Szukam gierki

Siemano, szukam aktualnie jakiejś gry, ale totalnie nie mogę się do niczego przekonać.

Mowa tutaj o czymś pokroju MMORPG/hack’n’slash (cos jak Diablo
Immortal lub Drakensang Online). Fajnie by było jakby gra nie była martwa tylko miała sporą bazę graczy.

Myślałem może nad Black Desert czy Path of Exile. Ważne jest, żeby w grze był jakiś aspekt rywalizacji, współpracy i grindu.

Dzięki

Black Desert jest już trochę Martwy a Path of Exile jest dobre ale ma bardzo wysoki próg wejścia (spooooora wiedza do przyswojenia)
może Last Epoch?
albo jak lubisz rzut izometryczny to może V Rising?

1lajk

Lost ark to jedyne arpgmmo z izometrykiem godne uwagi .

1lajk

Path of exile bardzo polecam.
Gra jest niebrzydka, acz nie dorasta grafiką do pięt gier AAA. Niemniej, nie o grafikę w niej chodzi, a o uczucie, które Ci towarzyszy kiedy zbudujesz bardzo overpowered postać i przebijasz się przez wszystko co rzuci na Ciebie gra jak gorący nóż przez masło. Kiedy słyszysz ten dźwięk wartościowego dropu… Piękne
Do tego crafting jest… no cóż… bardzo interesujący choć nieco skomplikowany. Jeśli lubisz trochę pomyśleć to możesz zarobić dużo currency na crafcie, a jeśli nie to po prostu kupujesz od innych graczy.
Jest też grą, która jest sezonowa… innymi słowy co 3 miesiące jest nowy content, w którym robisz postać od nowa. Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie, bo buildów i skilli jest tyle, że siedzenie przy jednym byłoby marnotrawstwem, a dzięki ligom, co raz możesz budować inną postać.
Polecam!

2lajki

Bdo sobie odpuść. Nie warto. To bardziej praca, a nie gra.
Poe ma sporo graczy, ale nie kojarzę, żeby ludzie robili party. Tzn. oczywiście można, ale meta gry bardziej polega na solo grindzie, a później wymiana itemków/sprzedaż za pomocą najgorszego domu aukcyjnego ever.
(Ja lubie automatyzację. W PoE trzeba się skontaktować z kimś. Ale stworzono dużo pluginów nakładek, które bardzo ułatwiają trading jeśli sprzedajesz/kupujesz hurtowo dużo itemków.)
Gra ma dużo kontentu i gra się naprawdę spoko. Jak wgryziesz się w grę dosyć głęboko, to dopiero zaczniesz dostrzegać pewne wady. Ale nawet wtedy gra daje dużo satysfakcji. Najfajniej zawsze się gra na nowej lidze(chyba, że grasz już 10 ligę i tak jak ja rzygasz na widok kampanii którą TRZEBA przejść), bo świeży market ma najzdrowszą ekonomię i nowe itemki/skille z danej ligii, które po lidze przechodzą na tryb normalny więc nic nie tracisz.
Last epoch jest bardzo podobny do Poe(nie wiem jak z multi). Ale też dużo prostszy, przynajmniej early,mid game. Za mało grałem, żeby więcej się wypowiedzieć ale gra jest fajna i bardzo przypominała mi PoE. Gra jest chyba jeszcze w trakcie developingu, ale dostaje dużo patchy i dużo zmieniają więc pieniądze na pewno nie wyrzucone w błoto i widać, że dbają o grę.
Z hns jest jeszcze Grim Dawn. I tylko troszkę grałem. Jest multi, ale gra chyba też bardziej nastawiona na solo. Ogólnie wydaje mi się super: wybiera się 2 klasy i do buildu jeszcze dobiera się mini drzewka pasywów(sporo do wyboru). Jedynie miałem problem ze znalezieniem synergii między obiema klasami. Czułem się trochę jakbym był karany, że inwestuję w 2 klasy niż w jedną, ale grałem bardzo mało więc ciężko mi coś o tym powiedzieć.

