od chuja i po za 2 sa slabie i nic nie znacza… w wiekszosci pl gildi sa tylko dramy, rozpady i migracje. Ale jesli chcesz to prosze https://discord.gg/P48cdn link do dc polskiej spolecznosci. jak wygasnie to pw bo szansa ze posta sprawdze ponownie jest 1:10

dzięki, dołączyłem i już przewinął mi się post w/w Smoczej Kompanii jak i wielu innych. Spróbuje się na dniach do kogoś zgłosić i poszukać może ktoś zaczyna akurat od początku to by ze mną polatał ;d