2lajki

Path of exilie, lost (bot) ark, last epoch w przyszłości będzie można grać z znajomymi w party i będzie handel nestety narazie można tylko samemu ale gra godna uwagi, project diablo 2 mod do starego diablo 2 dodający end game, diablo resurrected, diablo immortal ale tutaj jest totalne p2w nic chyba więcej nie znajdziesz ciekawego no może jakiś tam wolcen jeszcze ale baza graczy chyba się wykruszyła a i grim dawn ale tam możesz tylko ze znajomymi grać wspólnie natomiast sama gra jest bardzo dobra

1lajk

Nie ma hack n slash MMO, są hack n slashe z ELEMENTAMI mmo, w których aspekt drużynowy jest kompletnie do dupy.
Albo graj w mmo albo w hack n slash.
POE jest zjebany bo tam ludzie grają dla pieniędzy i sprzedają itemy za PLN itp, zawiesza sie gra non stop, gra drużynowa praktycznie nie istnieje, tylko debil powie że POE jest MMO.
Lost ark też jest grą solo praktycznie, chyba że chcesz grać z debilami i uczyć ich podstaw,
Nie ma i nigdy nie było MMO hack n slasha.
W diablo 3 niby jest fajnie pograć drużynowo ale to nie jest MMO ani wcale nie jest łatwo ogarnąć ekipy.
W diabełku wczoraj mnie w drużyny wyjebali bo za mocny jestem , skumaj akcje, ci debile nie chcą się ogarnąć nawet, wolą grać powoli i na niskim poziomie :smiley:

Ja na temat hak na slashy powiem tyle że w to grają albo sami debile, albo ludzie chcący się odmóżdżyć i grają jak debile zwykle… nie ma czegoś takiego jak współpraca w grze dla debili, po prostu nie ma

Tak jak już porpzednicy wymienili masz PoE Last Epoch Wolcen, jeżeli nie grałeś możesz spróbować Diablo 2 Resurrected, na kilku streamach widziałem nawet farmienie w dużych grupach więc spk.

Dodał bym do tego Tibie jeżeli nie przeszkadza ci styl gry. Wiem że nazywana jest MMORPG ale rpg dawno zostało wyparte przez elementy hacknslash, zabijasz masę potworów, zbierasz masę loota, polujesz na bossy i ultra rzadki drop best EQ, non stop trenujesz i wzmacniasz swoją postać, do tego możesz grać solo lub w party, no i masz rywalizację na serwerze w różnych kategoriach.

Rozumiem zamysł, ale argumenty do mnie nie trafiają :smiley:
POE to nie MMO dlatego, że się zawiesza czy też z powodu grania dla zarobku tylko (jak dla mnie) dlatego, że nie spotkasz tam masy osób na mapie (spotkasz tylko swoje party, więc “massive” to to nie jest).
Lost Ark natomiast to MMO. Ludzi spotkasz wszędzie, są grupowe aktywności, masz względnie otwarty świat. Jak chcesz robić content na wysoki lvl to tak jak w każdym MMO - lepiej to robić ze znajomymi/gildią, losowe osoby mogą nie znać mechanik (taki urok gier MMO). Lost Ark za to nie przez wszystkich uznawany jest za H&S (pewnie dlatego, że zabijanie hordy mobków nie jest tutaj głównym zajęciem).

Do autora tematu:
Jak nie potrzebujesz wielu interakcji z innymi graczami (wystarczy Ci chat i czasami party ze znajomymi) to polecam Path of Exile. Drzewko umiejętności może przestraszyć, ale na forum (na stronie głównej gry) jak i w internecie masz masę buildów postaci (co sezon ludzie wrzucają tam poradniki jak budować postać, co kupić, jakie umiejętności itd. Wszystko ładnie opisane). W razie pytań pisz, chętnie pomogę :slight_smile: To taka moja luźna uwaga, żebyś się nie zniechęcał. Nowych tytułów nie podaję bo Panowie wypisali już wszystko co według mnie jest warte sprawdzenia :wink:

Last Epoch: w fazuie rozwoju, bardzo dobrze zapowiadajace się arpg. niedługo wprowadzają multi.
Path of Exile: Większość osób już o niem pisała wiec sobie daruje. dodam ze deweloper w ciągu roku robi więcej niż bizzaed w D3 w dekadę.
Ze starszych Grim Down, ale to raczej singiel.
Lost Ark fajne ale zazwyczaj na każdą klasę przypada jeden słuszny build.

Wiem, że to już nie z hack’n’slashy ale myślę jeszcze na ESO tylko słyszałem o nim różne opinie i nie zawsze do końca pozytywne.

To już nie do końca hack’n’slashe, a bardziej mmorpg ale myślę o ESO, co o nim sądzisz?

Osobiście miałem 2 podejścia do tej gry(uwielbiam Skyrima, liczyłem na coś podobnego). Niestety jak dla mnie gra jest zbyt mało dynamiczna (dużo bardziej przypadł mi do gustu GW2 - ja wiem, grafika wygląda tam dużo słabiej).

1lajk

To może ci przypaść do gustu jak lubisz stare gry :stuck_out_tongue: gra przypomina MU online oraz Diablo jeśli chodzi o grindowanie. Oprócz tego rozbudowany system polepszania :stuck_out_tongue:

Filmy Grindowanie


Filmy Bossy


Film polepszanie jak wygląda